Results 1 to 7 of 7

Thread: Вариатор на фазите, ангренажен ремък... смяна

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    36

    Default Вариатор на фазите, ангренажен ремък... смяна

    Днес заведох любимата на доктор. Едва ли някой ще се учуди че работи като дизел.
    "Специалистите" тук ме убеждават, че ако не сменя вариатора няма да могат да зацепат ремъка и ролките като хората.
    Така ли е или ме сапунисват

    колата е 146 ТС 120 коня.
    Благодаря предварително на далите мнение.

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Според мен те сапунисват.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Plovdiv
    Posts
    4

    Default Сaпунисват те много яко...

    Така,Вторник си взех колата Алфа 156...от майстора,който си ми я поддържа, момчето си разбира , има си две италианки.....освен масло,горни носачи,накладки смених и ангренажния ремък. Вариатора си ми трака,но ще си го карам така докато не реша да дам 380лв. за нов,ремонтните комплекти не ме интересуват...Майстора нищо не е споменал за неправилно зацепване и смяна на вариатора....!!!
    Сам си направи сметката дали те пързалят
    Last edited by Diroll; 17-07-2015 at 18:42. Reason: малка неточност

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    36

    Default

    Явно си ме сапунисват

  5. #5
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Еми или те сапунисват или трябва да смениш майсторите, щото да не се окаже, че те не могат и не знаят как да ти зацепят правилно колата и да и я върнат без да искат със съзтезателни настройки - "офсет" на валовете

    Туй са глупоси брато - мойта я карам 7 години със тракащия вариатор, отвреме на време й слагат по един ремонтен комплект че все не ми се дават 300 лева. В момента съм на третия агнренаж - като ги сменя майстора й слага петите на валовете и секи път се зацепва, независимо че вариатора й трака
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    36

    Default

    не само ги смених, ами се наложи сам да си сменям спирачните маркучи.
    колата беше с криви барабани. Купих нови, счупиха спирачния апарат, намерих им един нов втора употреба и ми върнаха колата по зле. Въобще не спира. Реших, че не са я обезвъздушили, Докато се опитвах да я обезвъздуша се спраска маркуча, понеже от пробката не потече течност а аз натискам зверски педала на спирачката. Смених и маркучите и чудо колата спира.

    Сега ще търся някой да ми смени ангренажа. В тази връзка Има ли някакъв опасен момент, ако не сменя вариятора.

  7. #7
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by Beco View Post
    не само ги смених, ами се наложи сам да си сменям спирачните маркучи.
    колата беше с криви барабани. Купих нови, счупиха спирачния апарат, намерих им един нов втора употреба и ми върнаха колата по зле. Въобще не спира. Реших, че не са я обезвъздушили, Докато се опитвах да я обезвъздуша се спраска маркуча, понеже от пробката не потече течност а аз натискам зверски педала на спирачката. Смених и маркучите и чудо колата спира.

    Сега ще търся някой да ми смени ангренажа. В тази връзка Има ли някакъв опасен момент, ако не сменя вариятора.
    има няколко сервиза за алфи погледни раздела клубни сервизи и ще те оправят

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •