Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем с шофьорско стъкло

  1. #1
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default Проблем с шофьорско стъкло

    Здравейте колеги ! Преди време писах за същия проблем със стъклото на шофьорската врата, че изведнъж просто отказа и спря да работи. Почти всички ми казаха, че е заминала машинката или да си проверя дали някое жило не е скъсано. След като свалих кората всичко си изглеждаше наред, при натискане на бутоните се чуваше "цъкане" но нищо не помръдваше. И така близо 1 месец стъклото беше като заковано. Не помръдваше и грам, но вчера вечерта, когато отключих колата, отворих вратата и стъклото се плъзна 1 см. надолу. Дадох на контакт, натиснах бутона и започна да си се сваля и вдига нормално, все едно нищо не е ставало Някой може ли да ми даде логично обяснение за внезапното спиране на стъклото, неработещо над 1 месец и внезапното му оправяне От къде може да идва проблема и как да го предодвратя за в бъдеще да не се случва. Колата е ГТ








    GT

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Лоша ел. връзка по веригата захранваща моторчето, в т.ч. в самото него. Очаквай отново да спре да работи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    А може и водача да се е заклинил на шеината,една профилактика на целия механизъм няма да ти излишна.Може и друго да е станало,моторчето ми беше запецнало от влага и само цъкаше,раглобяване и смазване му беше маиката
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  4. #4
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Смазване на всички водещи механизми и напръскай с контактен спрей всички ел. клеми. На жена ми на Реното имаше същият проблем и след тези процедури вече година и половина всичко си работи.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •