Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 156 1.9 105 JTD вдига температура

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default 156 1.9 105 JTD вдига температура

    Здравейте, пътувах извънградско вчера и днес и ми направи впечатление, че като катеря с малка скорост баир и колата отива на 110 градуса. Перките са пуснати постоянно понеже карам на климатик. В равното и когато карам с по-висока скорост ( 80 90 и на горе) нямам проблем. Градско рядко стига до 95 . С нов термостат е стария датчик и не съм сменял водна помпа. Колата не надува и не губи течности, нито ги меша.
    На въпроса защо катеря с малка скорост баира : колона от тирове които няма как да бъдат изпреварени.

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    измий хубаво радиатора. на мен спря да ми прегрява като махнах катализатора.
    JTDm 170+

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На моята, откакто и измих хубаво радиаторите, даже на климатик не бичат постоянно перките.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    уж съм ги мил през решетката, не съм ги разделял да видя дали има мизерия между тях. Катализатор нямам .

  5. #5
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    110 ще хвърли водата мн е горещо нормално е малко повече да загрява не се притеснявай карай
    156 2.4 JTD 136hp

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я закачи компа и виж колко градуса показва, уреда вътре не е много точен. На една от предните ми коли вътре показваше с 8гр повече.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    ама то бавно по баир винаги дига температура така че споко. карай докъто избие от някъде вода
    JTDm 170+

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Утре ще закача да видя каква е разликата от таблото и от това което вижда екуто. Не искам да карам докато избие от някъде. Имах 146 с този мотор и стрелката беше бетон в градски извънградски с клима без, баири и равнини. Не го намирам за нормално чак толкова много.

  9. #9
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    пробвай с миене на радиатора отново. дигни капака на колата и мий по добре. гледай да не измиеш мотора, че после може да не запали. а датчика за температура от моя скромен стаж дето имам с алфи , съм забелязал че или работи или не работи. за грешни данни не помня да съм виждал при диагностика.
    JTDm 170+

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default .

    Скоро го ядох същия,започна да изкачвам и след малко стрелката прехвърля 90 те,но ако в този момент отворя прозореца скача още.Когато ти показва над 100 гр. загаси фаровете,ако се нормализира огледаи силовите кабели,при мен проблема беше я тях.
    Сега качва макс 93-95
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Скоро един такъв радиатор беше сменен защото корозията беше поразила голяма част от ламелите и просто не топлоотделяше достатъчно
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Здравейте. Не съм казал как протече развитието . Въпреки, че намирах всичко за нормално извадих буксата на датчика за температурата и имаше окис на едното краче и ако не е пуснат климатика не тръгваха перките а си вдигаше температура. Почистих буксата и взех друг датчик. Сега тръгват перките когато мине 90 градуса. Ще видя как ще е на дълго макар, че тогава карах с климатик и те уж се въртяха.

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Враца
    Posts
    18

    Default

    Здравейте,
    и аз имам същия проблем на 156 Crosswagon 1,9jtd 16v. На градско и равно, когато няма натоварване е ок температурата. При извънградко по нагорно или при скорост 150-160 и нагоре загрява и достига 110 градуса - проверено и с диагностика. Радиатора и водната помпа са сменени от предишния собственик и личи че са нови. Аз смених термостата с датчика (BEHR) пак същото! Не надува и не губи масло или антифриз. Не искам да ми свалят главата без да сме 100% сигурни че е в нея или гарнитурата причината. Възможно ли е освен този датчик на термостата да има втори и той да показва грешни данни на уреда в купето и на диагностиката? Освен радиатор, водна помпа или термостат какви други причини за прегряване може да има?

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Независимо от това, че водната помпа е сменяна и изглежда нова, аз бих проверил първо нея. Ако е с неметална турбина, може да превърта спрямо остта или да има отчупено парче.

    Няма други датчици освен този на термостата.

    Щом не надува маркучите и няма загуба на охладителна течност и признаци за смесването и с маслото, аз бих отхвърлил като вероятна причина пукната глава или пробив в гарнитурата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default .

    1.С или без климатик загрява,
    2.Ако загасиш в този момент фаровете има ли промяна
    3.Как ти е зареждането без товар и когато всичко е включено
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •