Results 1 to 9 of 9

Thread: Духа студено само от едната страна - проблем с климатроника

  1. #1
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default Духа студено само от едната страна - проблем с климатроника

    Здравейте колеги,

    На някой случвало ли му се е такова нещо - пускам климатика и от едната страна духа студено а от другата, когато загрее колата почва да духа горещ въздух.

    Колата е 156 фейслифт с климатроник.

    На настройка Low (най-ниската) си духа нормално - студено и от двете страни. Изглежда има някакъв проблем с някой датчик за темпаратура, но не знам къде се намират датчиците.

    Дотук съм сменил целият модул за управление на климатроника - с врътките, и една от клапите (моторчетата дето управляват клапите за потока на въздуха). Ефект нулев.

    Някой ако е имал подобен проблем ще съм му адски благодарен да сподели как е решил проблема, тъй като направо съм се хванал за главата с тоя проблем.
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  2. #2
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Вчера и при мен се получи същият проблем колега. Алфа 147 2001 е колата духа от дясната страна ледено а от шофьорската топло.

  3. #3

    Default

    При мен на най-ниската температурна настройка от шофьорската страна духа с около 4º по-топло (около 6-7 от дясно, 10-11 от ляво по спомени). Замериха го след дозареждане с фреон. Според хората някоя от клапите дето регулират смесването на студен/топъл въздух е запекла и от там се получава.



  4. #4
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Колега колата от както е при мен (2013-та лятото) не съм правил профилактика на климатика. Дали има вероятност да няма фреон ?

  5. #5
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    от едната страна имаш , от другата нямаш фреон - това ли питаш ?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #6
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    има едни машинки дето местят клапите за смесване на въздуха с топъл и студен. намират се на различни места. на моята беше под жабката в средната конзола, но моя не е двузонов.
    JTDm 170+

  7. #7
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Машинките дето местят клапите понякога са проблема (според това, което четох в нета и за други коли) ама при мен не са. Аз имам части от друга 156 фейслифт и ги смених и двете - и лявата и дясната машинка. Проблема си стои. Даже пробвах машинките катое махнах и въртях температурата - на всеки половин градус мърда по малко.
    На най-ниската настройка климатика си духа студено и от двете страни. Това ме навява на мисълта, че е от някакви сензори или модула за управление проблема. Нали при климатроника като зададеш някаква температура то трябва да я поддържа и да наглася топло/студено според това каква температура е в купето. И точно затова си мисля, че като го мръдна от най-ниската настройка (при която просто работи на макс без да отчита други фактори) и почва да се бърка понеже някой от температурните датчици не дава правилно показание.
    Въпроса ми тогава е кои са тия датчици и къде се намират?
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    от едната страна имаш , от другата нямаш фреон - това ли питаш ?
    Моята имаше прекалено малко количество преди профилактиката. Тогава докато от едната страна подухваше хладно, от към мен направо си духаше топло. Температурната разлика беше доста по-голяма, сега едва се долавя.



  9. #9

    Default

    При мен беше същото, както при колегата @acho. Напълниха с фреон, понеже беше по-малко отколкото трябва и нещата се нормализираха. Казаха ми също за тези клапи, където обръщат от топло към студено и някакви датчици, че може и от тях да е. Вече ако разликата е огромна в студеното и топлото, може и да е някой от тях. При мен беше малка разликата.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •