Results 1 to 6 of 6

Thread: Дюзата светва при 120 км

  1. #1
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default Дюзата светва при 120 км

    Колеги имам много странен проблем.Като дигна 120 км в час и светва дюзата,при по ниска скорост ,ръчкане не свети,но как стрелката отмине 120 и светва,после като загаса колата и запаля си угасва.Карах на диагностика,майстора каза че температуния датчик е запизал някаква грешка и ламбдата не е била у ред.Смених датчика,същата работа,някой имал ли е подобен проблем.От ламбдата не може да свети,защото съм карал преди и с откачена ламбда,не е светвало нищо.Колата е156 1.8 бензин 98 година
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега значи когато датчика ти е записал грешка от ламбдата ти си решаваш проблема със смяна на датчика? И между некоректно работеща и откачена сонда има разлика
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дай кодовете на грешките за да може да се мисли. На базата на "една жена каза" не могат да се правят правдиви разсъждения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    Е това е че не бях там да видя кода на грешката,но ще питам ако ги помнат да ми ги кажат майсторите.Просто ми е много чудно защо само след точно определена скорост светва,мисех че някой колега може да му се е случвало,но ще го разгадаем и ще пиша
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    Е това е че не бях там да видя кода на грешката,но ще питам ако ги помнат да ми ги кажат майсторите.Просто ми е много чудно защо само след точно определена скорост светва,мисех че някой колега може да му се е случвало,но ще го разгадаем и ще пиша
    Едно възможно обяснение е това, ако потенциометърът на дросела (TPS - а) прекъсва при определено положение на клапата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ....

    Оказа се някакъв детонационен датчик,някъде по блока е и е кръгъл.От него е светвала дюзата
    Alfa Romeo 156 1.8TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •