Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Alfa Romeo 147, 1.9JTDm, y2005+

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Smile Alfa Romeo 147, 1.9JTDm, y2005+

    Здравейте!
    Мисля, че тук е мястото на този пост а ако не е извинявам се за това.
    Имам няколко въпроса относно тази кола и те са:
    Искам да си купя кола и съм се ориентирал към два хечбека единия е Ауди а3 1.9тди 131к.с , другия е тази Алфа Ромео 147 1.9JTDm 150к.с след 2005г. , нещо доста ми допадат на визия, но в случая не знам нищо за Алфата.
    Не знам как е с ходовата част(колко излиза ремонт на предница като носачи, карета и т.н.)
    От към двигател не знам нищо за тях всеки когото питам само негативи казва за Алфите?!?! Не ги слушам де защото мисля, че не питам когото трябва и за това реших да питам вас.

    И така де, ще съм благодарен ако някой ми обясни малко по-подробно за тази кола.
    Благодаря ви за отделеното време
    Last edited by dragozlatew; 22-07-2015 at 22:23.

  2. #2

    Default

    Едно скромно мнение от мен.
    Предницата не е от най-здравите, но съпоставено с А3 май са на едно ниво, като за алфата цената вече е доста приемлива.
    Двигателя е добър. Динамичен и икономичен. Може би един от най-здравите алфови двигатели. Общо взето 147-цата с 1.9 JTD е много добър избор, стига разбира се да намериш читав екземпляр. Успех с покупката!
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    По принцип съм фен на Ауди, но в случая като направя съпоставка:
    Алфа - Ауди
    2005г.> 2000г. (5-6 години не са много малка разлика)
    150кс. > 131кс.
    разхода предполагам не е със кой знае каква разлика.
    Визията на Алфата ми допада повече.
    За цена на Аудито да не говоря, че ми става лошо... да не говорим и за моделите от 2003+

    Какво представлява този мултиджет? И какво прави ?
    Last edited by dragozlatew; 22-07-2015 at 23:32.

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Алфовите мотори са на светлинни години напред при това сравнение. ТДИ не е нищо съществено, с изключение на икономичността.
    Дизелите при Алфа при тази съпоставка са няколко поколения напред. Мултиджета второ поколение комън рейл система за впръскване на горивото.
    Първата е униджет - впръсква веднъж на такт.
    Втората е мултиджет - до три пъти на такт.
    Третата е мултиджет 2 - впръсква до 8 пъти на такт.

    Ауди упорстваха с помпа-дюза дизайна до последно, ама от 2011-2012 преминаха на комън рейл система и те.

    Най общо - аудито не е лоша кола, но за същите апри всемаш много по нова Алфа, като е по вероятно да е на по малко километри, а това е безбожно важно за всички коли.

    Ти нали не вярваш, че 15годишно дизелово ауди може да е на 130хиляди?

    Докато 8-9 годишна Алфа е напълно възможно.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Дизела си е баш фиатски, Явооорей
    Сектант такъв )

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Колега , скачай на алфата .. и не се чуди .. избирай внимателно и дано попаднеш на хубава .. иначе аудито за мен особено това , да може да е по здраво от алфата обаче честно , като го погледнеш него , и после поглднеш не ти ли се струва че е все едно разликата е 100 години и в интериор и във всичко ..

    Колегата явор ти обясни мн хубаво за моторите , и 1.9 е много здрав мотор !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7

    Default

    Братле гледам си от Варна. Ела да се видим, аз не съм със дизел ама аверите ми са се с дизелчета и то ем джетки. Виж прецени,те ще ти кажат всичко по колата и т.н. Гледани са доста всичките Ако искаш драсни тук а после ще се разберем
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    Благодаря ви много. Пак ще пиша, като тръгна да купувам.
    Hristiyan тези дни ще ти пиша на лично да ви видя къде са ви сбирките и да дойда да погледна някоя друга и да ми обясните тва онова


    Иначе и аз клоня повече към Алфата защото по нова година естествено ще е на по малко километри и естествено, че не вярвам на такива приказки като 15 годишна и под 200 000km гаражна тва онова... Трудна работа хахах

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dragozlatew View Post
    Благодаря ви много. Пак ще пиша, като тръгна да купувам.
    Hristiyan тези дни ще ти пиша на лично да ви видя къде са ви сбирките и да дойда да погледна някоя друга и да ми обясните тва онова


    Иначе и аз клоня повече към Алфата защото по нова година естествено ще е на по малко километри и естествено, че не вярвам на такива приказки като 15 годишна и под 200 000km гаражна тва онова... Трудна работа хахах
    Ела няма проблем даже ако искаш, аз ще дойда да те взема тази неделя от 17:30 е да знаеш ама понеже ще давам колата да ми правят джантите с нова боя и т.н. и да оправям едни забележки по тях. Може да съм с един авер с неговата пиши аз влизам всеки ден във форума няма прпблем. Ето тел за връзка 0899855015 звънкай
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by Hristiyan View Post
    Ела няма проблем даже ако искаш, аз ще дойда да те взема тази неделя от 17:30 е да знаеш ама понеже ще давам колата да ми правят джантите с нова боя и т.н. и да оправям едни забележки по тях. Може да съм с един авер с неговата пиши аз влизам всеки ден във форума няма прпблем. Ето тел за връзка 0899855015 звънкай
    Към гледката на галата ходите ли? Че ако ходите да не се разкарвате а иначе за идването имам и друга кола няма да ви разкарвам ... Не стига,че ще ви гледам колите хахахах

  11. #11

    Default

    Не ходиме :Д ама ако е за колега (бъдещ) що да не се разкараме Е ся :Д тъкмо да видищ как вози ала бала. Да добиеш представа като цяло. От всико трябва да опиташ и да видиш по една кола преди да си вземеш. Аз моята една година я избирах и накрая взех тази, с която съм
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Варна
    Posts
    6

    Default

    Окейче, ще се разберем значи

  13. #13

    Default

    Аз бях пред същия избор. Варианта беше или аз да си взема кола до 3-4 000 или баща ми да си вземе нова, а старата да остане за мен. Бях се спрял на Ауди А3 едно от 99, 2 врато 90 коня. Карах го, стори ми се не лошо било то и с посредствено ускорение (Преди това съм карал Фиат Браво и Алфа 146). Съгласих се да го взема за около 3 700, седеше над 4-5 месеца, отивам на другия ден и.. продадено. След няколко дни баща ми си намери хубава 147 след ФЛ от Димитровград и си я взе, като старата остана за мен. Знам поне, че всичко по нея е обслужено на време с качествени части и пари по нея не са пестени. Минус е само, че често ходеше с нея къде ли не, а окачването на Алфа определено не е за такива пътища и за това и толкова често пускам тук теми. Алфата е автомобил, който се купува със сърце, заради самото удоволствие от него. Заради много по-разчупения интериор на 147, а да не говорим след ФЛ. И конкретно любимото ми - ускорението, усещането на някоя права след светофар да и дадеш яко газ от 1 до 3. Още повече, че моторът, който си харесал ти е и 150 к.с., а предполагам и 6 скоростен. Аудитата разбира се също са хубави коли, но просто в България са нереално надценени, заради всичките простотии, които се изписват за италианските коли и рубуването на българина пред коли от VAG. Разликата си идва към 4 бона, което не е малко пари, ако държиш да са еднакви години.

    пп - И другото - навъдиха се страшно много А3-ки, а аз мразя да съм еднакъв. В деня, в който стане модерно да караш Алфа, аз най-вероятно ще я сменя. Така беше и с телефоните, когато всички имаха Nokia, имах Самсунг. Сега всеки има Самсунг, аз ползвам LG, това и харесвам на Алфата уникалността и и това, че те отличава от останалите.

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Първата е униджет - впръсква веднъж на такт.
    Втората е мултиджет - до три пъти на такт.
    Третата е мултиджет 2 - впръсква до 8 пъти на такт.
    Само малка поправка с числата. А те са
    2
    5
    8
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само малка поправка с числата. А те са
    2
    5
    8
    Идзвинети, така съм запомнил...

    Важното е че съм уцелил за Мджет 2ката...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •