Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 174

Thread: Загуба на тоци - таблото не свети

  1. #106
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Какво ми казваш бе , какво ми казваш !!!!!
    ...
    Само заради тези думи, или най-вече заради начина по който са написани, вече съжалявам, че съм се намесил в тази тема.
    Успех с колата.
    Last edited by BO; 06-09-2015 at 22:26.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #107
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само заради тези думи, или най-вече заради начина по който са написани, вече съжалявам, че съм се намесил в тази тема.
    Успех с колата.
    Може ли да ми се е запалила главата, да немога да се оправя а ти да ме кълнеш !!!
    Жив и здрав да си , и аз съжалявам.
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  3. #108
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Може ли да ми се е запалила главата, да немога да се оправя а ти да ме кълнеш !!!
    Жив и здрав да си , и аз съжалявам.
    Кой те кълне в частност, че не разбрах? Само забележи - 7 страници и всеки се опитва да ти помогне. Най-вече Bo. А на моята скромна тема по проблема ми, ми отделиха едва 5-6 поста.

    Накратко - моята не пали от 3 юли - по-отдавна от твоята. Сметката ми двукратно надвишава твоята и няма резултат. (Най-после поне е при някой, който наистина ще я оправи.)

    Така че на теб може да ти се е запалила главата, а тогава аз какво да кажа? В момента се чувствам като олигофрен, защото с тея пари вместо да я ""оправям"", щях да си купя едно Punto HGT и да не ходя пеша като последния малоумник 2 месеца.

    Ако някой те разбира в какво положение си - аз съм, даже съм в по-дълбоки лайна. Ама недей сега си го изкарва на други хора. И мен ми беше неприятно, че писаха 4-5 поста само в моята темата, ама кво да правим - не са я виждали колата, не могат да и направят диагностика по интернет-а. Ако искаш може да ми оставиш тел. на ЛС, да ти споделя моя опит, пък ти си прави изводи после, ако ти се слуша.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  4. #109
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    Може ли да ми се е запалила главата, да немога да се оправя а ти да ме кълнеш !!!
    Жив и здрав да си , и аз съжалявам.
    Човек,един съвет от мен,намери си други хора да ти оправят колата,тези със загубата на паметта няма да я оправят.Един жокер,захранването на сокета на ключа,минава през ЕКУ-то на волана,вече съм почти убеден че някъде там е проблема !!!!!

    П.С.Ако трябва плати репатрак да закараш колата извън Варна,има достатъчно хора,които могат да се справят.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #110
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Човек,един съвет от мен,намери си други хора да ти оправят колата,тези със загубата на паметта няма да я оправят.Един жокер,захранването на сокета на ключа,минава през ЕКУ-то на волана,вече съм почти убеден че някъде там е проблема !!!!!

    П.С.Ако трябва плати репатрак да закараш колата извън Варна,има достатъчно хора,които могат да се справят.
    Механика от Алфа ми каза да намеря някой и да ми прехвърли софт. от единия на другия комп.
    Ел. Техника ми каза ,че няма смисъл ....
    - Лесно щи ти взема 200 лв но твоя е изгубил памет /няма инфото за ключа и т.н/
    Каза още да му намеря : блокировката на волана и кей холдър /гнездото на ключа/.
    Дай ми ги тези неща и ще караш кола.
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  6. #111
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Според мен инфото за ключовете си е където трябва и ще ти обясня защо.
    Когато вкараш който и да е от твоите 2 ключа няма никаква реакция на дисплея. Когато вкарахме моя ключ изписа "electronic key not recognized", демек явно имобилайзера разпознава твоите ключове и оттам нататък веригата се къса някъде. Мъри май ще се окаже прав.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #112
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Според мен инфото за ключовете си е където трябва и ще ти обясня защо.
    Когато вкараш който и да е от твоите 2 ключа няма никаква реакция на дисплея. Когато вкарахме моя ключ изписа "electronic key not recognized", демек явно имобилайзера разпознава твоите ключове и оттам нататък веригата се къса някъде. Мъри май ще се окаже прав.
    И аз му обясних същото нещо с размяната на ключовете но...
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  8. #113
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колата трябва да я преслуша някой който разбира от CAN комуникация и притежава съответното оборудване за диагностицирането и. Дори установяването с помощта на осцилоскоп (както бе споменато по-горе в темата) на това дали изобщо върви някаква CAN комуникация между модулите ще бъде доста добър ориентир в ситуацията.
    Така ще се избегне досегашният подход (проба/грешка), който очевидно не дава резултати.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #114
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    И аз му обясних същото нещо с размяната на ключовете но...
    Виж какво, прибирай си колата... Намери някой с камионче ( не пътна помощ че дерат), от тези дето докарват коли от Германия - пътьом на тръгване да я закара в София - в някой от форумните сервизи, може и в друг град, където има хора с някаква мисъл в главата.

    НЕ хвърляй грешни пари за бодита и софтуери...

    Аз продължавам да смятам че проблема е я кабел, я букса, я бушонче...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #115
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Виж какво, прибирай си колата... Намери някой с камионче ( не пътна помощ че дерат), от тези дето докарват коли от Германия - пътьом на тръгване да я закара в София - в някой от форумните сервизи, може и в друг град, където има хора с някаква мисъл в главата.

    НЕ хвърляй грешни пари за бодита и софтуери...

    Аз продължавам да смятам че проблема е я кабел, я букса, я бушонче...
    Освен да махам болтовете /блокировката/ под волана и да я дърпам на някаде.
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Alfa Romeo 155 TS

  11. #116
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Махай блокировката и при Ники в Горна Оряховица!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  12. #117
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Махай блокировката и при Ники в Горна Оряховица!
    Сега като каза се замислих, че ако говорим за извън Варна, тегления и местения, това е най-близкия като път вариант за човек, който вероятно може да помогне. Той е във форума, ако не е чел темата, колегата Lunov най-добре да говори с него и да се види какво можете да направите.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #118
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Колега, другият вариант да преместиш колата, ако не могат да махнат блокировката лесно, е да наемеш платформа тип ремарке - не са много скъпи, за 24 часа цените бяха около 50-60-70 лв, нещо такова. И после някой приятел с теглич да те дръпне до там.
    Само с товаренето и разтоварването ще видите обаче зор...
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  14. #119
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Сега като каза се замислих, че ако говорим за извън Варна, тегления и местения, това е най-близкия като път вариант за човек, който вероятно може да помогне. Той е във форума, ако не е чел темата, колегата Lunov най-добре да говори с него и да се види какво можете да направите.
    Аз говорих с Ники, ще поеме случая, но трябва колегата Lunov да се свърже с него.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  15. #120
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Аз говорих с Ники, ще поеме случая, но трябва колегата Lunov да се свърже с него.
    Аз съм напълно ЗА отиване при Ники. Там и да поседи, ще я измислят. И части ще намерят и всичко. А е на има няма половината път до София.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •