Results 1 to 5 of 5

Thread: Премигваща постоянно сигнализация за еърбег (жълта) на километража!

  1. #1

    Default Премигваща постоянно сигнализация за еърбег (жълта) на километража!

    От два дена насам взе да ми мига сигнализацията за еърбег дето е на километража жълта седалка с еърбег и задраскано пред нея( предполагам че е за пасажерския) - колата е 156 2.4 жтд 140к.с. 2001г. Оригинално си беше с бели уреди, но поставих черни и до сега нямаше грижи близо 2800 км.
    Преди 3-4 дена дадох километража на колега да върне цифрите малко назад защото ми се бъркаха сметките за смяна на масла филтри ремъци и т.н.
    Два дни след поставянето всичко си работеше чудесно.
    И в последствие един Пасат ме размина на място гума в гума предна дясна и колата се размърда доста.
    Та ..... въпроса ми е към знаещите - от какво е, поправимо ли е и ако да - то как?

  2. #2
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    И на мен ми светна като смених изгоряла крушка на километража. Гледам във форума и други се оплакват, че се случва при подобни интервенции. До колкото съм информиран е добре да се почистят буксите с безконтактен спрей и да се изчисти грешката на диагностика. Не става с откачване на акумулатора.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    Под двете предни седалки има куплунги , които се разхлабват,вързаха ги без тях,изолираха ги и изчистиха грешката.
    Автомобила е AR Crosswagon Q4 2007 г.150 hp.16V

  4. #4
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    Под двете предни седалки има куплунги , които се разхлабват,вързаха ги без тях,изолираха ги и изчистиха грешката.
    Автомобила е AR Crosswagon Q4 2007 г.150 hp.16V
    Само да спомена, че въпросната манипулация се прави на свален акумулатор (добре е около час да е бил свален преди да се започне), за да няма после "шампанско и сълзи"
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  5. #5

    Default

    Разбрах, благодаря! Т.е ще чакам Иво да се върне от почивка и да вложи малко магия с лаптопа.....
    Благодаря още веднъж.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •