Results 1 to 8 of 8

Thread: Сваляне на кола от отчет

  1. #1
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default Сваляне на кола от отчет

    Искам да сваля от отчет в КАТ катастрофирал автомобил. Регистриран е на фирма. Казаха ми, че трябва да ида в КАТ с документите на автомобила, номерата, бележка за платен данък. Автомобила ще дам в авто морга. Казаха ми да попълня декларация, че автомобила се съхранява в частен имот и няма нужда от бележка, че е даден за рециклиране
    Искам да го оставя в морга защото ми дават повече пари отколко за скрап.
    Каква е точно процедурата някой може ли да каже?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Собственикът по талон или упълномощено лице (не знам нотариално или не за фирма) носи 2та талона и 2та номера в кат, попълва декларация, че после ще се съхранява в частен имот или ще се предаде на вторични (ако има такава опция), тогава (преди 5г.) не ми искаха платени данъци. Те перфорират големия талон, надраскват го с маркер и ти го връщат, малкия и номерата си прибират. Искай си бележка за пред данъчните, че е бракувана. На скраперите връчваш скрапа + големия талон с 1 неформален договор. В данъчното носиш бележката от кат за бракуването. И готово, нямаш кола.
    Пази си отписването от данъчното, за всеки случай, да не се окаже след години, че още ти се води. Аз си направих и 1 ксерокопие на надраскания талон, за всеки случай.
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Благоадря за информацията. Чакам застрахователите да кихнат кинтата и се заемам
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Верно с данъчното внимавай, кажи че си неграмотен и малоумен да ти го прочетат три пъти на глас, да се прекръстят и закълнът с ръка на данъчната книга че си отписан вовеки веков, щото мойте ламарини бяха вече на кутийки бира в хладилника а аз още плащах данък мпс.Макар че талона беше перфориран, надраскан, анихилиран и анатемосан от варненския митрополит и т.н. явно "колежката била забравила да сейфне промените".Две години така.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ок ще внимавам.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Благоадря за информацията. Чакам застрахователите да кихнат кинтата и се заемам
    Имай предвид, че ако са я писали тотална щета, трябва първо да прекратиш регистрацията и да им занесеш едно удостоверение, издадено от КАТ. Само в тая дупка България го има тва, да ти кажат някакви малоумни самозванци от измислена застрахователна компания, дали ще си правиш колата или не. Ние ти даваме толкова пари, ама ти ще и прекратиш регистрацията завинаги, дори колата да е възстановима и да искаш да си я поправиш. И това го има в кодекса на застраховането.
    Успех!!!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Това за момента не са го казали. Днес е занесъл констативния протокол в Булстрад, и чака изплащане на сумата. Колата е обявена тотална щета и са му казали, че не им трябва и си остсва за него, а те щели да изплатят 80% от застрахователната премия. Ще видим дано, не се стигне до адвокати и съд.
    Колата няма как да бъде опрсвена, освен, ако не познават някой вълшебник, ако да давайте го, че да си я караме пак.
    uploadfromtaptalk1438372878583.jpguploadfromtaptalk1438372904101.jpg

    Освен за скрап за друго не става.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Пазете си договорите за покупко-продажба, след като сте си продали колата.

    Днес, при опит да си платя данъка за кораба, ми казаха, че първо трябва да си платя 800 лв стари данъци, за кола, която съм продал през 2002 - ра. Добре че си пазя договора и на базата на него ми заличиха старите "задължения".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •