Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Съвет за Алфа 156

  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Съвет за Алфа 156

    Здравейте колеги,

    имам нужда от съвет. Мой приятел който вкарва коли с автовоз от Италия ми подарява една Алфа 156 1.9 jtd multijet 16V 2003 г. От мен се иска само да си я регистрирам.
    Изпрати ми снимки, добре изглежда, кожен салон, климатроник, мулти волан.....

    Та въпросите ми са:
    1. Читав ли е този multijet двигател. Къде са му слабите места
    2.Скъпа ли е поддръжката на тази Алфа, ремъци, предница, ролки и др.
    3.Колко излиза регистрацията на този модел, КАТ, гражданска, еко такса, номера...всичко
    4.Някой знае ли какъв е данъка и гражданската.

    Вече 7 години карам една Темпра 1.6 моно и съм супер доволен, за 7 години сменен един лагер, предни и задни амортесьори и стандартните консумативи.

  2. #2
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    На харизан кон зъбите ли ще гледаш?
    156 Sportwagon 02'

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Аз пък имам само един въпрос! Може ли да я подари на мен???
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    По принцип частите на алфата не са едни от най евтините,но щом е подарък ти си длъжен освен да го приемеш , но и да го обслужваш каквото и са ти струва струва ува си за алфа ромео.
    алфа ромео 156 тс

  5. #5
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Не се изразих правилно...Фен съм на Италианските коли и ми допада Алфата.
    Просто исках да зная какво да очаквам от тук на там с Алфата и къде мога да имам проблем с нея.http://avtovozi.com/alfa2.JPG , http://avtovozi.com/alfa1.JPG

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ако не е за скраб и я обслужиш при правилните майстори с правилните части можеш да и се наслаждаваш дълго време.Данъка в различните общини е различен моя във Варна е 176 лв -97 година 1,8 144 коня.Някои нафти имат демферен маховик който като се разбие е доста скъпичък, втора употреба не си заслужава.Тампони на стабилизиращата щанга ако тропа слагаш направо ладови има доста писано във форума щи обадим ако трябва.Носачите са малко кекави, ако сменяш слагаш грес на шарнирите задължително, на горните най често скърцат втулките Цените им почват от около 90 лв, някои стават за рециклиране, могат да се сменят тампони със полиуретанови варианти разни има.Сменяш когато има нужда естествено, задължително ролки и ремъци с нови за цена не мога ти кажа че не помня ама да кажем пистов и ангранежан със сите ролки към 500 лв.Абе закарай я някой да я чуе, види и ако не е за капитален ремонт не се наслъндисвай, и без това ти е без пари, ако трябваше и да я плащаш пак същите работи ще сменяш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Предполагам че ако не я искаш тука ще се нареди една опашка от желаещи да им се подари на тях. А като и гледам седалките няма как да е много карана
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    ако пали изобщо не се чуди.

  9. #9
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Здравейте колеги,

    имам нужда от съвет. Мой приятел който вкарва коли с автовоз от Италия ми подарява една Алфа 156 1.9 jtd multijet 16V 2003 г. От мен се иска само да си я регистрирам.
    Изпрати ми снимки, добре изглежда, кожен салон, климатроник, мулти волан.....

    Та въпросите ми са:
    1. Читав ли е този multijet двигател. Къде са му слабите места
    2.Скъпа ли е поддръжката на тази Алфа, ремъци, предница, ролки и др.
    3.Колко излиза регистрацията на този модел, КАТ, гражданска, еко такса, номера...всичко
    4.Някой знае ли какъв е данъка и гражданската.

    Вече 7 години карам една Темпра 1.6 моно и съм супер доволен, за 7 години сменен един лагер, предни и задни амортесьори и стандартните консумативи.
    1. Най-добрият двигател икономия/вървеж/здравина/поддръжка
    2. Обслужване двигател /ролки/ремъци/масло/филтри - около 400лв с труда, предницата ти е горни носачи 70лв броя на страна, долни 150лв броя на страна.
    3. гражданска за 3месеца - 50лв, екотакса - 230лв, регистрация 70лв, /транзитни номера 30лв/ - около 380лв
    4. Зависи от общината но около 150 до 200.

    /най-скъпото на колата което има голяма вероятност да сменяш е съединителят с маховик - 700/800лв/

    Успех, няма такъв як подарък!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #10
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Благодаря italfen за отговорите.
    Аз със сигурност ще я взема, както казах фен съм на италианските коли.
    Просто исках да зная какво получавам. Към 10 Август колата ще е в България и се надявам всичко да е ОК. До сега съм карал Ланча и Фиат...

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default .

    Получаваш нещо съвсем различно,за кратко джитках Либрата и Типото заедно,честно казано не ми се качваше на Фичо,Но разликата в цените на частите е доста голяма
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #12
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    с алфата сяка година ще сменяш окачване и известни и неизвестни части. зависи колко се кара де.
    JTDm 170+

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    с алфата сяка година ще сменяш окачване и известни и неизвестни части. зависи колко се кара де.
    Като ти чета коментарите имам чувстото, че не карам вече 5 години 156ца ....
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  14. #14

    Default

    Предното окачване е слабата част на 156-ците и се прави на 1-2 години. Първо започва едно досадно скърцане (от тампоните на горните носачи), след което полека-лека започва да потропва, докато накрая си тропа доста и е изнервящо. Повечето хора използват колата за придвижване до работата и обратно (маршрута почти винаги е един и същ) и много зависи пътната настилка каква е и дали е добре поддържана и равна, без дупки. Сега в квартала от ТоплоFUCKация сменят тръбите и всичко е толкова изтърбушено, че разказва играта на окачването. А също така и скапания паваж допълнително допринася за разбиване на окачването. Колега d3v1l, искрено ти завиждам!
    Former Alfa owner.

  15. #15
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз я карам от 8 години ама кво от това като километрите дето съм навъртял са около 10 000 на година. ако я карах нонстоп щях да сменям с маслото и окачването
    JTDm 170+

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •