Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Alfa 159 JTD или Saab 9-3 JTD

  1. #1
    Младши алфист backstgae's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Germany
    Posts
    13

    Default Alfa 159 JTD или Saab 9-3 JTD

    Здравейте, можете ли да ми помогнете със следната дилема. Алфа 159 JTD или Saab 9-3 1.9JTD (facelift след 2007-ма) Интересува ме коя е по-проблемна, коя е с по-здраво окачване. 1.9 моторите еднакви ли са? Все пак са си на Алфа Ако ме насочите към 159, каква да бъде 1.9 или 2.4? Ако пък говорим за Сааба коя от двете модификации на 1.9JTD - 150кс или тази с двете турбини 180кс? Като цяло двете коли в един клас ли са според вас и като лукс и качество на материалите коя превъзхожда?

  2. #2

    Default

    След като имаш дилема, взимай СААБ-а.С едната турбина.

    Ако по някаква причина се излъжеш с 159-ката, то аз съм за големият двигател, макар да ги водят по-проблемните.

    Малкият двигател ще е по-икономичен, но няма да има динамиката на 2.4 двигателя.С едно чипване може да компенсира до известна степен.

    От моя гледна точка СААБ-а ми идва малко "постен" отвътре, но това всеки сам си решава.

  3. #3
    Младши алфист backstgae's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Germany
    Posts
    13

    Default

    Иначе отвън е добър. Алфата всички я знаят как изглежда



    А на 1.9 с двете турбини какво му е, че и от Сааб форума чух, че не го хвалят. Монтира ли се на модели на Алфа или си е шведска доработка с двойна турбина?

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Има туин турбо 1.9 дизел, който слагат в Lancia Delta
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Не е ли доста екзотична?
    А от това следва и скъпи трудно намираеми части,особено втора употраба.

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да. Екзотичен е мотора.

    Реално аз отговарям на въпроса на колегата дали се слага тоя мотор в някоя Алфа или го има само в СААБ.

    За втората употреба дори части за 2.4 от 159ка са трудни за намиране
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    С две турбини проблемът е двоен.А те не винаги подлежат на ремонт.

    Ако имаш излишни 4-5 хиляди лева за ремонт или втори "запасен" автомобил взимай СААБ-а...

    А бре к'во се кумиш, взимай това което ти е на сърце.То и двете не са разумни покупки ...

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    До колкото съм чувал , а не съм чувал особено много , този сааб го дават като много добър .. с единия охлюв , но пък в алфата ще ти е по весело всеки път ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    На колограми са еднакви (1500-1600кг), сааба е с по-здраво окачване (чист опел Вектра/Инсигния и Фиат Крома), сааба има и вариант на всмукателния колектор без вихрови клапи, което е едно главоболие по-малко. Алфата пък е по-красива и вътре и вън... 1.9ТТ е шведска доработка и е никака неЛош мотор, но наистина рядко срещан.
    Аз лично мечтаех за 159 черен седан по възможност TI пакет, но уви само трупове по нашия пазар, особенно новият внос коли. Накрая както се вижда от подписа ми се склоних на Сааб и макар и да нее фейслифта си покрива всички други изисквания които имах откъм екстри и най-вече вървеж защото несъм фен на дизела, а бензинова 159 се храни трудно и почти нестава за Газ. А както се казва колкото и да е яко жтд-то и тди-то, там където свършва турбо дизела , започва турбо бензина
    Last edited by don_pepone; 02-08-2015 at 14:01.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Тоя Сааб отвътре е толкова грозен, все едно гледаш някоя италианка от преди 2 поколения преди 159-ката.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Това е супер относително Защото принципно и аз не съм фен на "шведските интериори", нито пък на тия дялканите от е60/е90, ама не е като да не ги карат или да не ги купуват Бмв-тата... Тоест явно на бая им харесва

    Даже сега като ги загледах - ми те и 3-те са еднакво "грозни" И може би СААБ-а се доближава до таблото на 159-ка повече от колкото тези в БМВ.

    Alfa 159:



    Сааб :




    BMW E60:




    BMW E90:

    Last edited by digitalundgrd; 03-08-2015 at 14:39.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12

    Default

    Снимката на този СААБ 9-3 е от табло на 179 коня дизел и е може би най-високото изпълнение.

    В аутоскаут 24 де има само 166 сааб 9-3 дизела модел 2006+ година, от които много малко са 179 коня.

    Отделно за такова високо изпълнение ще трябва да е "подготвен" с +17 000лв(8500€) за да си го купи, независимо дали е 120, 150 или 179 коня дизел.

    Не е посочил бюджет в рамките на който да се правят предложения(предположения), но имам съмнение, че е готов да похарчи +17 000лв за СААБ.

    СААБ-а отвън ми харесва, отвътре не, но по принцип си е доста екзотичен автомобил.Частите му може би са по-скъпи от на 159-ката.
    Пък и с този ключ "забит" между двете седалки направо ме "трепе" ...

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    За дизайна си прав. Различни хора, различни помисли.
    Но често ми се случва да се кача на такова нещо - 93, и на живо е още по-дървено от на снимки.
    Особено модела без навигация. С такова отвратително радио изглежда, че все едно на някоя италианка от 80-те.

    Ето снимки за придобиване на престава:
    http://www.mobile.bg/11352101750837770
    Last edited by BO; 03-08-2015 at 16:19.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    BO , прав си за таблото- това без нави е доста кофти и е дървенко, моят е преди фейса и е още по дразнещо, но както се казва -Няма пълнощастие.
    Относно ценитена части: Окачването е по-здраво от на 159 и по-опростено,а и малко по-евтино.
    В 159 ме дразни доста тая плоскадървена конзола около аудиотои парното, нотова както казахме е субективно.
    За тази серия на 9-3 само може да се съжалява,че нее с Сааб-ски двигатели,а са сичист Опел (говоря за бензиновите) икато най-добър говодят 2.0Т мотора(сверигае,която нее консумативкато на 159ките с бензинов мотор) без значение с каква модификация откъм мощност.Ако е с АЕРО пакет и Нави изглежда ОК отвътре иначе не , но както споменахме и 159 си има кусури тук там.
    Според мен колегата пуснал темата трябвада си избере по някой екземпляр от двата модела и да покара малко за даусети коя е неговата кола,като съответно е добре да са с сходни мотори и ниво на оборудване за да е по-обективна преценката, шпонеже ако седне в 2.8V6 AERO на Сааб, после каквато и159-ка да покара ще симисли чее спрял,затова е добре да се "мерят" сходни модфикации
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #15

    Default

    Хе-хе.Той иска дизел.

    А тези с 2.0Т бензин мотора нямаха ли конструктивен проблем с колянов вал, биелен лагер ,лагер на колянов вал или нещо подобно и всички прехвърлили 130 000 км се очаква всеки момент да

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •