Results 1 to 15 of 15

Thread: "Критични" датчици, сензори, релета и т.н.

  1. #1

    Default "Критични" датчици, сензори, релета и т.н.

    Здравейте,

    След като датчика за коляновия вал сдаде багажа точно преди дълго пътуване и за малко да ни провали плановете за ваканция (тук е момента отново да благодаря на момчето от ахм ауто в Младост, което спаси положението, също така и на алфата, че си прояви капризите само няколко часа преди да изляза зад граница, а не няколко часа след ), бих искал да подменя подобни "критични" елементи по ел системата, защото явно стареят и не се влияят особено от пробега на автомобила, а по-скоро от възрастта му.

    Та по същество, от както съм тук бях срещал няколко случки с изгорели релета, ключови бушончета и темподобни, в които автомобила тотално умира изневиделица и остава на пътя без каквато и да е възможност да се придвижи. След като ситуацията е крайно неприятна и бих искал да направя всичко възможно да предотвратя подобни за в бъдеще, някой може ли да ме упъти, освен датчика за колянов вал, кои подобни елементи по ел. системата се предават с времето, в резултат на което колата тотално умира на пътя и репатрака е единственият изход?



  2. #2

    Default

    TPS (Throttle Position Sensor). Въглеродният слой на резистора с течение на времето се износва. И като тръгваш на път вземи със себе си една резервна бобина (втора ръка, но с гаранция, че е читава) и кабела.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  3. #3
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Ако е туин спарк и резервен двигател!

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То на нафтите сега ви е сезона....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Забравих да отбележа, twinspark е

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    TPS (Throttle Position Sensor). Въглеродният слой на резистора с течение на времето се износва. И като тръгваш на път вземи със себе си една резервна бобина (втора ръка, но с гаранция, че е читава) и кабела.
    Благодаря за отговора. TPS-а предполагам си проявява магариите постепенно преди да се скапе? Търся възли, които не дават признаци на разпад а просто грохват изведнъж и край



  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми той принципно и акумолатора ми умря за една нощ, както нямаше никакви индикации сутринта нямаше ток и дори за светодиода на алармата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми той принципно и акумолатора ми умря за една нощ, както нямаше никакви индикации сутринта нямаше ток и дори за светодиода на алармата.
    Мда, но едно е да се скапе пред вас, или където си спрял предния ден и да не иска да запали, друго е да изгасне по сред нощ както си караш на магистралата, или още по-зле в някой завой от планински проход по национален път и повече да няма палене. Именно за това говоря, и за това изключвам дебитомер, ламбди, дори алтернатор.
    Подобни на този проблем имам в предвид: http://wwww.clubalfaromeo.com/forum/...55204&langid=2
    Last edited by acho_; 03-08-2015 at 00:22.



  8. #8
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Бензинова помпа....и т.н.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега сигурност има само ако имаш цял разглобен автомобил и сервизиен камион със себе си. Това не е лада от преди 20 години дето може да си я поправиш на пътя винаги. Има неща дето ако щеш да са ти в ръката све тая, няма подмяна без сервиз. Така че гледай си почивката и не мисли за глупости
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10

    Default

    Тя почивката приключи вече Визирам дребни елементи дето правят голяма беля.



  11. #11

    Default

    Диоден блок на алтернатора - дребен елемент, който ми направи егати белята .
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То по тая логика трябва да смениш всичката периферия и пак няма гаранция че нямя да ти дефектира - нов дебитомер ми дефектира на 3-ия месец.Аз си сменям маслото примерно преди почивката август месец, налягане гуми, проверка течности, една диагностика и изчезвам.То верно няма гаранция че на 50-е километра от Варна или не дай си боже на гъза на географията няма да умре ама си е божа работа.Баси няма лудна заради това.Все ще нямеря решение, неприятно вярно ма иначе няма какво да си спомняме на по бира.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13

    Default

    Скоро ще направя 240 хиляди км на двигател който от 2010 е с един и същ дебитомер, на газ, релетата не са пипани, както и нищо по електрониката му, спортен уж филтър който често забравям да поизплакна на 9-10к км, смених свещи веднъж за тия км, гарнитурата на главата се скапа веднъж заради останал затворен термостат, само смених гарнитурата, дори и не шлайфах главата че така или иначе тя беше на финала, реших да видя дали ще изтрае а така или иначе имах резервна......после след 4-5 месеца гарнитурата отново лъхна щото радиатора ми се пукна и водата изтече......отново само гарнитура, без да шлайфам главата - вече 2 години и над 100к км никви ядове......
    Щях да забравя - веднъж смених и агренажния ремък, така че стария ремък изкара поне 160к......ролките са си тия който стартираха тия 240к км........двигателя е без балансиращи валове, с олекотена шайба и олекотен, но незнайно как балансиран маховик.......
    Сори, няма как да повярвам че Спарка е скапан двигател, въпреки че другата страна има доста силни доводи......а и не мисля да споря......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Няма скапани двигатели.Един комшия скапа фиат, опел астра, две аудита.Ся е на заветния мерцедес и за година и половина му отвори мотора два пъти.Втория път от срам каза че било профилактика.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз си нося резервен само старият датчик от КВ, който работи докато моторът не позагрее повечко. Ако настоящият ми се скапе тотално, поне със старият мога да се прибера някак.

    Другото презастраховане е свързано с по-големи разходи, които може никога да не се оправдаят.

    Накратко - Бай бабо, да не ме среща мечката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •