Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с таблото на Алфа 147

  1. #1

    Default Проблем с таблото на Алфа 147

    Здравейте приятели,

    По същество - карам Алфа 147, 1.6, 105 к.с.

    Спрях на бензиностанция и като завъртях ключа да запаля, таблото ми блокира в следната позиция



    От този момент дали съм на контакт или не, нищо не се променя, таблото е перманентно блокирало в тази позиция, не свети. Работят единствено сигналните лампи в дясно при оборотомера.

    В момента когато се случи това имаше включен инвертор за кола от този тип:
    http://www.ic-intracom.bg/userfiles/...oduct_2458.jpg
    Преди седмица монтирах газова уредба на автомобила

    Бях в италианския сервиз в Люлин 3 и един нещастник почна да ми се отяжда и да ми говори за смяна на целия компютар без въобще да е погледнал колата.

    На някой случвало ли му се е нещо подобно? Имате ли идея какъв може да е проблема? Дайте ми съвет при кого да отида и какво да направя! Една комютърна диагностика дали ще покаже какъв е проблема и къде мога да я направя?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Провери в таблото с предпазителите под волана F37 и F53.



    Ако са здрави, изключи акумулатора за десетина минути и виж дали ще се оправи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Проверих предпазителите и са здрави, откачих акумулатора, изчаках но няма промяна в положението


    Какво ме съветвате от тук нататък?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Последното за което се сещам е почистване и размърдване на буксите на боди компютъра (долепената до таблото с предпазителите под волана кутия) и тези на таблото с уредите.
    Ако това не помогне, би трябвало да се направи диагностика на боди компютъра и таблото с уредите, от която да стане ясно къде е проблемът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Мина доста време от тогава, но след като нищо не помогна се стигна до смяна на целия компютър и до ден днешен часовника и датата ми мигат щото компютъра така и не се "обучи" Кофти

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mushkatoto View Post
    Мина доста време от тогава, но след като нищо не помогна се стигна до смяна на целия компютър и до ден днешен часовника и датата ми мигат щото компютъра така и не се "обучи" Кофти
    Като чета горе виждам, че са ти дали грешни съвети. Инструмент панела на 147 си е самостоятелен компютър вързан по CAN с бодито. Просто е трябвало да закачиш една диагностика и да разбереш веднага къде е проблемът. Сега си има и процедура по задаването на параметрите на инструмент панела CAN шината. Пробвай

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Като чета горе виждам, че са ти дали грешни съвети. Инструмент панела на 147 си е самостоятелен компютър вързан по CAN с бодито. Просто е трябвало да закачиш една диагностика и да разбереш веднага къде е проблемът. Сега си има и процедура по задаването на параметрите на инструмент панела CAN шината. Пробвай
    И кои са грешните съвети, които съм му давал?

    Освен традиционното почистване на букси, което съм го посъветвал, съм написал (копирам специално за теб):

    "да се направи диагностика на боди компютъра и таблото с уредите"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •