Results 1 to 9 of 9

Thread: Брера - тотален блокаж , моля помогнете

  1. #1

    Default Брера - тотален блокаж , моля помогнете

    Здравейте , моля за някакви съвети - ситуацията е следната : моят кошник 2.4 jtdm брера , докато броях парите за да го продам ( и след успешен тест драйв ) , реши да не запали , отключва , заключва , радио работи , но не може да стартира колата и таблото светва като елха с десетки грешки . Сменихме акумулатора с друг и уж колата проработи както трябва , купих нов акумулатор и веднага отидох в сервиз за да проверя дали колата зарежда акумулатора - казаха ми зарежда 13.4 нещо си ( не му разбирам ) пък те очаквали да е 13.6-14.4 , което според тях означавало колата ми била ок . Да обаче седмица по-късно колата отново умря със същите симптоми , странното този път е че грешките пак 7-8 на брой но са различни . И в двата случая точно преди да ми се случи , докато колата все още работеше оборотиите при свободен ход бяха 1100 вместо 800-900 както при нормална работа , а също така за около 5 мин по време на шофиране всичко замръзна , всички стрелки ( обороти , скорост , темп. , турбо ) нищо не помръдваше , колата изгуби мощност и не ускоряваше нормално . След 5 мин се оправи и лампите по таблото изгаснаха и все едно всико е наред . Тъкмо да се прибера до нас и втори път палене няма - акумулатора е празен . Та въроса ми е , как хем зарежда , хем пък чисто нов акумулатор умира след 3 каранета . А пък и какво общо има акумулатора с оборотите ? И знам , че всички ще ме засилите към диагностика , но все пак ще се радвам да чуя мнения - причината в Англия съм , а тук докато чуят за алфа и вече са ти затворили телефона . в радиус от 50 мили имам само 2 сервиза , които правят алфа . Едните вече ми прахосаха 1000 паунда за смяна на смукателен колектор , който 8 месеца по-късно е пак за смяна , а другите са заети за 2 седмици напред . Та така , ще съм много благодарен за мнения .

  2. #2

    Default

    Според мен не ти зарежда добре акумулатора...стойностите трябва да са над 14.0V при изпрaвна система.

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами колега оборотите имат общо, понеже като е слаб акумулатора колата вдига обороти за да го зареди по-бързо, а ако динамото ти е пътник няма как да стане. Тия 13в дето са ги мерили са малко, наистина трябва да са 14+
    Иначе грешки също е нормално да светват понеже всички модули почват да се шашкат от липса на стабилно напрежение.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    аз да подхвърля идеята зя лоша маса някъде? Най ве че на мотора.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5
    старши алфист
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Банско
    Age
    52
    Posts
    7

    Default

    Когато стартера дава на късо се случва точно това.

  6. #6

    Default

    Малък ъпдейт : закарах колата на майстор , оказа се че алернатора не зарежда изобщо . Смениха го с нов , днес си я взех и за момента колата работи добре с малки изключения :

    - Пали само с натискане на спирачка , с натискане на съединител пали от 5-6 опит ( и с двата ключа ) -> преди се случваше само с единия , сега след смяната на акумулатора и алтернатора вече и втория ключ не запалва със съединител .

    - Така и така беше в сервиз , помолих ги да ми сменя маслото понеже 3000 мили карах с 2-3 см над максимума (откакто последно беше сменяно преди 8 месеца ) . Майстора не ми повярва , че съм карал толова време и каза , че с досега е трябвало да избие някъде , в момента имало малък теч по интеркулера . Бил източил 8л , пък по каталог трябвало да събере 6.4л . Интересното е , че след смяната ( беше на максимума като я взех ) и докато се прибрах (около 30км ) и като че ли пак е 1см над максимума . Колата докато е студена пуши доста ( бял пушек , виждам го като е студено времето , на топло време не го виждам особено ) .

    Ще съм благодарен на мнения за настоящите ми два проблема и се извинявам , че не са в подходящата тема ( поне за момента колата вече не е пълен блокаж )

  7. #7
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    а случайно да ти мирише на нафта маслото
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #8

    Default

    Може и да е миришело старото не съм го виждал , ама аз няма и да го разбера

  9. #9
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    За да се покачва маслото вероятно влиза нафта вътре!
    И повярвай ще го разбереш, то си мирише. Опитай да отвориш капачката за маслото на мотора и помириши.
    вярно е че при бензиновите коли се усеща доста по-лесно, понеже бензина си мирише доста остро, но при тях е от дълго каране на колата само на къси отсечки и студена, докато при теб ако веднага се покачва верочтно има някакъв проблем, но не зная какъв.
    сигурен съм че тук има доста запознати лица и ако благоволят да ти споделят ще научиш отговора, за съжаление дизелите са ми слабата страна на познанията .
    Успех!
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •