Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с шоф. седалка и Hill assist

  1. #1

    Default Проблем с шоф. седалка и Hill assist

    Здравейте колеги , от скоро съм собственик на Брера ( моя голяма мечта , но за съжаление още не мога да и се порадвам както трябва ) . След фалстарт още на втория ден от покупката ( шлайфане на главата на изпускателния колектор ) , сега се мъча с две дреболии , които развалят удоволствието от карането :
    - Шоф. седалка е "хлабава" , има луфт и при ускорение се люшка назад . Изглежда оста , по която се движи е занитена от двата си края , та не виждам как това може да се оправи . Дали някой е имал подобен проблем ?
    - На таблото ми изписва грешка Hill holder unavailable ( или нещо от сорта ) , появява се почти всеки път , когато наближа кръстовище или кръгово и рязко намаля скоростта - мисля , че е нещо от натискането на педала на спирачките , но може и от съединителя понеже винаги е на кръстовище , когато опитвам да сваля предавка , та освен спирачка използвам и съединител . Грешката стои на таблото около минута , някой път 5 мин , но си изчезва от само себе си . Случва се някой път по няколко пъти на ден , някой път изобщо не се появява .

    Благодаря на отзовалите се . Ако съм в грешен раздел моля администратор да премести темата .

  2. #2

    Default

    Е това автоматик ли е?

    Принципно автоматиците имат Хил холдър. Хил холдъра би трябвало да се включва при спиране на наклон и да държи спирачка(автомобила на място) за бе тръгне назад автомобила докато се натисне педала на газта.

    Според мен при всички положения няма да можеш сам да решиш проблема.

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Хилхолдър имат при ръчните кутии на 159. За диагностика си. Седалката я свали и виж какво и е.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4

    Default

    Колата не е автоматик , тъкмо излязла от сервиз - доста време прекара там за ремонт на главата на изпускателния колектор , уж я бяха карали да я тестват , уж са сменяли масло и филтри , прегледали са я "цялостно" , свързвали са я с компютър , но нищо не ми казаха за това . Бях се поразровил из форуми на английски език и общо взето доминираха 3 предположения - датчик на педала на съединителя , датчик на педала на спирачката или пък слаб акумулатор . А относно проблема със седаката - масов проблем според мненията из интернет - даже коли в гаранция сменят по 2-3 основи на седалката - само , че аз няма да давам пари за смяна , надявам се , ако на някой му се е случвало да ме посъветва как да го побългаря

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Hill holder имат почти всички модели (независимо от ръчни/автоматични). Моят съвет е наистина първо да замериш акумулатора на колко се зарежда, ако всичко му е наред, си за диагностика. А щом е стояла в сервиз до сега и не са го видели този проблем, смени си обслужващия сервиз....
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #6

    Default


    Малко ъпдейт - седалката оказа се че има луфт и се клати само когато е повдигната на високо , колкото по-ниско се слиза , толкова повече клатенето изчезна. Тоест излекува се без пари , и без това колата е ниска , не е голям зор седалката да е повдигната . А относно грешката hill holder - не съм ходил на диагностика , в английските форуми се зачетох и доста хора споделиха че е от датчика на педала на спирачката . Понеже беше евтин си купих нов , тръгнах да го сменям ама без да искам го смачках . Както и да е извадих стария , почистих го , сложих го обратно . Е грешката повече не се появи . Темата е за триене общо взето , освен , ако някой също има проблем с hill holder .

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я обясни за тоя датчик, обикновенна стопмашинка е или нещо по-сложно, от чисто любопитство питам?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Колега от няколко дена ми свети и на мен Hill holder unaveable.Въпросът ми е един датчик ли има на спирачката?Грешката е изписа когато колата работише на място с дръпната ръчна за около 20 мин при пускане на ръчната и потегляне ми даде грешката...на моменти при стартитщране на двигателя не е дава но след потегляне веднага е отчита...

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Днес забелязах,че заден десен габарит на самия багажник не свети...крушките бяха здрави за това след замерване се оказа,че няма маса свалих кабелите на сгъвката имах прекъснати 3 кабела...след като ги запоих и изолирах вс грешки ABS NOT AVEIABLE,HILL HOLDER NOT AVEIABLE,PRE HEETING GLOW NOT AVEIABLE изчезнаха... проблема при мен беше прекъснати кабели

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vernibgs View Post
    Днес забелязах,че заден десен габарит на самия багажник не свети...крушките бяха здрави за това след замерване се оказа,че няма маса свалих кабелите на сгъвката имах прекъснати 3 кабела...след като ги запоих и изолирах вс грешки ABS NOT AVEIABLE,HILL HOLDER NOT AVEIABLE,PRE HEETING GLOW NOT AVEIABLE изчезнаха... проблема при мен беше прекъснати кабели
    Само дето нямат нищо общо нещата,на теб 100% ти е слаб акумулатора !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Всъщност акумулатора е нов на 4 месеца....И ме съмнява че са се опирали някак си и са точили акумулатора незнам и аз какви филми са ставали,но сега проблеми няма
    Last edited by vernibgs; 10-02-2016 at 09:07.

  12. #12

    Default

    При мен периодично си се появява ( веднъж на няколко месеца ) вече имам 3-4 стопмашинки и си ги менкам , като я сменя ми изкарва между 1-3 месеца , ама съм забелязал , че наистина Hill holdera не работи докато лапмата свети ( макар грешката при мен да излиза за по 30-40 сек ) и после като изгасне Hill assista си работи . В два сервиза на Алфа съм бил преди и в двата първото което ми казаха да сменя за АBS not available и Hill Assist not available е да пробвам да сменя въпросния Brake Pedal Switch . Единия път даже и на компютър я закачиха и не показа нищо .

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    В зависимост от грешката която регистрира компютъра при диагностика причината е е стоп машинка или наѝ лошото датчик за налягането вграден в АБС електрониката на помпата- оправя се с нова помпа - и аз го имам този проблем!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •