Results 1 to 13 of 13

Thread: Отново паленето - 147 1.9 JTD

  1. #1

    Default Отново паленето - 147 1.9 JTD

    Да започна с това, че съм прочел възможно повече теми относно проблем с паленето, имобилайзер и евентуалните "виновници". Да обясня и моя случай. Както си карам, изведнъж гасне, отбелязвам, че не прехълцва, което уж елиминира проблем с помпата. Когато пяла си пали от раз, когато изгасне насред пътя изписва разни грешки като ниско налягане на маслото, проблем с двигателя и мисля, че това беше. След като изгасне, я оставям към 1 минута, след това паля - не ще, още 1 минута - върти малко и пали, покарам ~1 километър и пак изгасне, така направи преди 2 седмици, от там на сам никакви проблеми (като по чудо??) и днес отново се появиха, нещо й става на електрониката, но точно какво - не знам. Намирам се в Италия, а тук нещо съм загубил надежда във майсторите. Дайте идеи.
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Прегледай веригата на датчика на коляновия вал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Щом пали като поизстине намирисва на датчик на колянов вал. От него светва и чека. На диагностика излиза.



  4. #4
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Колега караш алфа и се намираш в Италия!!!!! Нима искаш да ми кажеш ,че няма кой да ти погледне колата.
    алфа ромео 156 тс

  5. #5

    Default

    Повярвай ми, тук майсторите просто са... Сменят филтър без да махнат старото уплътнение, резултата е изтекло масло и нов филтър във коша, отделно купувам ново масло и филтър, както и да е. В зона Неапол съм, свободните ми дни са много ограничени. Свързаха ме със човек, който уж разбира от електроника, за да я закачим на диагностика. Ще видим какво ще покаже.
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    И аз съм ЗА датчик колянов вал.
    Скоро ги имах симптомите, смених го и сега е 6.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Ако оборотите играят докато въртиш по-скоро д.разп.вал,подобен случай имах с него,но не гаснеше в движение.След гасене палеше,когато иска.

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by _br4vo_ View Post
    Ако оборотите играят докато въртиш по-скоро д.разп.вал,подобен случай имах с него,но не гаснеше в движение.След гасене палеше,когато иска.
    Както виждаш колегата ясно си е обяснил, че колата гасне в движение. Това автоматично изключва датчика на разпределителния вал като виновник.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9

    Default

    Още един случай днеска. Гасне в движение докато бях на 3та, отбивам. Изчаквам 1 минута и въртя, не пали. Чакам още малко, въртя и пак не ще. След това вкарвам на 1ва и паля без съединител, тръгва колата със съвсем леки клатения и си запали, та продължих втора, трета и така. Оставих я, за да вляза по-работа в един офис, след около час и нещо (колата е на сянка, ако има значение) влизам въртя и си пали от раз. Както казват и други, пали когато иска, гасне когато иска и въобще много ме дезориентира. Направо да я карам на диагностика, така ли? Ако наистина е от датчик колянов вал, защо на скорост пали или този датчик НЕ блокира напълно двигателя? Обяснете ми малко, че ми е за пръв път
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  10. #10

    Default

    Най-вероятно съвпадение?
    На мен ми направи впечатление, че като се прецака имаше едно придърпване в движение, но не гаснеше докато е на скорост, чак когато натисна съединителя.



  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Най-вероятно съвпадение?
    На мен ми направи впечатление, че като се прецака имаше едно придърпване в движение, но не гаснеше докато е на скорост, чак когато натисна съединителя.
    същото е и при мен
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  12. #12

    Default

    Поне не е нещо скъпо и трудоемко. По-добре не си прави експерименти с палене на скорост, че ще си навлечеш доста по-скъпи ремонти.



  13. #13

    Default

    Сменяи датчика на кв.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •