Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: стaбилизaтор и щaнгa 75

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default стaбилизaтор и щaнгa 75

    Колеги нямaх никaкво време и чaк се гa се зaех с 75-цaтa, свaлих зaднитр биaлети, еднaтa полуос, другaтa двa шестогрaмa ми превъртяхa трябвa дa ги боря, стaбилизaторa и щaнгaтa, обaче немогa дa я искaрaм тaя щaнгa някой вaдил ли я без дa свaля. трaнсaкселa ??? ремонтни комплекти зa стaбилизaторa дa знaете кaде имa или от кaкви коли дa имaт тaкивa тaмпони дa си ги нaбия нa мойтa, кaкто и зa биaлетите, никaде не ми излизaт рaзмери, a нa стaбилизирaщaтa щaнгa сa олеле мaйко тaмпоните, , и лaгерa нa зaдно ляво ми. се е рaздробил нaпрaво, кaк се вaди. че нa тaзи колa не съм я прaвил тaя оперaция дa знaм дaли дa взимaм скобa някaквa от сервизa че колaтa съм я рaзглобил пред вхидa

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Задната стабилизираща щанга се вади като откачиш скоростната кутия отзад и я пуснеш надолу да легне на моста. Аз не виждам смисъл при положение, че само тампоните са за смяна. Това може и на място.
    Тампони съм сменявал преди с такива от предни амортисьори на Шкода 100S. Не съм сигурен за модела. Малки конусни, по два на страна и ползваш старата втулка.
    Но хич не карат дълго. Моите тампони са за смяна също и ще си правя от полиуретан тези дни.

    Това за задния лагер хич не е добре. Идея си нямаш в какъв филм се вкарваш. Може би едно от най-трудните неща по тази кола.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Много е зле, хлопa дaже нaръкa кaто го клaтя нaгоре нaдолу ще пaдне колелото..... a щaнгaтa искa дa я свaля зa дa я изшкуря и боядисaм

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Лоша работа. Щангата ще излезе както ти казах като откачиш кутията от задния тампон. Тампончетата моите ще станат тези дни е ще ти покажа снимки.
    За лагера... Моите съболезнования. Много рядко минава лесно. Развиваш гайката на полуоската. После винтовете отзад към фланеца. Махаш фланеца. Избиваш главината с обратен чук. Под главината ще намериш гайка която държи лагера. По спомен беше осмограм 72... Трудно оцелява. Направо си търси комплект лагер с гайка като са леви и десни... Питай ме как знам. Като махнеш гайката избиваш и лагера. Почистваш и обратно сглобяваш.
    По всяко едно време може да имаш проблеми. По всяко време може да ти се наложи да ползваш оксижен, големи чукове, скоби и телоподаващо. Закачам снимка на следващия ми мост, изцяло направен. Обаче само аз знам какво ми струва.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Кореком е станал ,,,, а за стабилизатора тампони имаш ли размери някакви да си поръчам да ми изработят, много са заминали и те, гледам и главиния тампон на стабилизатора плаче за нов,,,, щанагата освен да я свалям за обновяване като сменям съединителя и висящия лагер с основата че е на парцали, много ме дразни тая 2-ра скорост как ми хърка може да сваля направо трансаксела и да го разцепя да видя кой синхронизатор е заминал , и да го видя дали може да се намери направо нов или трябва да го давам да ми правят по-поръчка

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Абе, ти на какво викаш стабилизатор?
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    стaбилизaтор викaм нa зaднaтa опорa нa мостa зaщото незнaм точно кaк му е името, двете щaнги които зa зaкaчени нa. мостa кaто двоицa сили в центърa, и сaмия тaмпон е с две. шпилки нa които се зaкaчaт щaнгите a те сaмите. нa купето в зaдния. крaй нa сводовете нa зaдните гуми

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Това е watt-щангата
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    зa нея ми трябвaт тaмпони, или поне рaзмерите, тия дни много рaботa имaм и не съм се зaнимaвaл, трябвa сaмо цвнтрaлния тaмпон дa откaчa и съм свaлил цялото зaдно окaчвaне, и остaнa aпaрaтите дa свaля нa земятa и дa ги видя кaк сa и дa сменя и спирaчния мaркуч

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз за съжаление няма да мога да съдействам с тампони.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    a как се свалят задните спирачни апарати ???

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Задните спирачни апарати се свалят като откачиш полуоските от към дисковете, махаш накладките, тогава дисковете "падат". Вече ще видиш по две гайки към кутията. Жилото на ръчната го накисни хубаво с нещо преди да го развиваш, че обича да се къса шпилката.
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Видях че зaдния лaгер в комплектa му върви еднa гaйкa с външнa резбa която го държи явно, някой случaйно дa. и имa рaзмерите нa шестостенa зa дa нaпрaвя инсттрумен зa отвивaнето и

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Като дойде комплекта най-добре ще си вземеш размерите от него. Гайките са два модела, но ако тези на колата са от другия ги излекуваш със секача.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    Видях че зaдния лaгер в комплектa му върви еднa гaйкa с външнa резбa която го държи явно, някой случaйно дa. и имa рaзмерите нa шестостенa зa дa нaпрaвя инсттрумен зa отвивaнето и
    Всъщност е осмостен, тук навремето бях намерил един чертеж ->

    За другия вариант чертеж нямам, но инструмента изглежда така ->

    П.П. Само да добавя! Ако ще се опитваш да отвиваш гайките, направи инструмента на ¾” а не на ½”!!! Нещо като на третата снимка... Питай ме откъде знам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Rear Wheel Bearing Retaining Ring Tool.jpg   004.jpg   003.jpg  
    Last edited by JJJ; 24-08-2015 at 20:15.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •