Results 1 to 15 of 31

Thread: дебитомер и турбо 166 2,4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default дебитомер и турбо 166 2,4

    здравейте колеги smile emoticon искам да попитам за дебитомера : вчера закачих колата за тест и дебитомера ми показва следните стойности : от искано 1200 при настъпване на 3та ми прави 780 и не иска повече ?турбината има лека разлика при ускорение в диапазона 1500 2000 об примерно искано 2000 тя стига до 2500 и се нормализира след 2000об другото е наред само тези две неща ме притесняват smile emoticon колата е 166 2,4 140кс и другото което е при максимум настъпване стига до 3500 оборота дали на мчсто или в движение е все едно и не иска повече ?
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Миналият ден реших да си изчистя дебиомера, като преди това я бях закачил с FES и пуснах запис на данни, които така и не прегледах!Това което ми направи впечатление е , че преди почистването ми показваше разход 6,8 до 7,2 на място, а след почистването от 4,5 до към 5,7 !Също така се започна да набира доста по добре, и замислянето на турбото на около 2800 оборота изчезна!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Миналият ден реших да си изчистя дебиомера, като преди това я бях закачил с FES и пуснах запис на данни, които така и не прегледах!Това което ми направи впечатление е , че преди почистването ми показваше разход 6,8 до 7,2 на място, а след почистването от 4,5 до към 5,7 !Също така се започна да набира доста по добре, и замислянето на турбото на около 2800 оборота изчезна!
    колега с какво го чисти дебитомера
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Започнах със спинцовка и спирт, като след доста пръскания имаше още мизерия се ядосах, теглих му една майна и го подкарах с обезмаслител Медикс, който веднага свали всички мизерии.Накрая пак изхабих едно шишенца спирт 97% под налягане със спиринцовката за да се изплакне добре от обезмаслителя, че той по принцип може да остави мазен слой!Вече 2-3 дни карам така и засега не ми е направил проблем след чистенето.Аз съм със спортен филтър и предполагам, че от омаславането му се е замърсил и дебитомера, който е на над 5-6 години, изобщо не зная кога е сменян-може и никога да не е сменян!Имай предвид, че такова почистване може и да скапе тотално дебитомера.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Започнах със спинцовка и спирт, като след доста пръскания имаше още мизерия се ядосах, теглих му една майна и го подкарах с обезмаслител Медикс, който веднага свали всички мизерии.Накрая пак изхабих едно шишенца спирт 97% под налягане със спиринцовката за да се изплакне добре от обезмаслителя, че той по принцип може да остави мазен слой!Вече 2-3 дни карам така и засега не ми е направил проблем след чистенето.Аз съм със спортен филтър и предполагам, че от омаславането му се е замърсил и дебитомера, който е на над 5-6 години, изобщо не зная кога е сменян-може и никога да не е сменян!Имай предвид, че такова почистване може и да скапе тотално дебитомера.
    абе аз ако знам че от него ми идват проблемите ще го скапя и ще купя друг ама от 93ма прегледали темета само ти писа виждам че си от пловдив ако искаш и имаш време да направим един тест с моя на твоята и обратното пиши
    Last edited by kabamitov; 12-08-2015 at 02:02.
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Видях, че съм със същия двигател, но честно казано не знам дали дебитомера ти е същият.Писах защото го правих преди броени дни.Гледам, че си от Пловдив и ако дебитомера ти е същият мога да ти дам моя за проба, докато все още не съм сложил скобите на филтъра!
    Last edited by stu; 12-08-2015 at 02:13.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •