Results 1 to 14 of 14

Thread: Cruise control Проблем

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Тетевен
    Posts
    3

    Default Cruise control Проблем

    Здравейте колеги,
    ходих на диагностика днес, защото cruise control-a не ми се включва в движение. Оказа се че всичко си работи при тестовете, а когато я запаля си ми показва зеленото символче. Но когато съм в движение и се опитам да го пусна нищо не се появява на таблото и не се пуска. Да не е да има някоя забрана която да му дава да се пусне, определена скорост или предавка...някакви идеи??? Благодаря за отговорите предварително

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    И колата е - ръчна или автомат? Най-лесно е, като се абстрахираш от българското в теб, да си отвориш книжката на колата и да прочетеш. Те хората, са го написали
    Работи от 45 до 180 км/ч и от 4-та до 6 скорост, ако всички датчици са изправни. Като е активиран не се покзва друго.
    Last edited by GammaRay; 12-08-2015 at 19:01.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Тетевен
    Posts
    3

    Default

    Мерси за отговора, но нямах книжката...и все пак пробвах го, но пак не иска в движение изобщо не се показва надписа "cruise control on". Колата е с ръчни скорости.

  4. #4
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Провери датчиците по педалите, дали са наред. С мултиекускан се виждат.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Pa4Er View Post
    Здравейте колеги,
    ходих на диагностика днес, защото cruise control-a не ми се включва в движение. Оказа се че всичко си работи при тестовете, а когато я запаля си ми показва зеленото символче. Но когато съм в движение и се опитам да го пусна нищо не се появява на таблото и не се пуска. Да не е да има някоя забрана която да му дава да се пусне, определена скорост или предавка...някакви идеи??? Благодаря за отговорите предварително
    Хем казваш, че ти показва зеления символ, хем казваш, че нищо не ти се показва.
    Как го пускаш в този случай?
    И в крайна сметка щом си бил на диагностика и не са ти казали защо не работи, то просто не е трябвало да платиш, защото просто нищо не са направили.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Да не би да манипулираш неправилно?
    Трябва като си на 4-та или 5-та предавка, с по-висока скорост от 40 км. в час, да пуснеш круиза. Тогава ти излиза зеления символ на таблото. Но все още круиза не е задействан, само е в готовност. После трябва да мръднеш в плюс подпружинното пръстенче, което се намира на лоста на круиза. Тогава вече трябва да сработи круиза. От същото пръстенче , като го завърташ в прюс, вдигаш предварително зададената скорост, мисля че беше с 2,5 км. в час, а като го врътнеш в минус, намаляваш зададената скорост. Всяко чукване на спирачка или съединител ти изключва круиза. Или го изключваш от същото копче, което го индикира на таблото.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Тетевен
    Posts
    3

    Post

    Здравейте колеги, извинявайте за късният отговор, но не съм в страната в момента. Та като пусна круиза с 80 на 5-та и светва за момент, но това е. Ходих пак на диагностика и установиха, че ключето работи, но нещо не му дава разрешение да се пусне. Моля да ми препоръчате майстор в София, Ловеч или Плевен. Благодаря за отговорите

  8. #8

    Default

    Момчета помагайте който може.


    Може ли някой който има 159-ка с ръчни скорости да опише стъпка по стъпка как се пуска "круиз контрола", тъй като и аз не съм наясно.

    Тази ръчка на която е круиз контрола мърда ли не нагоре/надолу като ръчката за мигачите или не? И изобщо в каква последователност става всичко, и при мен се показва символа на круиз контрола след като врътна пръстенчето, като отстрани на ръчката на круиза има и бутонче то натиска ли се , ръчката мести ли се надолу нагоре или се дърпа към водача?
    Опишете стъпка по стъпка 1. ........... 2............. 3 ...............4 ............ и т.н.

    И аз или не знам как да си го пусна или имам проблем, а иначе зелен символ на километража мисля че беше излиза, но след като превключа пръстенчето на "+", по средата не виждам да има възможност между "-" и "+" да може да се застопори.Пробвах и това бутонче докато е в "+" круиза и докато ми дава "круиз контрол ОН" но нещо не ми се получава.

    На шеста скорост може ли да се включва круиза, тъй като аз от 110-120 нагоре си "бича" на шеста скорост?

    Включвайте се, че ще пътувам и искам да го пробвам, та да знам дали и той е оправяне.

    Благодаря за помощта предварително

  9. #9
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Момчета помагайте който може.


    Може ли някой който има 159-ка с ръчни скорости да опише стъпка по стъпка как се пуска "круиз контрола", тъй като и аз не съм наясно.

    Тази ръчка на която е круиз контрола мърда ли не нагоре/надолу като ръчката за мигачите или не? И изобщо в каква последователност става всичко, и при мен се показва символа на круиз контрола след като врътна пръстенчето, като отстрани на ръчката на круиза има и бутонче то натиска ли се , ръчката мести ли се надолу нагоре или се дърпа към водача?
    Опишете стъпка по стъпка 1. ........... 2............. 3 ...............4 ............ и т.н.

    И аз или не знам как да си го пусна или имам проблем, а иначе зелен символ на километража мисля че беше излиза, но след като превключа пръстенчето на "+", по средата не виждам да има възможност между "-" и "+" да може да се застопори.Пробвах и това бутонче докато е в "+" круиза и докато ми дава "круиз контрол ОН" но нещо не ми се получава.

    На шеста скорост може ли да се включва круиза, тъй като аз от 110-120 нагоре си "бича" на шеста скорост?

    Включвайте се, че ще пътувам и искам да го пробвам, та да знам дали и той е оправяне.

    Благодаря за помощта предварително
    Ето ти от книжката колега. Аз на моята нямам, но мисля че добре е обяснено по стъпки как се работи със самата система.
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  10. #10
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Пускаш круиза и след това буташ лостчето нагоре (задържаш) и по този начин колата ти започва да ускорява и като го пуснеш колата е на автопилот . А като задържиш лостчето надолу , съответно намаляш скоростта за автопилота или както му викат още круиз контрол
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  11. #11

    Default

    И на двамата включили се.

    Прочетох и разбрах

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    [QUOTE=alfa racer GTA;1443377]Момчета помагайте който може.


    Може ли някой който има 159-ка с ръчни скорости да опише стъпка по стъпка как се пуска "круиз контрола", тъй като и аз не .............

    Ръчкаш на 6-ти зъб и активираш врътката, за да ти светне зеленото символче.
    Достигаш желаната скорост, след което еднократно вдигаш лоста нагоре и махаш крака от газта. Ако всичко е наред, вече караш със желаната скорост без крака ти да участва.
    Ако ти предстои изпреварване, даваш газ, изпреварваш, и като си махнеш крака, колата се спира на запаметената скорост.
    Ако пък се наложи да натиснеш спирачка и да намалиш, последната запаметена скорост все още е в паметта на колата.....натискаш бутона в края на самото лостче и колата ускорява сама до запаметената скорост.
    Докато си караш небрежно на "автопилот", можеш да си променяш скоростта с движение на лостчето нагоре (увеличава скоростта) или надолу (намалява).
    Всяко почукване нагоре или надолу, мисля че беше 2 или 3 км. увеличение или намаление на скоростта.
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  13. #13

    Default

    Просто, ясно и точно

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by Pa4Er View Post
    Здравейте колеги, извинявайте за късният отговор, но не съм в страната в момента. Та като пусна круиза с 80 на 5-та и светва за момент, но това е. Ходих пак на диагностика и установиха, че ключето работи, но нещо не му дава разрешение да се пусне. Моля да ми препоръчате майстор в София, Ловеч или Плевен. Благодаря за отговорите
    "Автостил" на изхода на Плевен посока Русе.В момента са дилър на "Грейт уол" , но бяха на Аутоиталия преди няколко години и имат софтуера за Фиат, Алфа и Ланча.
    Имах същия проблем с круиз контрола и се оказа машинката на педала на спирачката /буксата с 4 те кабела , на съединителя е с два/, записваше грешка в едната веригата -тази на сигнала за темпомата , не за спирачката.Новата бе около 20 лева и след чистете на грешката работата заспа.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •