Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Гори масло 1,5 литра за 250 км

  1. #1

    Default Гори масло 1,5 литра за 250 км

    Здравейте искам да попитам от къде може да идва такъв голям разход на масло. Смених блока на двигателя наскоро преди това не е горяло масло или сивсем малко за 2000 км беше изчезнал половин литър но под колата имаше локвичка и мислех че е от гарнитура сега смених всичко и няма течове на масло. Възможно ли е да е от некачественото масло което съм сложил 5 лв за кг. сложих такова по препоръка на майстора и каза да го сменя след 300-500 км. алфа 156 1,8 ТС
    Last edited by rumers; 13-08-2015 at 19:10.

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by rumers View Post
    Здравейте искам да попитам от къде може да идва такъв голям разход на масло. Смених блока на двигателя наскоро преди това не е горяло масло или сивсем малко за 2000 км беше изчезнал половин литър но под колата имаше локвичка и мислех че е от гарнитура сега смених всичко и няма течове на масло. Възможно ли е да е от некачественото масло което съм сложил 5 лв за кг. сложих такова по препоръка на майстора и каза да го сменя след 300-500 км.
    Каква е колата нещо марка.....модел ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    съжелявам тотално съм забравил да напиша.. алфа 156 1,8 тс 97-ма година

    ---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:10 ----------

    забравих да кажа че ремъка не е правилно зацепен утре ще го зацепят но не съм сигурен че има общо със загубата на масло
    Last edited by rumers; 13-08-2015 at 19:12.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На "новия" блок старите бутала ли сложихте? Мерихте ли, какви са хлабините между бутала и цилиндри и как са износени? Сегменти сменяхте ли?

    Чак такъв разход на масло не може да се получи от калпаво масло, освен ако то не е някакво .....W1

    Не е причината и в зацепването на ремъка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    не сме мерили нищо блока го купих от приятел вкарал цяла алфа от германия защото му трябваще скоростна кутия и другите части ги продаде колата се е била запалила някъде от към колекторите и пожара е изгасен веднага гарантира ми за блока но не знам майсторът който е сложил блока колко е кадърен а иначе новия блок на моята глава без да се провери буталата са от новия блок но днес като видях пръчката за маслото ми стана лошо
    Last edited by rumers; 13-08-2015 at 20:54.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Защо се наложи смяната на блок и бутала от друг мотор?
    Пасването на дадена глава към друг блок едва ли е причината за големия разход на масло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    след закопуването на алфата след изминати 2000км и изтече маслото съвсем неочаквано в движение спрях дори преди да светне лампата за масло в сервиза остановиха че колата е сглобена само за да се продаде и коляновия вал е играл наляво надясно съответно е имало стружки и една стружка е ударила маслената помпа за това маслото е изтекло а вътре в блока всичко е било разбито
    Last edited by rumers; 13-08-2015 at 21:06.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Премерете компресия на студен мотор и си запишете стойностите за всеки цилиндър. След това налейте по малко масло в цилиндрите и повторете измерването. Ако при второто измерване стойностите са значително по-високи, вероятно има големи хлабини между бутала - сегменти и цилиндри и в това е причината за разхода на масло. Ако няма съществена разлика, търсете причината в гумичките и водачите на клапаните.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Благодаря за отговора но реших да пропуна поредния ремонт защото в момента освен незацепения ремък и стъковото моторче е заминало за тояа ще закрепя положението и я продавам

  10. #10
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Ще нахендриш някой друг - бравоооо!
    После ще има подобна на твоята тема.
    Абе много мога да напиша, ама не си струва.
    Откажи се от Алфите - не си за тях!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  11. #11

    Default

    разбирам те но дадох 900 лева за смяна на блока дадох 120 лева за термостат дадох 40 лева за смяна на скоростен лост и сега имам още проблеми карал съм я месец а 2 месеца и више събирах пари и беше в сервизи трябва ми здрава кола без проблеми за да си вирша работа и да ми изкарва пари а не да ми взима всичките

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by rumers View Post
    разбирам те но дадох 900 лева за смяна на блока дадох 120 лева за термостат дадох 40 лева за смяна на скоростен лост и сега имам още проблеми карал съм я месец а 2 месеца и више събирах пари и беше в сервизи трябва ми здрава кола без проблеми за да си вирша работа и да ми изкарва пари а не да ми взима всичките
    Въпреки всичко си струва да направиш замерването на компресията за да разбереш дали проблемът идва откъм блока. Ако това наистина е така, 900 лв са си повод за скандал, щото не са си направили труда да премерят преди да сглобяват. Ти за тия пари щеше цял читав мотор да си намериш без да се налага да се претакат карантии.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    ами ще направя и това замерване взеха ми толкова пари защото ми казаха че и някаква мека връзка на гърнето си е заминла и дебитомера също + блока + работа и близо 900 лева ми излезе наистина харесвам колата бирза много красива грабна ме по някакъв начин но нямам възможност да я поддържам а и явно съм попаднал на кола събрана в сервиза на автокъщата и не знам какви други проблеми може да се появят

  14. #14

    Default

    Принципно са прецакали тебе с тази кола като си я взел, за съжаление сега най добрата ти опция е да прецакаш друг......
    Единственото нещо което принципно трябва да се прави в тия случай е колата или да се разхвърли за части, или да се скрапира......но първото отнема време и място, второто не носи много доходи......затова както казах за съжаление най - изгодното остава тва с прецакването......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 13-08-2015 at 22:07.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    да обмислях много варянти но с препродажба ще съм на загуба най-малко знам че не е съведтна проява но всеки на мое място би постъпил така най-вероятни първо ще направя замерването за което стана въпрос и дай боже се окаже най-малкия дявол да я оправя и да продължа да и се радвам

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •