Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: проблем с ABS

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    6

    Default проблем с ABS

    Здравейте,колеги!Моля, за съдействие от Ваша страна относно моят проблем,за което Ви благодаря предварително.Става на въпрос за следното:при малка скорост и натискане на педала на спирачката и то плавно сработва тая система ABS,започва да ме рита здраво,и създава усещането,че не спирам.Изключително трудно се кара по този начин в градски условия,не знам дали ще спра.Колата е алфа 156 1.9 jtd 16V,ходих на диагностика,но не отчете нищо,не ми светят лампи по таблото,няма грешки,а аз съм в пълен шах.

  2. #2

    Default

    Можеш да разкачиш един по един АБС-датчиците и да видиш дали ще се оправи. Ако не се оправи, значи АБС централата е дефектирала.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Системата обезвъздушавана ли е, евентуално смяна на спирачната течност, състояние на маркучите?

    Буксите на абс се намират на предните бомбета, ако разкачиш една ще светне чека, след като я закачиш ще изгасне, само ще е запаметило дадената грешка.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Явно при ниска скорост на въртене на колелата импулсите от някой датчик се губят било то поради дефект в самия датчик, увеличено разстояние между него и зъбите на главината или проблем в самата централа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    6

    Default

    Когато изключа тая система АБС ценрално от кабела на кутията над акумулатора ми светват лампи за АБС и ръчна,тогава колата си спира добре,спирачната система е обезвъздушена,смених и предни накладки,мъркучите също огледах,но нищо...Когато си сложа захранващия кабел на АБС въпросните лампи си гаснат и проблема ми е пак налице.

  6. #6

    Default

    Като изключиш централния кабел на АБС тогава се изключват и датчиците, като по този начин не си сигурен дали е заминала централата или конкретен датчик. Казах ти, изключваш преден ляв датчик и караш. Ако проблемът продължава - включваш отново датчика и изключваш преден десен и така, докато не стане ясно кой от датчиците е заминал или направо си за нова централа.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако има проблем с датчик е малко вероятно диагностиката да не го хване.
    Като са ти правили диагностика само грешки ли четоха или я правиха в движение?
    Ако се прави в движение могат да се следят скоростите на четирите колела по отделно, както ги вижда централата. Тогава ако има проблем с конкретен датчик, веднага ще стане ясно, кой.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Като изключиш централния кабел на АБС тогава се изключват и датчиците, като по този начин не си сигурен дали е заминала централата или конкретен датчик. Казах ти, изключваш преден ляв датчик и караш. Ако проблемът продължава - включваш отново датчика и изключваш преден десен и така, докато не стане ясно кой от датчиците е заминал или направо си за нова централа.
    Да изключи датчик е еквивалентно на това да извади бушона на АБС, или направо да го изключи от буксата му. АБС просто ще запише грешка и ще спре да работи изцяло. Невъзможно е да работи на 3. Точно както Еко написа, трябва да се проверят датчиците с диагностика, в движение. Най-вероятно някой дава съвсем малко отклонение. Ако отклонението е голямо, също ще запише грешка и ще спре да работи.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    6

    Default

    Благодаря за бързите отговори.Диагностиката бе в движение,отчитаха и реални скорости от колелата, отклонението бе нищожно.ГРЕШКИ НАМАШЕ.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако скоростта при която сте правили диагностиката е била равна или по-ниска на тази при която неправилно ти сработва ABS - ът остава да е проблема в централата.
    Пробва ли да употребяваш спирачката докато правихте диагностика?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    6

    Default

    Диагностиката я правихме в движение,на различни скорости,но не високи макс.до 70,като при всяка от различните скорости майстора искаше да спирам плавно.Лошото е,че ми каза всичко ти е наред,а всъщност не е така,той също усети проблема макар,че се возеше и гледаше компа.Мисля,това което трябваше да направим го направихме,но...затова търся помощ от Вас.Всяка идея би била полезна в случая.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Въпросът ми е дали следяхте скоростта на четирите колела в момент в който ABS-ът сработваше неправилно.

    Ако при определени условия на спиране ABS - ът получава лъжлива информация за по-ниска скорост на някое от колелата, той ще сработва и това за него е нормална ситуация. Т.е - няма да записва грешки и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    6

    Default

    Колега,мисля,че гледаше точно това за което пишеш,но какво му е показвало-не знам.Каза,че компа му дава еднакви скорости,едното имало съвсем малки отклонения,но те не били никакъв проблем,с една дума развя белия ФЛАГ.В понеделник ще извадя всеки един от датчиците и ще го почистя,ако не се оправи,мисля да свалям лагерите и да почистя магнитните ленти,друга идея си нямам.Ако и това не помогне моята италянска курветина ще остане без тая система,баба ми все е карала коли с АБС...

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че има голяма вероятност да се оправи от манипулациите, които смяташ да извършиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Щом ще вадиш датчиците в Понеделник, утре вечерта на всяка цена! ги напръскай с WD40 (около болта, с който са закрепени), защото вероятността да са клеясали е огромна и при опит за сваляне като нищо може да се счупят. На мен ми се е случвало, за това те предупреждавам .
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •