Results 1 to 7 of 7

Thread: Челен Кулер на Алфа 147

  1. #1

    Default Челен Кулер на Алфа 147

    Здравейте колеги, от няколко дена съм горд собственик на Алфа 147 1.9жтд та искам да попитам има ли смисъл да сменя стоковия кулер със по голям челен и какви ще са последствията положителни или отрицателни

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Положителни разбира се
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    С челен интеркулър и грамотно направени пътища, ще чувстваш колата както през зимата. Ако това е придружено и с промяна на настройките по автомобила, ефекта ще е прекрасен.

  4. #4
    Че напрайм печката изрод
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Тъй като и на мен ми се ще да сменя кулер (колата е с чип и ще рециклирам турбо) та си мислих за тази интервенция, че ще е добре да сложа челния кулер и след "новото" турбо като се направят настройките да се усеща доста по динамично колата (надявам се и разхода да не се качи главоломно) но не знам от къде да го купя? колко пари е ? сайт? Има ли различни модели? какви преправки трябва да се прави по предницата?

  5. #5
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Точно от челния кулер по-скоро да стане по-лагава, нищо динамично не виждам да се случи. Тоя на стоково турбо няма файда да го слагаш, освен ако не искаш да караш с 200+ постоянно по магистралата, макар че и пътищата ни не позволяват кой знае какви скорости.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #6
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Точно от челния кулер по-скоро да стане по-лагава, нищо динамично не виждам да се случи. Тоя на стоково турбо няма файда да го слагаш, освен ако не искаш да караш с 200+ постоянно по магистралата, макар че и пътищата ни не позволяват кой знае какви скорости.
    Затова ли на предната кола 1.9 8V 120 коня с кулер извадих около 170-180 коня на мотор, а стандартно колеги с чип вадят около 150? Гледам си правиш колата в Спринт Ауто, питай Радо колко коня вдигна на БМВ-то само като смени кулера...
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  7. #7
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Аз съм го питал по тоя въпрос и той каза, че не си заслужава точно, ако не сложа по-голямо турбо. Инвестицията не е малка, а резултатите не са толкова големи. Нали казват, че лятото с кулер е като зимата с фабричен. Не мисля, че разликата е 20 коня между двата сезона. В момента съм на вълна колко коня може да се изкарат от хибрида 1752 с всички възможни дреболиики и доработки. Ще разберем пролетта.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •