Results 1 to 6 of 6

Thread: Bi fuel трябва ли да се регистрира?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default Bi fuel трябва ли да се регистрира?

    Икам да си купя Multipla. Та въпроса ми е фабричният метанов
    Инжекцион подлежи ли на регистрация. Трябва ли да има колата
    Допълнителни документи от Италия. Бутилките подлежат ли
    На подмяна на определен период от време.
    Last edited by fastedy; 20-08-2015 at 11:22.

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не се сещам какво ще и се регистрира на кола която е на две горива от завода производител? Относно бутилките предполагам си важат законите в съответната държава. За метановите не зная какъв е срока на годност.
    За пропан-бутановите е 10 години...засега.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз мисля че и на мойта алфа инжекциона и беше фабричен.Докарах си я от Холандия и си я регистрирах тази година.И трябваше да се регистрира газовия инжекцион, който е отбелязан на холандските талони като G3 и нашите умници почнаха да се правят на интересни че никъде не било отбелязано че е газифицирана, казвам ,,правят,, защото явно много добре са знае ли за какво иде реч понеже без аз да им споменавам разбраха че газовия инжекцион е с течна фаза.Не знам как понеже всички коли в Холандия с газов инжекцион без значение какъв е се отбелязват в талона като G3.Но в българския беше отбелязан като Втечнен пропан бутан/бензин Тоест явно трябва да се отбелязва и явно те знаят за какво иде реч.Гледай да е отбелязано в италянските документи какви горива използва колата иначе може да имаш ядове при нашите в кат.

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Само дето твоята кола е газифицирана по желание на клиента и одобрена по техните стандарти, а тук иде реч за БИ-ФУЕЛ фабричен автомобил.
    Няма как автомобил който е произведен ДВУГОРИВЕН да се изисква специална регистрация за него. По-скоро, ако иска да го регистрира като "само бензинов" тогава ще има драми.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Това което е специалното на регистрацията е че само отбелязват в талона допълнителното гориво газ или метан, и искат да видят на документите от страната която идва че също е отбелязано.Ако в неговия случей е отбелязано на отделни документи и ги няма ще има ядове.Защото като видят метановата уредба в халето, и няма документи на които да е отбелязано като гориво на колата, няма да искат да му я регистрират нито като бензинова нито като метанова.Иначе ако пита за самите документи които са си само за самата уредба едва ли ще го питат за тях.Поне мен не ме питаха.

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ти явно не ме разбираш.
    Фиат Мултипла е ПРОИЗВЕДЕН като двугоривен. Няма как да го регистрираш по друг начин. Това е все едно да регистрираш като бензинов един Тойота ХИБРИД.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •