Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 95

Thread: Записване на тайм атак Италфест 2015

  1. #76
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Не съм от хората, които се оправдават, но факт е че радо беше най подготвен в оня момент и евала на колата и на човека. Двамата с ици знаем, че тези времена на 145цата са далеч от това, което показа, а колата с новото задвижване има потенцял. В дадения момент това са резултатите. Едно е да караш 30 обиколки на спокойствие без цялата лудница.. друго е да караш и да се разсейваш. Да не говорим, че всички които карахме кажи речи за сефте излизаха на новата конфигурация. Ние имахме проблеми и си го знаехме, но идеята беше да видим как се държи колата особенно при спиране с големите дискове отзад. ех имахме ръчна на всеки завой събрахме сеното за зимата и се прибрахме да решаваме проблемите Проблемите са решени и за другия път на серес ще се пробваме да подобрим резултатите ни от миналата година така също и на дракон

    Та Другия път Светльо, ще дойдеш на пистат и ще караш кажи речи 10 обиколки със загряването и тогава ще видим какво време ще дадеш...

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  2. #77
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    a
    а наздраве
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #78

    Default

    БО споко бе. Светльо е с толкова опит на пистата, колкото почти всичките участвали на Карането на Италфеста. На него и да му обяснвате, че зеленото е синьо, той човека е наясно с нещата. Освен това е точно от тия най-сериозните любители дето винаги се подготвят и никога не се излагат даже напроти винаги е от най-бързите. По тва с дизелите - Феро ти го обясни.

    Не бях чел тука, но ми пуснаха линк и се зачетох.
    Италфеста според мен е с идея повече недокоснали се до спорта да карат и да се запалят евентуално, без да се гонят върховни резултати.

    Тази година имаше Трак Дей добре организиран от клуба с цел най-добро време и си покрахме. Там времената бяха така (както се повтарят от дълги години ) -

    1 Николай Димитров - Locost TF1 V6 RWD 51.614
    2 Нено Калъчев - Alfa Romeo 75 1.8 55.962
    3 Борислав Христев - Alfa Romeo GTV 3.2 56.383
    4 Радостин Иванов-Alfa Romeo 147 1.9 16vJTDm57.267
    5 Маджед Маджед - Alfa Romeo 145 2.0Т 16V 57.626
    6 Иван Сираков- Alfa Romeo 155 1.8TS 58.806
    7 Венци Чилингиров - Alfa Romeo 75 1.8 59.015
    8 Иван Георгиев - Ланчия Делта 59.49
    9 Любомир Григоров - Alfa Romeo GT 59.971
    10 Йордан Петров - Alfa Romeo 75 1.8 1.00.471
    11 Георги Пайчев -Alfa Romeo 75 2.0 1.00.505
    12 Антон Енев - Alfa Romeo 75 2.0 1.00.506
    13 Георги Ставрев Лада 2107 1:00.653
    14 Борис Агаин - Alfa Romeo 33 1.,7 1:00.687
    15 Добромир Жечкин - Alfa Romeo 145 1,7 турбо 1.00.869
    16 Maрио Ганчев - ВАЗ 2103 (1600cc) 1.00.948
    17 Теодор Соколов - Alfa Romeo 145 QV 1.01.508
    18 Димитър Русинов - Alfa Romeo 145 2.4 jtd 1.01.684
    19 Цветан Чолаков - Алфа Ромео Мито 1:01.725
    20 Петко Писков - Lada 2104-1.04 1.01.777
    21 Радослав Христов- Alfa Romeo 146 1,9 JTD 1.01.779
    22 Стилян Куцаров Алфа Ромео ГТ 1:01.780
    23 Кирил Александров - Alfa Romeo GT 3.2 v6 1:02.732
    24 Виктор Банарев -Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 1:02.752
    25 Иван Павлов - Алфа Ромео 145 1.7 1:03.233
    26 Любомир Иванов/Пламен Иванов -Alfa Romeo 156 2.4 JTD 1:03.610
    27 Цветослава Иванова - Alfa Romeo 146 1,9 JTD 1.03.761
    28 Иван Ангелов Иванов - Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS 1.03.975
    29 Александър Аспарухов -Alfa Romeo Gt 1.9 16v JTDm 1.04.350
    30 Стоян Петков - Алфа Ромео 147 1:05.313
    31 Стоян Еров Лада 2101 1:06.497
    32 Светослав Попов - Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 16V 1:09.555
    33 Тодор Тодоров- Alfa Romeo Sprint 1985 г 1:18.960

    Преди Радо да е най-бърз със дизел на дадено мероприятие го е правил само Аспарух - ПУХ, а и на двамата колите са МНОГО БЪРЗИ!!! Който кара печели, който не кара НЕ печели.

    75-цата със стийт гуми даде 59.00 като можеше още малко. Което е показателно за разликата между сликове и нормални гуми. Естествено в ръцете на глупак оръжието е просто лопата понякога така, че си със сликове не ти гарантира по-добро време.

    В случая със Светльо сликовете ще имат ОГРОМНО значение, а още 50 обиколки - ПОТРЕСАВАЩО ЗНАЧЕНИЕ.

    Относно дизела на Радо - евала, че е участвал, той последно време не пропуска. Колата му е наистина много бърза просто и трябва овладяване. Той е от тия дето се подготвят.

    На Италфеста така като гледам са липсвали поне 15 редовни коли с подготвени шофьори. НО ТОВА Е ДОБРЕ има и други и нещата не приключват с Дигиталния, Феро, Нено, Бобо, Фуриоса, Данчо, Петко, Иван, Драго, Цеца, Лепа, Бат Баряни, Майкъл Джексън т.н....

    Моята идея и на колегите ми със създаването на Трак Дейовете за Италиански коли беше точно това, да има повече хора за да може като отидем на Серес и да сме силни. Е постигнахме го, но без прогрес ще отстъпим. Нека да има силни дизели ама някой освен Радо, Петко и Жоро Саждите. Те са ясни, нови трябват.

    А Зашев като гледам е хвърлил котва. С голяма радост чакам да даде силни време за да ме амбицира да се боря срещу него. Колкото повече ентусиасти толкова по-добре.
    Last edited by ne0; 06-10-2015 at 09:39.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #79
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    Големи спорове голяма работа,но Маджет е прав ходи караи с мн, по слаби коли и да ти се пречат и преебават обиколката.Аз лично имам 7 обиколки на новата конфигурация. Като за опознаване на пистата съм мега доволен. АРЕ ЛЕКА,КОИТО СЕ ЧУВСТВА БЪРЗ ДА ИЗЛИЗАААААААААААААААААААААААА


    п.с То и аз ако бях пръскал нитро щях да имам по добро време но ако,ако бития бит еба..я еб...н
    Last edited by Rado145QV; 05-10-2015 at 23:20.
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  5. #80
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    ...Само 10 градуса температура надолу може да са ти дали тази една секунда уж по-добро време.
    Брато, винаги успяваш да бъдеш контра на всичко и всички, ама някой път просто ме изумяваш. Способен си дори да тръгнеш да убеждаваш някого, как ако входящия въздух е с 10-градуса по-студен, това би дало предимство, което да е по-голямо от загубата от съответно по-студения асфалт и стрийт гумите срещу сликовете.

    Честно казано, не мисля, че дори и сам си вярваш на това за 10-те градуса, ама ако пък така се чувстваш доказал великата съзтезателна сила на дизела и тоталното му превъзходство пред бензина във всички отношения ОК, лошо няма Очаквам Ферари да започнат скоро с дизелите, като разбира ще пилотират разработката във Ф1

    Между другото, като каза, че най-доброто за писта е дизела, забрави да поясниш, че пък най-най-доброто е БМВ дизел

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ...Ти къде беше тогава и къде беше тази година на феста?
    Не ми отговаряй - естествено, че си бил в публиката с пакетче семки в ръка ...
    А, в публиката с пакетче семки може да е бил само при положение, че изобщо си е направил труда да отиде
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #81
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Да, това да се завърти чиста обиколка и да се даде време без да се застигне кола е най-трудното.
    Аз за мое си оправдание само да кажа, че 145-та направи първите си пробни километри в Русе, 2.30 часа сутринта, а аз естествено не съм лягал
    Та от две сесии, понеже закъсняхме доста, имам само 2-3 чисти обиколки, първата сесия беше разучаваща и в общи линии хванах траекториите само няколкото стари завоя, донякъде, и оттам е и времето.
    Втората сесия не си оставих достатъчно място от другите коли, вече поутцелвах някакви траектории, но не успях да завъртя непрекъсната обиколка.
    Другия въпрос със сликовете, конкретно нашите не успяха да стоплят въобще и държането беше по-лошо от на улични. Може би с много агресивни зиг-заг и спирания-ускорения щяха да стоплят, но въобще нямаше време за подобни наблюдения.
    И онборд от борбата с колата от втората сесия
    https://www.youtube.com/watch?v=rtDpLo2Ez8o

  7. #82
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    ICI и Majed го обясниха най-добре.
    Едно е да си на едно мероприятие при дадени условия, друго е да си на съвсем отделно такова при съвсем отделни условия.
    Ма ние си знаем нашето си и сравняваме.
    Лошо няма в сравненията. Важното е обаче в таблицата на 4-та страница. За всички тях условията са били еднакви в дадения момент. И е показано коя кола с кой шофьор се е представил най-добре.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #83
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    ICI и Majed го обясниха най-добре.
    Едно е да си на едно мероприятие при дадени условия, друго е да си на съвсем отделно такова при съвсем отделни условия.
    Ма ние си знаем нашето си и сравняваме.
    Лошо няма в сравненията. Важното е обаче в таблицата на 4-та страница. За всички тях условията са били еднакви в дадения момент. И е показано коя кола с кой шофьор се е представил най-добре.
    Никой не спори за това коя кола се е представила най-добре на карането на Италфеста.

    Но от това едно каране ти даваш генерални заключения, че дизела е най-добро за писта, е това е леко смешно

    Също така не мисля, че на Нюрбургринг примерно, кола "Х" като излиза да дава време, то да е задължително условие всички други коли в списъка с времената да направят обиколка и те точно в този ден и час, за да е легитимно времето на колата "Х"
    Last edited by digitalundgrd; 06-10-2015 at 13:10.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #84
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    ICI и Majed го обясниха най-добре.
    Едно е да си на едно мероприятие при дадени условия, друго е да си на съвсем отделно такова при съвсем отделни условия.
    Ма ние си знаем нашето си и сравняваме.
    Лошо няма в сравненията. Важното е обаче в таблицата на 4-та страница. За всички тях условията са били еднакви в дадения момент. И е показано коя кола с кой шофьор се е представил най-добре.
    Аз за трафика специално съм съгласен, ама ти не говореше за трафика за някви хипотетични 10 градуса темпретура на въздуха, дето си ги изсмука от пръстите, щото нищо по-добро не успя да измислиш на момента и игнорирайки всички други фактори
    А ако някой си мисли, че оня ден пистата е била специално затворена за Светльо и не е била пълна със всякакви коли и мотори събрани от кол и въже е друга тема.

    Другото, което е че то дори да гледаме само класирането от конкретното мероприятие, пак не за всички условията са били еднакви в дадения момент - пак може да се почне със тия филми, че то сравненеито не е релевантно - все пак всички са любители, а не професионални съзтезатели с професионално подготвени коли - на един не му стоплили сликовете, на друг ме претоплили, трети бил със стрийт гуми а е щял да бъде по-добре със сликове, друг бил със сликове а щял да бъде по-добре със стрийт, четвърти имал проблем с колата, пети предната вечер е препил, друг не се е наспал щото си е гласил колата цяла нощ, шести не знам какво. Тръгнем ли по тая плоскост ще излезе, че твоя извод, че дизела е най-добър за писта е толкова релевантен, колкото сравнението на времето на Светльо с това на Радо. Щот то нали знаеш, мнението и оправданието е като задника, всеки си го има
    Честно да ти кажа, даже и във Ф1 не са еднакви условията за всички - ако си мислиш, че Ферари и Форс Индия излизат при еднакви условия, само щото са на една и съща писта в един и същи ден, не е баш така
    Last edited by Sm0k; 06-10-2015 at 13:16.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  10. #85
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ми така де.
    Имало е състезание и дизела е бил най-добър.
    Сега някой като някъде с помощта на звездите е дал други времена, това е друга тема.
    Дизела рулира на Италфеста над всички турбинирани бензини и точка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #86
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    По принцип най-доброто време си важи винаги, та хубаво е че Светльо е забил колчето в 1.13 и трябва да го подобряваме.
    Понеже 1.13 си е челно време за улични гуми, гледайки примерно БМВ времената.
    А може ли да ми кажете къде по трасето се засичат транспондерите за обиколка, че не питах за тази най-важна подробност ?

    ---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    Едно е да караш 30 обиколки на спокойствие без цялата лудница.. друго е да караш и да се разсейваш.
    Мен най ма разсейваше влитащото през прозорците сено ...

  12. #87
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    До колкото видях вече старт финала е на новата част

    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #88
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    ако времеизмерването е на новия старт-финал, значи яко съм си провалил времената с охлаждане ))

  14. #89
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Question

    Мнаи тези истории, кога ще вземат да асфалтират и останалата част, че ми писна да подскачам на всеки завой и като се засиля на правата да ме друса все едно съм на оффрод...

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  15. #90
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    Момци днес разбрах ,че времето на Светльо(които ни беше на гости днес) е засечено с Реисхроно от телефона не с транпондер от пистата.Но Балкантон(тонката) каза че времето с транспондер и това от тел. било горе долу еднакво.Стига сте се дървили важно е че си защитаваме италианската марката по пистите и не отстъпваме по нищо на хондаджиите,хлопели,рена ,бмв, и др
    Не си правя колата да се драпам с италианките ,а да дразня германските марки като Ауди, Голф,Сеат,които хич НЕ уважавам от време оно
    SPRINTAUTO service
    0893277773

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •