Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Мнение от реални собственици на алфа 159...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default Мнение от реални собственици на алфа 159...

    Здравейте,от 2011 година карам алфа ромео 156 спорт вагон 1,9 вътрешен фейс лифт,и след 140 000км,досега не съм имал нито един проблем и сменям само консумативи.Но колата е вече на 280 000 и съм се насочил да е сменям сас алфа ромео 159 спорт вагон.Въпроса ми е че съм се насочил към варианта със автоматични скорости,които знам че са японски и доста здрави.Понеже никога не съм карал до сега автоматик,но пътувам често и на дълги разстояния,въпроса ми е относно надежността,подръжка и заслужава ли си като цяло.Предполагам автоматика пази по добре съединителя и маховика.Благодаря ви предварително!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Здравейте,от 2011 година карам алфа ромео 156 спорт вагон 1,9 вътрешен фейс лифт,и след 140 000км,досега не съм имал нито един проблем и сменям само консумативи.Но колата е вече на 280 000 и съм се насочил да е сменям сас алфа ромео 159 спорт вагон.Въпроса ми е че съм се насочил към варианта със автоматични скорости,които знам че са японски и доста здрави.Понеже никога не съм карал до сега автоматик,но пътувам често и на дълги разстояния,въпроса ми е относно надежността,подръжка и заслужава ли си като цяло.Предполагам автоматика пази по добре съединителя и маховика.Благодаря ви предварително!
    Здрасти. Онзи ден коментираха автоматик или не в тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...71649&page=282
    Аз също исках автомат, но ми се падна ръчка....смених маховик и съединител (мисля, че при автоматика няма маховик, а някакви други болежки), и съм доволен като цяло. Доста коментари прочетох от знаещите колеги във форума и извода ми е, че ако се скапе автоматика, или ти се разбие маховика на ръчната кутия, цифрите са горе-долу еднакви! Така че, каквото ти е на сърце, но за съжаление, като гледам какво се предлага на пазара...избора ще ти е силно ограничен!
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Аз имам човек който да ми е внесе,като избере здрава и читава,от този който купих и сегашната ми,така че не се притеснявам,просто нямам представа за техния автомат,затова исках предварително мнение

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Препоръчвам ти автомата ! Ръчката на 159 не е особенно комфортна за каране ( поне за мен)
    Оказва се автомата е необслужваем ! Както каза колегата ако има проблем, цената е като съединител с маховик.
    159 е много хубава кола, но си има задължителна първонална инвестиция.
    Препоръчвам ти 2,4 жтд автомат
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Благодаря,засега съм се насочил на 1,9 с автомат,петцилиндровия засега го дават по ненадежден от четири,и малко по скъп за обслужване,но ще видим,засега събирам мнение за автомата

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Здравейте,от 2011 година карам алфа ромео 156 спорт вагон 1,9 вътрешен фейс лифт,и след 140 000км,досега не съм имал нито един проблем и сменям само консумативи.Но колата е вече на 280 000 и съм се насочил да е сменям сас алфа ромео 159 спорт вагон.Въпроса ми е че съм се насочил към варианта със автоматични скорости,които знам че са японски и доста здрави.Понеже никога не съм карал до сега автоматик,но пътувам често и на дълги разстояния,въпроса ми е относно надежността,подръжка и заслужава ли си като цяло.Предполагам автоматика пази по добре съединителя и маховика.Благодаря ви предварително!
    159-ката си одъртя вече като модел. По разумна инвестиция лично мое мнение е Crosswagon-a. Другия вариант - събирай мангизите още 4-5 години и направо Giulia.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Кросвагон също съм се замислял,но той си е като моята ,само дето е с 4х4,159 също има Q4,но на момента ще решавам,като дойде....

  8. #8
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Кросвагон също съм се замислял,но той си е като моята ,само дето е с 4х4,159 също има Q4,но на момента ще решавам,като дойде....
    Айсина не е точно върха на сладоледа при автоматичните трансмисии .. , а това за Life Time - направо го забрави. Тая трансмисия е далеч, далеееч назад от тези на Щутгартци, Мюнхенци и Инглощадци. И като здравина, и като работа и като квото се сетиш.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Аз пък не съм на това мнение,точно трите изброени компании,са най честите които посещават сервизите и със супер проблеми,така че да не намесваме немските коли,че ще мине ноща просто.Ако четеш преведени немски автомобилни списания,те не признават освен техните автомобили,имам досатъчно приятели които си скубят косата от мерцедес,бмв и ваг-групата,да не говорим приятелите ми собственици на сервизи,са побелели от немски и френски коли,така че да не ги замесваме в този форум изобщо.

  10. #10
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by seagal View Post
    Аз пък не съм на това мнение,точно трите изброени компании,са най честите които посещават сервизите и със супер проблеми,така че да не намесваме немските коли,че ще мине ноща просто.Ако четеш преведени немски автомобилни списания,те не признават освен техните автомобили,имам досатъчно приятели които си скубят косата от мерцедес,бмв и ваг-групата,да не говорим приятелите ми собственици на сервизи,са побелели от немски и френски коли,така че да не ги замесваме в този форум изобщо.
    Нормално е да са най-често срещаните - защото са стотици пъти повече от италиянските ... нали ? Аз косата с Айсин на Брера не съм си скубал .. обаче го псувах доста .. и те така .. Да не говорим, че един Айсин никога не може да издеяни толкова торк от нютон метри колкото един на БМВ например .. ама .. там вервайте си в каквото си искате ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #11
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Иамй предвид, че след 156 с 1,9 мотора, разхода на 159 автомат, макар и 1,9 ще ти се стори висок. Освен това 1,9 автомат е доста рядко, обикновено са постни откъм екстри, а имат автомат. Обикновено са си ги поръчвали хора, които държат на автомата поради някакава причина, но искат по малкия мотор за икономия.

    При 2,4 обаче нещата са други, автоматите обикновено са най щедро оборудваните.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Ти като мразиш алфа ромео,какво правиш в този форум,да рекламираш швабските коли ли или какво.БМВ като са толкова велики,защо не можаха да си направят комън рейл дизел,а трябваше да го крадат от алфа ромео и бош,които го създадоха,и направиха един дизел,на който му хвърчаха турбините по пътищата и го наричаха ЮМЗ,хайде фанатизирани приказки и разни швабски фантасмагории да не си говорим.Показателно е провала на мерцедес на всички фронтове,изгониха ги от крайслер и едвам се примолиха да се кооперират с рено,за да им направи някой малките коли,че им се обръщат като за световно,да не говорим за първата генерация на ML класата,която щутгарци великите признаха за провал и в списъците на ADAC е на последните места като най проблемен автомобил,едва направиха А класата да не се обръща,или инголщат,дето не можаха един дизел да си направят и се молеха на фиат да купят алфа ромео,за да имат качествен дизел,и добре че купиха ламборгини да могат да си направят и спортен автомобил,или да орезелят порше,та да им върви туарега-дървото,за фирмите които пък БМВ купиха и притежаваха,да не говорим колко ги съсипаха.Така че това е форум на алфа ромео,а не место да се изтъква швабската индустрия,която има амбици да са водеще,да ама не.Така че като не ти харесва алфата,просто не влизай тук,а и прочети малко за безсънните нощи които швабите прекараха за да видят новата кола която алфа презентира в 12 часа нощес,на пук на всички,в кооперация с мазерати,за което се склюбиха договор,с двигатели от ферари и т.н.А швабите нека си мечтаят само за такива автомобили.Достатъчно и немски коли съм карал,за да се спра на алфа ромео.А италианците като не могат да правят коли,я да чуя защо Ауди купи Дукати,мерцедес пък MV Augusta,че не се сещам нещо,и то само защото БМВ от войната продължи боксерните мотори и трябваше и другите два концерна да имат мотори.Защо ли си избраха италинските....

    ---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

    Разбрах те Yavor,ще го имам предвид това също при оглеждането избора на модела.
    Last edited by seagal; 24-08-2015 at 22:30.

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега, какт оя подкара няма да стане да знаеш , нещо грешно тълкуваш думите и се напрягаш излишно. Повярвай Дистафано е не по-малко алфист от теб или от който и да е друг тука
    Аз също карах 5 години арезе и смея да кажа ,че макар и с СААБ сега, всеки ден си влизам първо в Алфа форума и после в други форуми
    И да може Фиат да са измислили Комънрейла, но пък някой го е доразвил в което няма лошо, той и Тесла нее измислил електричеството , но направи Суперкар на Ток.. и тн и тн.
    Аз също не харесвам БМВ , но ако сложим тоя Айсин на 535д например дето заводски има толкова Торк колкото повечето тунинговани алфи нямат, то Айсина ще бъде сгънат за нула време, но това не го прави лоша кутия.

    Явката е прав за нивата на оборудване при автоматите сравнено 1.9 с 2.4. НЕ зная точно колко пари си готов да отделиш, но ако искаш да ти е кеф като караш без значение ръчка или автомат, то си вземи 2.4, по възможност фейслифт с 210к.с моторя и мнооого екстри, понеже 1.9 колкото и да го чипосваш и квото и да е си е 1.9 4 цилиндъра,а петак си е петак....
    Last edited by don_pepone; 24-08-2015 at 23:44.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Не коментирам никой във форума,просто попитах за мнения,за да се ориентирам към какво да се насоча,не търсех сравнение със други марки автомобили и т.н.Всяка кола е добра,всичко останало зависи от шофьора,така че не съм се заяждал с никой за нищо.А за комън рейл системата на дизеловия двигател,просто така съм чел и разбрал,а вече до колко е така,не мога да коментирам,защото имаше и пререкания с пежо-ситроен с техния HDI,че те са създали системата.Не че това има някакво значение.Просто навсякъде срещам негативи затова че карам алфа и ми се предлага и набутва немски автомобил като най здрав и нечуплив,а алфите не струва ли,но като разговарях с моя майстор който от 30 години се занимава с автомобили и е доста навътре в техниката,и поправя и досега и от най съвременните,просто му е омръзнало от тези супер здрави немски коли,както и френски.Просто затова репликирах,защото питах съвсем конкретно,а не да ми се предлага нещо немско като по здраво и качествено,като вече така се намесиха автомобилните производители,та вече не знаеш кой какво монтира.

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз моето мнение ти го дадох още в първия си пост в тази тема. Не рекламирам швабската индустрия. Конкретно дадох мнение за автомата при 159. Модерния комън рейл дизел е разработен от Фиат и за пръв път се монтира през 1997-ма в Алфа Ромео .. същата година и Мерцедес представят своя такъв - CDi. Това е агрегат на ФИАТ !!! А относно БМВ - имам нетърпимост към тях, но не оспорвам техните предимства. Сега кой какво е откраднал и какви издънки е правил в даден сегмент - верно това не е темата, в която да се коментира - всички производители са ги правили.

    Остани със здраве и дано случиш на читав екземпляр.
    Last edited by DiStefano; 25-08-2015 at 04:58.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •