Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с централното заключване на 147

  1. #1
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default Проблем с централното заключване на 147

    Здравейте. Днес колата ми направи доста странен номер. След като я отключа от копчето на ключа се отключва и веднага след това сама се заключва. Пробвах и с ключа в ключалката и пак същата работа.Трябва бързо да се дръпне вратата за да може да де отвори преди пак да се е заключила. Откачах акумулатора, но пак без ефект. Освен това като е запалена копчето, което е на таблотожза отключване и заключване постоянно свети и като го натисна не реагира и не иска да се отключи. Става въпрос за 147 с 5 врати
    Last edited by cec21; 25-08-2015 at 16:30.

  2. #2
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Обикновено е проблем в ключалката на предна дясна врата или багажник според това което описваш. Трябва да се проверят ключетата които се командват от ключалките.

  3. #3
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Днес правих какво ли не. Проверих задна днясна и не е от нея. Утре ще проверя предна дясня, защото и аз имам съмнения в нея. Може и да е багажника. Ще пиша какъв е разултата. Благодаря за помощта.

  4. #4
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Тъкмо щах и аз да пускам тема за същия проблем. И аз днес не мога да си заключа колата цял ден се опитвах какво ли не. Постоянно ми индикира, че вратата ми е отворена и не може да се затвори. Цец21, аз моята в момента я заключих, като откачих акомулатора и като тръгнеш да заключваш с ключа задръж 1-2 сек. докато не щракне. Ще следя да видя ако някой знае как се решава този проблем Аз съм с ГТ
    GT

  5. #5
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    решава се със смяна на машинката на шоф врата с изправна такава
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #6
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    При мен е малко по-различно. Като я отключа се отключва и веднага заключва. Не ми дава индикация за отворена врата, но ми свети копчето вътре, че е заключена и като го натисна пак отключва и веднага заключва. Откачах акумулатор и какво ли не още.Проверих машинките на вратите и багажника. Остана само шофьорската врата, но преди това мисля да я закача на компютър, защото разбрах, че централното се командва от боди копютъра и може и от него да е проблема.

  7. #7
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    точно така трябва да прави, като се скапе - отключва и веднага заключва - машинката на шоф врата е управляваща, смени я за проба със същата такава, но работеща
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #8
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Оказа се, че проблема е в машинката на шофьорската врата, както колегата ivo_63 написа. Сега някой да дава акъл как се сваля тая гад, че си счупих ръцете и не мога да я измъкна.

  9. #9
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    много е гадно колега , внимавай че всичко е на щипки, сваля се кората и т.н. , докато се добереш до машинката, аз лично бих потърсил майстор, ще ти вземат 20-30 лв макс
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  10. #10
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    В сервиз ще се прави, че аз не смея да пипам много. Само да ми кажеш, ако си наясно има ли разлика в машинките между 2/3 врати и 5-те врати?

  11. #11

    Default

    машшнката се сваля лесно има болт под дръжката на вратата раэвива се и внимателно се иэдърпва държи се на 4 штипки бутат се леко наватре тези от лимевата страна и се повдига това е

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ludmillupo View Post
    машшнката се сваля лесно има болт под дръжката на вратата раэвива се и внимателно се иэдърпва държи се на 4 штипки бутат се леко наватре тези от лимевата страна и се повдига това е
    Тази тема е на една година. А и стова писане без главни букви, препинателни знаци си срам за марката. А мен ме обвинявали, че не знам Български

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тази тема е на една година. А и стова писане без главни букви, препинателни знаци си срам за марката. А мен ме обвинявали, че не знам Български
    Ми не знаеш. С малка буква се пише български и "стова" не е дума.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ми не знаеш. С малка буква се пише български и "стова" не е дума.
    Това е от телефона. Той ще ти каже, много му е малък дисплея, колкото на моя часовник и за това стават грешки
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •