Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Възможна ли е загубата на мощност със счупена(спукана) фълтърна кутия??

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    На конкретната кола не знам къде,но огледаи и соленоида на турбото ако е горе над радиатора.
    Диагностика
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  2. #17
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    При мен от спукана кутия беше се набило всичко с прах от дебитомера до турбото . И спукан маркуч между тях и беше умряла . след 2800 беше като отвързана .
    Кутия купих втора ръка от колега от форума за 60 лв. не знам къде ги сънуваш 380лв .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Аз говоря за чисто нова, понеже втора употреба много трудно..,Ама мисля че ми върза и си намерих! И в крайна сметка е възможна загубата на мощ от счупена кутия нали?

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тия дето карат със спортен филтър като са елеминирали филтърната кутия да не би да губят мощност.Възможно е от зъмарсяване вследвие на спуканата кутия както писа ксолегата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20

    Default

    Не е възможно колата да губи мощност от спукана, та даже и от липсваща филтърна кутия. И то на 100%.
    Former Alfa owner.

  6. #21
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    по принцип цилиндричния филтър смуче въздух при завихряне в кутията. не знам ако тоя вихър е нарушен дали няма да има проблем с мощността.
    JTDm 170+

  7. #22

    Default

    Всичко, което се случва преди дебитомер е направено да предпазва от мръсотии и да влиза по студен, насечен въздух през филтърната кутия и тръбите. НЕ МОЖЕ да доведе до загуба на мощност. Може да ти повреди дебитомера или нещо друго, ако не е защитен. Единствено , ако ти запуши филтъра до такава степен, че да не може да влезе грам въздух, да стане тапа., чак тогава може да загубиш някаква мощност.

    П.С. ако имаше проблем, нямаше да махат стандартните филтърни кутии и на тяхно място да слагат спортни филтри, тип конус и т.н.
    Last edited by zombiran; 04-09-2015 at 12:03.

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Динамиката на въздушния поток не е просто нещо. Не случайно се правят пътища с променлива геометрия и дължина, пеперуди, резонаторни кутии и пр.

    Промяната на въздушния път спокойно може да доведе до промяна в работата на мотора. Отделно, че пък адаптация на дросел е препоръчително да се прави при каквато и да е промяна, в т.ч. и при смяна на въздушен филтър.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Да, значи всеки пише различно мнение според едни може да се загуби мощност, според други твърдо не..Явно проблемът ми няма да бъде решен онлайн.. Един път ми чистеха дебитомера, колата беше смърт бавна след почистването излетя.. явно пак се е замърсил в следствие на счупена филтърна кутия?( Според логиката на тея които твърдят че от самата кутия не може да се загуби мощност).. Пак да отбележа при удара са сменени Броня, фарове, капак, и 2та радиатора воден и климатичен,а филтърната кутия беше лепена поради причината че не намерих друга.. Нито един от изброените сменени консумативи при удара ОСВЕН филтърна кутия не може да доведе до загуба на мощ 2рия ден след като я взех от сервиза направена! Първите 2 дни колата се стряскаше мн по бързо и имаше по плътен вървеж, а сега в високите се мъчи по бавно ги прави.. Ще трябва да видя дали най-накрая проблемът не е в дебитомера, Щом един път е бил чистен и колата направо излетя предвид умрялата история преди да го изчистят значи е възможно пак да се е замърсил, ако е така за 30-40 лв си решавам проблема поне за момента

  10. #25

    Default

    Онлайн никой не си прави колата. За съвети и насоки, да, но за ремонт се иска да се види на място. Тази кола изобщо на диагностика карал ли си я? Мисля, че ако беше от дебитомера , до сега с една диагностика за 20-30лв щеше да си я оправил. И все пак , ако не ти се дават пари за диагностика, което за мен е безумие, ако не отидеш, просто разкачи буксата на дебитомера и я покарай така. Ако няма разлика във вървежа, преди и след махането на буксата, то явно ще си за нов дебитомер.

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    zombiran ти значи не четеш..Много ясно че съм я карал на диагностика 2 пъти даже.. как иначе ще ми кажат че дебитомера измерва по малко кубици въздух и ще го изчистят, но явно заради счупената филтърна кутия пак се е замърсил и пак трябва да го изчистя.. То наистина онлайн не става или пробема не се решава или има супер много " комптентни"

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Динамиката на въздушния поток не е просто нещо. Не случайно се правят пътища с променлива геометрия и дължина, пеперуди, резонаторни кутии и пр.

    Промяната на въздушния път спокойно може да доведе до промяна в работата на мотора. Отделно, че пък адаптация на дросел е препоръчително да се прави при каквато и да е промяна, в т.ч. и при смяна на въздушен филтър.

    След това е трудно да добавиш каквото и да било, но явно никой не му обръща внимание. А както изпускателнарта система, така и всмукателната е обект на много физика, значи и математика, след което следват много опити и тестове. Всяко едно нарушение води до драстични промени в кинематиката на газовете, а колкото и да ви е чудно, дебиломерът точно с това отчита и го подава на компа. А на него, като му подаваш грешна информация, то и резултатът ще е лайна.
    Оправи си кутията, иди на диагностика, а ако имаш под ръка работещ дебитомер го смени и чак тогава решавай дали да го сменяваш.
    Понякога решението е за пет гроша!
    Просто бъди систематичен.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    zombiran ти значи не четеш
    Колега, ще ме прощаваш, следя ти темата от началото и никъде не си споменал, че си я карал на диагностика. Това, че сте го почистели не значи, че колата е ходила на диагностика. Можеше да споделиш грешката, ако е записала такава, каква е била. Ще ти кажа, че моята кола я карах 2-3 години само със спортен филтър тип конус. Даже като я купих беше с такъв, и беше с голяма дупка в мрежичката му. Беше поставен ниско долу пред долните лайсни на бронята,да взима хладен въздух. Имай на предвид, че много, ама много рядко го пръсках с препарати да полепя мръсотията по него. Понеже, ако не знаеш, пропускат повече прах от стандартните, ако не се напръскат. Та все още карам с този дебитомер и никога не съм го почиствал , става 5-6 години.. Просто дебитомера ти явно си е за смяна.

    П.С. както е написал колегата по-горе, ако можеш закачи друг дебитомер и виж как ще е преди да вземаш нов.
    Last edited by zombiran; 04-09-2015 at 16:08.

  14. #29

    Default

    Колега vankichaaaa, ще се наложи да развържеш малко кесето и да я закараш на квалифициран майстор, такъв е живота, не винаги се минава тънкана.
    Former Alfa owner.

  15. #30
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Здравейте , стана интересно но може ли някой да обясни къде се намира на 156-този дебитомер и къде е буксата за да го изключа за проба ?
    Last edited by iv4oo; 04-09-2015 at 17:57.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •