Results 1 to 8 of 8

Thread: Ръжда по калниците на Алфа 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    София
    Posts
    22

    Default Ръжда по калниците на Алфа 156

    Здравейте имам Алфа от почти 10 години и след последната зима забелязах корозия по калниците и вратите, там където се стича вода. Моля за мнение как да постъпя в такъв случай. Ще прикача снимки за да добиете представа.
    Благодаря, предварително !

    http://snimkihtc.snimka.bg/

    http://snimkihtc.snimka.bg/automobil...meo-156.877555
    Last edited by me1sun; 29-08-2015 at 22:39.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Отиваш при тенекеджия най-общо казано.

    Снимките не се отварят, иска потребител и парола.

    Качи ги пак и тогава ще може да се каже по-точно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    София
    Posts
    22

    Default

    Мисля че оправих нещата, пробвайте сега поправил съм линковете горе, но и тук ще ги напиша. Ако и така не стане напишете в търсачката профила-snimkihtc и моля ги вижте.
    Благодаря !

    http://snimkihtc.snimka.bg/

    http://snimkihtc.snimka.bg/automobil...meo-156.877555

  4. #4
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Имах почти същите ръжди на бившата ми 156,закърпиха ми праговете,смених калниците със същия им цвят ( светло сив металик ) и се получиха нещата. След известно време се разделих с нея,защото започваше и по задните калници да ръждясва,и се подразних.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    София
    Posts
    22

    Default

    Благодаря за бързите отговори. Част от ръждата е повърхностна, не мога ли по някакъв начин да се справя сам, без намеса на тенекеджия ?. Преобразовател за ръжда, кът? Моля за съвети. Благодаря

  6. #6
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    можеш , но ще стане грозно, търкаш , преобразовател за ръжда , китваш, малко боя и си готов
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ръжада там тръгва от ръба на калника, като се сваля подкалникапластмасовия се надира боята, имам пред вид този ръб дето матрицата е отрязала ламарината.Все едно да боядисаш острието на нож и след няколко рязания се излъсква.Та ако искаш да стане като хората свали пластмасовия подкалник, почисти там зад кората, почисти от ръжда ако има и отвътре и отвън/отвън ако има по дълбоки язви китвай, ма след като си почистил метала до блясък/ грундираш удряш отвън водна шкурка но без да се появава метален блясък на места, ако е необходимо сложи две ръце грунд и боядисваш.След туй лакираш ако е металик.След като пръснеш боята металик не се шкури с водна шкурка,като изсъхне лакираш след няколко дена полираш.Ма общо взето след първото сваляне на подкалника пак ще се повреди ръба и от там малко по малко тръгва да се окислява метала и плъзва настрани, ма някоя друга гадина ще изкара.Освен това там удрят камъчки песъчинки и след време пак ще се появи.Понеже и аз имам същия проблем намислил съм да направя това което писах и да защитя тези места с протектор.Виждал съм някакво безцветно като фолио ама засега нямам повече информация за този протектор пък и догодина съм замислил цялостно боядисване че вратите на нищо не приличат тогава ще търся.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ако намериш ей това е много ефикасно !
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •