Results 1 to 4 of 4

Thread: 147 губи тоци

  1. #1

    Default 147 губи тоци

    Здравейте, от вчера колата взе да създава проблеми. При преминаване през дупки или големи неравности гасне за момент, предполагам губи тоци, защото и таблото гасне. Освен това от време на време ми се появяваха грешките за ABS/EBD/ASR. Като в последно време светнаха и вече не гаснат.
    Набързо проверих за грешки в компютъра и на мотора беше записало P1604 което програмата тълкуваше като main relay.
    Сега ще преправя елм-а за да мога да се свържа и към модула за ABS-а да видя там какво е дало.
    Предполагам че има някъде лоша връзка щом само при силно разклащане на колата дава проблеми.
    Ще отида и да проверя буксите на боди компютъра и тези в кутията с бушоните отпред при двигателя. Освен тези места къде да търся? А и кое е това главно реле?

  2. #2
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Масите провери също, евентуално.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #3
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Виж си клемите на акумулатора дали не са окислили и дали правят хубав контакт. От тях също е възможно да се получава така.

  4. #4

    Default

    Прегледах всички релета, на пръв поглед нямаше нищо ненормално. Прегледах всички букси - отново. След няколко теста колата спря напълно да пали - имобилайзъра даваше грешка. Започна някакво цъкане от към кутията с бушоните отпред в двигателя. След дълго оглеждане и тъкмо да се откажа и се подпрях на захранващия кабел на кутията с бушоните и усетих че се разклати. Развих го и видях някаква мазнотия между него и гайката. Почистих, шкурнах малко и след сглабянето всичко си дойде наред. Запали от раз и без грешки.
    Пуснах темата защото си мислех, че пак ще има неоткриваеми проблеми, но този се реши сравнително лесно.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •