Page 122 of 324 FirstFirst ... 2272112120121122123124132172222 ... LastLast
Results 1,816 to 1,830 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #1816
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Къв провокатор бе, докторе? Зададох ти прост въпрос на който не можеш да отговориш. Какво го усукваш толкова?
    Ако дерта ти е "влака", приеми че правилния е другият. Антантата в WWI и СССР и съюзниците във WWII, макар че за мен правилния избор е бил, да си натискаме трибуквието на "гарата".
    Пък, за Япония и САЩ, ми потудете се. Написано е. Филмирано е. Мен не ми се драпа всуе.
    Който му се твори, моля. Аз не го намирам за нужно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #1817
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ревете, че ни обезличавали, като пренаписвали историята ни.
    Ама вие самите не я познавате. Не познавате стремежите и нагласите на отправните и точки:

    Един цитат от писмо на Васил Иванов Кунчев-Левски до Каравелов:
    “Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“ - В. Лъвский


    И също цитат от Захари Стоянов:

    “Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
    и
    „Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“


    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако дерта ти е "влака", приеми че правилния е другият. Антантата в WWI и СССР и съюзниците във WWII, макар че за мен правилния избор е бил, да си натискаме трибуквието на "гарата".
    Пък, за Япония и САЩ, ми потудете се. Написано е. Филмирано е. Мен не ми се драпа всуе.
    Който му се твори, моля. Аз не го намирам за нужно.
    Научи се, когато излагаш една теза, да си готов и да я защитиш.

    Иначе тя пет пари не струва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #1818
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ревете, че ни обезличавали, като пренаписвали историята ни.
    Ама вие самите не я познавате. Не познавате стремежите и нагласите на отправните и точки:

    Един цитат от писмо на Васил Иванов Кунчев-Левски до Каравелов:
    “Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“ - В. Лъвский


    И също цитат от Захари Стоянов:

    “Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
    и
    „Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“


    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:12 ----------



    Научи се, когато излагаш една теза, да си готов и да я защитиш.

    Иначе тя пет пари не струва.
    Пет пари не давам кой приема "тезата" ми и кой не.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #1819
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Пет пари не давам кой приема "тезата" ми и кой не.
    За пореден път доказваш, че завоювания на човешкия интелект, като диалектика или демокрация са ти силно чужди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #1820
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако дерта ти е "влака", приеми че правилния е другият. Антантата в WWI и СССР и съюзниците във WWII
    Грам не е бил правилният, щото е подкрепял нашите "съюзници - разбойници", пардон съседи
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #1821
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Аз така си пиша, по инерция. Смятам че историята има място......в миналото. Ние живеем днес, може би ще живеем и утре. Ако се "задълбаваме" в историята и тя определя животът ни днес и утре, то смисъл от животът ни в исторически план - няма. Защо да си купувам фес? Щото Франция и Германия са напълнени с мюсулмани!?
    А-а-а! Не! Щото някой се опитва да пренапише днес, пренаписаната вчера история!
    Като не се чудиш защо Левски са го охранявали 4 заптиета, чудиш ли се какво щеше да каже, като те чуе да се отричаш от народът си, или като чакаш с нетърпение падането на руски ракети тъдява?
    Бях тръгнал да си купувам фес, ма се сетих че то и в Турция вече не ги носят, то и аз не нося шапка де. Турция, въпреки че до преди 5г ми изглеждаше невероятно, продължава една след друга да отваря предприсъединителни глави. Любимата ви Русия на Путин, продължава да се капсулира. Определено ще остане единствен остров изглежда. Аз ако бях русофил, да съм си стегнал куфарите вече.



    Оправи си правописната грешка.
    Какаво има да се пренаписва на Паисиевата история.Може би изучаването на Робинзон Крузо е по важно.Ние не сме българи бе, ние сме една потурчена сган с анални сърбежи, та затова чакам руските ракети.Като ти харесва Турция върви там да живееш, не ми я натрисай в Родината.Разбира се Русия ще се изолира от тая еврогейска общност, защото не всичко е пари и ние не можем да ги разберем защото понятия като чест и достойнство ни са непознати.Ние сме единствените които се радват на чуждите трудности и ако не можем да накараме другите да се чувстват нещастни ние ставаме нещастни.А ние сами се предаваме един друг и съдействаме за собственото си унищожение.Не само като народ а ми от страниците на историята ще изчезнем и децата ни няма да знаят че сме съществували, обаче ще знаят за Робинзон Крузо, Супермен и Спайдърмен.Ние не сме народ а тълпа, не дори и тълпа не сме защото тя има някаква обща цел ние сме сбирщина от тарикати които се чувстват горди когато направят някаква далаверка, не обичат да ги мамят, протестират срещу тези дето ги ограбват но незнайно защо избират точно тях и оставят живота си в техни ръце.Наистина няма смисъл да си губи времето човек с вас.
    Айде - Есселяму алейкум ве рахметуллахи ве беракятух.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #1822
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    И къде тука е намесена Паисиевата история?
    Веднъж сме ние, после ставаме вие. Аз нищо не ти натрисам. Ако обърнеш малко внимание, ще забележиш че в тоя раздел аз тема не съм повдигал. Взимам отношение по повдигнати от ляво ориентирани русофили теми само. От не зная колко време вече, се опитвам(не само аз), да ви обясня че никой не ви пречи. Нито на вас, нито на Русия. Нито гейропа, нито хамерика.С какво си по специален, от останалите жители на тая страна, та с лекота раздаваш квалификации за тоя народ?
    Ти може и да не си българин, не говори от името на всички обаче. Много патриоти, много нещо, пък като дойде време за избори или протести.......
    Това последното не го разбрах какво е. Ако може някой да ми го преведе.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #1823
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ревете, че ни обезличавали, като пренаписвали историята ни.
    Ама вие самите не я познавате. Не познавате стремежите и нагласите на отправните и точки:

    Един цитат от писмо на Васил Иванов Кунчев-Левски до Каравелов:
    “Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“ - В. Лъвский


    И също цитат от Захари Стоянов:

    “Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
    и
    „Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“


    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:12 ----------



    Научи се, когато излагаш една теза, да си готов и да я защитиш.

    Иначе тя пет пари не струва.
    Хайде пак преиначаване на историята и спекулация с думи взети от контекста.

  9. #1824
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За пореден път доказваш, че завоювания на човешкия интелект, като диалектика или демокрация са ти силно чужди.
    С това, че не организирам агитпунктове и не държа всички да се съгласят с мен? Вярно, силно недемократично.
    Диалектиката показва, че когато човек не приема една теза е безсмислено да го убеждаваш. Да оставим на страна, че "убеждаването" е насилие върху личността.
    Интелектът изисква свобода. Това с агитпунктовете вече сме го живели, за съжаление го живеем и сега и то в още по-грозна форма.

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Грам не е бил правилният, щото е подкрепял нашите "съюзници - разбойници", пардон съседи
    Подкрепяли са ги, щото са се договорили, а ние сме избрали другата страна и сме си понесли последствията. Предложения е имало и към нас.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #1825
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Какаво има да се пренаписва на Паисиевата история.Може би изучаването на Робинзон Крузо е по важно.Ние не сме българи бе, ние сме една потурчена сган с анални сърбежи, та затова чакам руските ракети.Като ти харесва Турция върви там да живееш, не ми я натрисай в Родината.Разбира се Русия ще се изолира от тая еврогейска общност, защото не всичко е пари и ние не можем да ги разберем защото понятия като чест и достойнство ни са непознати.Ние сме единствените които се радват на чуждите трудности и ако не можем да накараме другите да се чувстват нещастни ние ставаме нещастни.А ние сами се предаваме един друг и съдействаме за собственото си унищожение.Не само като народ а ми от страниците на историята ще изчезнем и децата ни няма да знаят че сме съществували, обаче ще знаят за Робинзон Крузо, Супермен и Спайдърмен.Ние не сме народ а тълпа, не дори и тълпа не сме защото тя има някаква обща цел ние сме сбирщина от тарикати които се чувстват горди когато направят някаква далаверка, не обичат да ги мамят, протестират срещу тези дето ги ограбват но незнайно защо избират точно тях и оставят живота си в техни ръце.Наистина няма смисъл да си губи времето човек с вас.
    Айде - Есселяму алейкум ве рахметуллахи ве беракятух.
    Изучаването на определен исторически материал в училище ли е нещото, което определя това, как един индивид ще се позиционира в обществото по-късно? Респективно, какво ще представлява и обществото, като съвкупност от такива индивиди?

    Че аз в периода 4 - ти, 10 - ти клас съм учил в чужда държава и по чужда образавателна система и като така, не съм изучавал история на България.
    Това прави ли ме по-малко българин или по-малко патриот?

    В момента в България може и да има много търгаши, но повечето хора са честни хора, които движат тази страна напред и въпреки всичко.

    Да генерализираш и да поставяш всички под общ знаменател е обида към тези хора.

    Това, че на теб не ти харесва пътя по който се върви или не можеш да се впишеш в него, съвсем не означава, че той е грешен и съвсем не означава, че останалите хора са паплач.
    Last edited by ecotronic; 27-01-2016 at 11:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #1826
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Изучаването на определен исторически материал в училище ли е нещото, което определя това, как един индивид ще се позиционира в обществото по-късно? Респективно, какво ще представлява и обществото, като съвкупност от такива индивиди?

    Че аз в периода 4 - ти, 10 - ти клас съм учил в чужда държава и по чужда образавателна система и като така, не съм изучавал история на България.
    Това прави ли ме по-малко българин или по-малко патриот?

    В момента в България може и да има много търгаши, но повечето хора са честни хора, които движат тази страна напред и въпреки всичко.

    Да генерализираш и да поставяш всички под общ знаменател е обида към тези хора.

    Това, че на теб не ти харесва пътя по който се върви или не можеш да се впишеш в него, съвсем не означава, че той е грешен и съвсем не означава, че останалите хора са паплач.
    Ами проблем е, изучаването на историята. В случая, проблем е разместването на материалът във времето. Не е проблем обаче че в "ония" години, част от историята просто беше "потънала", заедно с руският крайцер. Проблем е че някой се опитва да нарече нещата с имената им. Хората много държат, прадядовците им непременно да са били роби, и ако някой каже че не е било робство, а владичество, веднага го нареждат на опашка за фесове. Нищо че по времето за което става въпрос, във така величаната Русия е имало крепостничество.
    Ей го на, Павлинчо се възмущава че на 12 юни, медиите не говорят само и единствено за Ботев. Инак е патриот човека, историята му е много важна.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #1827
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добре би било поне замалко да кацнем на земята и да се огледаме, къде сме. После да си направим и равносметката, затова че не са 1300 години това, което правят държавата ни, щото има и такива на по 300, които се справят доста по-добре от нас.
    Държавата не я прави историята, царете които е имала или видните личности в нейната история. Държавата я правят хората, които живеят и работят в настоящото.

    Другото се нарича "лежане на стари лаври" и "помпане на национално самочувствие"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #1828
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Добре би било поне замалко да кацнем на земята и да се огледаме, къде сме. После да си направим и равносметката, затова че не са 1300 години това, което правят държавата ни, щото има и такива на по 300, които се справят доста по-добре от нас.
    Държавата не я прави историята, царете които е имала или видните личности в нейната история. Държавата я правят хората, които живеят и работят в настоящото.

    Другото се нарича "лежане на стари лаври" и "помпане на национално самочувствие"
    Когато/ако имаме национално самосъзнание, тогава може и да стане нещо
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  14. #1829
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    55

    Default

    Май е време Путин да пусне един Топол-М тука и да се свършва. То и без това държава няма тук вече, останала е само една територия населена с мюсюлмани, турци, цигани и престъпници. А на останалото население му е все тая какво се случва.
    Българския дух преживял турското робство някъде е изчезнал. Плюйте Русия, ама ако не беше тя още щяхме да сме турска провинция и да носим фесове. Срам ме е че съм българин вече.

  15. #1830
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by infineon View Post
    Май е време Путин да пусне един Топол-М тука и да се свършва. То и без това държава няма тук вече, останала е само една територия населена с мюсюлмани, турци, цигани и престъпници. А на останалото население му е все тая какво се случва.
    И за къв грездей му е нужно подобно нещо на Путин?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 122 of 324 FirstFirst ... 2272112120121122123124132172222 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •