Page 123 of 324 FirstFirst ... 2373113121122123124125133173223 ... LastLast
Results 1,831 to 1,845 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #1831
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    İyi akşamlar
    Сорри че боли ама истината е такава, огледайте се.Добре съм ви бръкнал в дупенцата.Аз викам да наречете опълченците на Шипка бунтовници и терористи и да им сринете паметника.Нали там са се сражавали руси и българи а прецедента е горд че е против Русия и че Турция охранява границите ни.Следвайте го.

    Sağlık kal
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #1832
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Противници на ЕС и заклети Путофилчовци, нещо лошо ли ни се гласи с този доклад???


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #1833
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Подкрепяли са ги...Предложения е имало и към нас.
    Да подкрепяли са ги още през 1912/13, нещо не се сещам за предложения към нас тогава...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #1834
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    İyi akşamlar
    Сорри че боли ама истината е такава, огледайте се.Добре съм ви бръкнал в дупенцата.Аз викам да наречете опълченците на Шипка бунтовници и терористи и да им сринете паметника.Нали там са се сражавали руси и българи а прецедента е горд че е против Русия и че Турция охранява границите ни.Следвайте го.

    Sağlık kal
    Каква е истината?
    Не зная къде си бъркал, но май си бъркал със същите ръце и в мозъка си.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #1835
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Нищо не казвате за турското съжителство ей.....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #1836
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  7. #1837
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Нищо не казвате за турското съжителство ей.....
    Нали все ревете, че нямало демокрация и свобода на словото?

    Подобно обсъждане на поредната простотия и вероятно нейното отхвърляне би било невъзможно преди 30 г. Тогава някой просто щеше да го отпечата а хората да си шушнат за него вкъщи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #1838
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Нищо не казвате за турското съжителство ей.....
    Напротив, казахме. Аз обаче не разбрах защо толкова държите да наричате дедите си роби, при полужение че те не са били такива. Да, 5 века не сме имали право на държава, да, имало е зверства и извращения. Обаче... роби...малко не съм съгласен. Според мен владичество е по точно определение. Да, народът е искал свободата си и е бил готов да мре за нея, значи полужението е било нетърпимо. Но защо роби? В Русия по това време крепостните селяни са имали по малко права, и те са вдигали възстания, те що не държат да се наричат роби?
    Инак ревете че народът ни имал робска психика, обаче държите и следващите покуления да са такива. Що бе?
    Да не би заслугата на Русия да стане по незначима, ако са ни освободили от владичество, вместо от робство!?
    Романът на Вазов се казва - "Под Игото", не "Под Робството".
    п.п. Вземи обясни на оня патриот Павлинчо, кога честваме смърта на Ботев.
    Last edited by ivan dimitrov; 28-01-2016 at 19:58.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #1839
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Напротив, казахме. Аз обаче не разбрах защо толкова държите да наричате дедите си роби, при полужение че те не са били такива. Да, 5 века не сме имали право на държава, да, имало е зверства и извращения. Обаче... роби...малко не съм съгласен. Според мен владичество е по точно определение. Да, народът е искал свободата си и е бил готов да мре за нея, значи полужението е било нетърпимо. Но защо роби? В Русия по това време крепостните селяни са имали по малко права, и те са вдигали възстания, те що не държат да се наричат роби?
    Инак ревете че народът ни имал робска психика, обаче държите и следващите покуления да са такива. Що бе?
    Да не би заслугата на Русия да стане по незначима, ако са ни освободили от владичество, вместо от робство!?
    Романът на Вазов се казва - "Под Игото", не "Под Робството".
    п.п. Вземи обясни на оня патриот Павлинчо, кога честваме смърта на Ботев.
    Извинявай, но смърт не се чества.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #1840
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Извинявай, но смърт не се чества.
    Може и така да е. Отдаване на почит, отдаване на чест, честване...... Може и да ми е грешна асоциацията, не споря.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #1841
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Може и така да е. Отдаване на почит, отдаване на чест, честване...... Може и да ми е грешна асоциацията, не споря.
    Виждаш ли. Една дума, употребена не на место и после ходи обяснявай, кое какво е.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #1842
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    http://news.burgas24.bg/topics/45001.html
    https://bg.wikipedia.org/wiki/Ден_на...та_на_България
    https://botevplovdiv.bg/gallery/264-...Bulgariia.html
    http://www.cross.bg/botev-hristo-roz...o-1493596.html

    Понеже ми стана интересно.
    По подробно моля, допускам че съм в грешка, но не разбрах какво трябваше да видя. Имаше предвид термините робство и владичество ли?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #1843
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Точно на това се разчита , на ненормални разбивания на думи ,търсенето на скрития смисъл , корена , произхода на думата..... Аз да ви поясня , изобщо не ми дреме за фонетичната или литературната стойност на думите робство , владичество, съжотелство дупедавство и.т.н Става дума че тази промяната на историята, е директно насочена срещу децата демек бъдещето , в което в Бг не трябва да е останала капка себеуважение , нито бг самосъзнание , нищо , единствено потребителски интерес (кога ще излезе новия айфон). Еко по горе питаше дали училището играе роля... ами то играе основна роля в изграждането на един народ, една нация. Хора , които ценят родината си и историяра си и се борят с всички сили за националният интерес. Няма ли го това няма да има държава никога. Защо мислите че посягат първо към учебниците ?!?!?
    Вземете за пример любимата си америка , там на всякъде им обясняват че са най велики , на всяка крачка американското знаме, с повод и без повод - националния химн. Да не говорим че холивуд постоянно бълва патриотични филми.... Мислите че това всичко е случайност ?!?!?
    Ако не сте забелязали , малко по малко ни отнеха всичко, което можеше да е обект на национална гордост. Армия, спорт , наука ....сега посегнаха и на историята .....замислете се защо...
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  14. #1844
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    .....замислете се защо...
    Мразя да мисля. Ще ми е интересно да узная ти до какъв извод стигна. Как точно посегнаха на историята, и как заменяйки думата робство с владичество посегнаха срещу България. Хубаво ще е да посочиш и виновника, ако е възможно и мотив.
    Много ще ми е интересно, обещавам, особено след като подкрепи тезата ми.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #1845
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Точно на това се разчита , на ненормални разбивания на думи ,търсенето на скрития смисъл , корена , произхода на думата..... Аз да ви поясня , изобщо не ми дреме за фонетичната или литературната стойност на думите робство , владичество, съжотелство дупедавство и.т.н Става дума че тази промяната на историята, е директно насочена срещу децата демек бъдещето , в което в Бг не трябва да е останала капка себеуважение , нито бг самосъзнание , нищо , единствено потребителски интерес (кога ще излезе новия айфон). Еко по горе питаше дали училището играе роля... ами то играе основна роля в изграждането на един народ, една нация. Хора , които ценят родината си и историяра си и се борят с всички сили за националният интерес. Няма ли го това няма да има държава никога. Защо мислите че посягат първо към учебниците ?!?!?
    Вземете за пример любимата си америка , там на всякъде им обясняват че са най велики , на всяка крачка американското знаме, с повод и без повод - националния химн. Да не говорим че холивуд постоянно бълва патриотични филми.... Мислите че това всичко е случайност ?!?!?
    Ако не сте забелязали , малко по малко ни отнеха всичко, което можеше да е обект на национална гордост. Армия, спорт , наука ....сега посегнаха и на историята .....замислете се защо...
    Имаше един виц:

    - Започва да вали....
    - Бе да правят квот щат....

    ............

    Много е удобен този начин на мислене, защото той изключва индивидуалната вина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 123 of 324 FirstFirst ... 2373113121122123124125133173223 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •