Page 113 of 324 FirstFirst ... 1363103111112113114115123163213 ... LastLast
Results 1,681 to 1,695 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #1681
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    https://alterinformation.wordpress.c...09/12/0941951/ Дори наскоро по новините казаха че са зобити над 100 т злато за последните 10 години и само 2% от тях остават у нас.

    А това буди недоумение у мен - http://www.moreto.net/novini.php?n=310921

    Държавата бе лош собственик, защо сега искат да откупят обратно авиационния завод, и откъде смята да купи 6 нови двигателя за МиГ - http://www.moreto.net/novini.php?n=310922&c=03

    п.п.Продавам чалми, бурки, фереджата - промоция до 3 март.

    Ето отговорите на интересуващите ви въпроси - http://ria.ru/politics/20160112/1358547433.html - другото кой какво писал, сънувал, мечтал е бошлаф работа.
    Пак четеш само това, което ти харесва.
    Първо не изнасяме злато а златна руда, защото така е по-евтино за производителя и.
    Второ Европа е в момента може би най-бедния на златна руда континент - в Европа се добива под 1 % от световния добив на злато.
    Та ние сме първи в Европа
    Четвърто българската руда е една от най-бедните в света (около 4 гр. злато на тон скална маса).

    Накратко - голям келепир изпускаме! Пропаганда да има!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #1682
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    https://alterinformation.wordpress.c...09/12/0941951/ Дори наскоро по новините казаха че са зобити над 100 т злато за последните 10 години и само 2% от тях остават у нас.

    А това буди недоумение у мен - http://www.moreto.net/novini.php?n=310921

    Държавата бе лош собственик, защо сега искат да откупят обратно авиационния завод, и откъде смята да купи 6 нови двигателя за МиГ - http://www.moreto.net/novini.php?n=310922&c=03

    п.п.Продавам чалми, бурки, фереджата - промоция до 3 март.
    Отново четеш, без да разбираш написаното. Смени източниците, в случай че искаш да си в час. Там където търсиш информация, тя е целенасочено "изкривена".
    Хайде ако обичаш, посочи къде пише че ще купуваме 6 нови двигателя! Няма да можеш, защото не пише това. Пише че ще бъде обявена поръчка за модернизиране и обновяване на налична техника.
    Това злато, дето го изнасят с тонове, не е точно злато, ами концентрат, обаче интересно е съдържанието на злато в него. Интересно е и каква е технологията за извличането му, интересно е и колко фирми в светът я владеят. Интересно е колко би ни струвало да я развием, за да извличаме това злато. На отявленият русофил, това не му е интересно. Него го интересува че някой драскал паметник.
    Продажбата на тия аксесоари, ще те направи богат в скоро време. След 100/200г някъде.
    п.п. Аз докато се насричам, Еко го е написал.
    Last edited by ivan dimitrov; 12-01-2016 at 22:00.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #1683
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ти чети бе момче. Пише дословно че се е изнесла продукция за 15,5 млн.лв. Нито пише каква, нито пише къде. Ти естествено не обръщаш внимание на подробностите, щото нямаш впечатление от "ония времена".
    Пише, електролабораторни уреди и апарати.

  4. #1684
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Отново четеш, без да разбираш написаното. Смени източниците, в случай че искаш да си в час. Там където търсиш информация, тя е целенасочено "изкривена".
    Хайде ако обичаш, посочи къде пише че ще купуваме 6 нови двигателя! Няма да можеш, защото не пише това. Пише че ще бъде обявена поръчка за модернизиране и обновяване на налична техника.
    Това злато, дето го изнасят с тонове, не е точно злато, ами концентрат, обаче интересно е съдържанието на злато в него. Интересно е и каква е технологията за извличането му, интересно е и колко фирми в светът я владеят. Интересно е колко би ни струвало да я развием, за да извличаме това злато. На отявленият русофил, това не му е интересно. Него го интересува че някой драскал паметник.
    Продажбата на тия аксесоари, ще те направи богат в скоро време. След 100/200г някъде.
    п.п. Аз докато се насричам, Еко го е написал.
    Я дай линкове дето информацията не е изкривена.От твоите писаници ми става ясно едно - не ставаме за нищо.Дето викаше един колега - що аз да се мъча когато има кой.От тебе не чух една дума че сме способни на нещо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #1685
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Пише, електролабораторни уреди и апарати.
    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Ами вземи да прочетеш какво пише или пък скочи на главата си още един път. Току виж се е наместила.
    [COLOR="rgb(72, 61, 139)"]
    През 1974 г. започва изграждането на цех „Електромедицински апарати”. В редовно производство се внедрява голяма гама изделия от направлението „Електролабораторни уреди и апарати”. От 1977-1978 г. се произвеждат и експедират ЕМА-Тонус 2, Фонокардиоселектор. и Инфундирен апарат. През 1979 г. предприятието изнася продукция за 15,5 млн. лв.
    [/COLOR]
    Доста тежък ще да е бил шкафът. Другите 2 "уреда" не ги зная какви са били, докторът може би може да хвърли светлина по въпросът. Обаче, съдейки по онова недоразумение.....
    Както и да е, дори да са били читави - след края на СИВ - край. Никой разумен човек, не би си купил по скъпа и некачествена стока, ако може да си купи по евтина и качествена. Куриоз беше че ВАМО имаше нужда от нов електрокар, и малко преди да напусна, купиха вносен. На малко по висока цена от нашите. При по висока товароподемност и много по висока маневреност, се зареждаше много по бързо, а батериите изкарваха много по дълго. Митре не може да не го е виждал.

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Я дай линкове дето информацията не е изкривена.От твоите писаници ми става ясно едно - не ставаме за нищо.Дето викаше един колега - що аз да се мъча когато има кой.От тебе не чух една дума че сме способни на нещо.
    Аз не разчитам на един източник. Примерно новините, следя по всички канали. Ако нещо ми направи впечатление - търся инфо от всички достъпни медии а най добре - от първоизточникът. Прави лошо впечатление, фактът, че колкото пъти "цъкна" на препратка към обявен източник в материалите към които даваш линк, толкова пъти те водят към 9-та глуха. Направи си експеримент, пробвай да откриеш оригиналната статия от линка за двигателите, може и да успееш. Аз не успях. Така вече...,хм, не зная колко пъти.
    Аз никъде не съм писал че не ставаме за нищо, докато ти, няколко пъти ме плашиш с Руско нашествие. Като в същото време твърдиш че Русия е най миролюбивата държава в света. Сега и с мюсулмани и педали ме заплашваш. Видя какво стана с изборите във Франция, нищо ли не ти говори това.
    Last edited by ivan dimitrov; 12-01-2016 at 22:49.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #1686
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не съм, което не означава че няма по-добри електрокари от нашите.По въпроса с ВАМО не ми се спори вече има едно голо поле дет не иска заплати реинвестиции и т.н.

    Мамка и травеститска.... - http://nepoznato.energetika-bg.com/2...at-migrantite/
    Last edited by dimitar_vd62; 12-01-2016 at 23:01.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #1687
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Лпгиката е железна - не правиш нищо и няча как да сбъркаш..... Евала , та викам аз , заради такива философи , държавата ни е куца и ще си остане така.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #1688
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Лпгиката е железна - не правиш нищо и няча как да сбъркаш..... Евала , та викам аз , заради такива философи , държавата ни е куца и ще си остане така.
    Така е бай Иван едно си знае едно до бае. Иначе е пръв поддръжник на прогреса.

  9. #1689
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Лпгиката е железна - не правиш нищо и няча как да сбъркаш..... Евала , та викам аз , заради такива философи , държавата ни е куца и ще си остане така.
    Дано не визираш мен с тая логика. Аз бачкам на 2 места, отделен въпрос е що не съм си намерил високоплатена службичка, та да си "кютам" там. Хайде да видим твоята логика. За да " правим нещо" държавата национализира ВАМО, купува технология на Форд(примерно) от преди 40г и почва да произвежда матори. Тъй като те не могат да се продават, понеже хем са стари, хем неефективни, хем са скъпи(правят се по стара технология), държавата ги дотира. Демек - взима пари от бюджета и ги налива във ВАМО, за заплати и материали. Разкриваме 2000 работни места у Варна и всички са щастливи. Харесва ли ти тоя сценарий. Вярвам - не. Добре - предлагам друг. Държавата стяга контролът над МЕИ, влага милиард, два в образованието там, след 10г започва разработка на собствена технология, след още няколко години започва изграждането на завод за няколко милиарда, след още две,три години започва производство на наши си мотори. След още година започва да дотира производството, щото никой не купува мотори, понеже всички производители на коли си имат утвърдени доставчици, а и вече по вечето коли са електрически. Понеже подозирам че и тоя сценарий няма да харесаш - предлагам друг.
    Започваме като по горният, само че не само двигатели ами направо електромобили ще "развиваме". Сценарият се развива като по горният, само дето е три пъти по скъп.
    Братята китайци могат да си позволят да "правят" самолет. Единствената разлика м/у нас и тях е едно число. А да видим, като го напиша пак, дали ще го разбереш - пазар.
    п.п. Хайде, за пореден път очаквам идеите ви за развитие. Мйного е лесно да кажеш - ше се развиваме, хайде да видим как си го представяте това. Примерно, не общи приказки.

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Така е бай Иван едно си знае едно до бае. Иначе е пръв поддръжник на прогреса.
    Това с пълна сила важи за теб. Ще ми покажеш ли къде в линкът ти, пише че са изнасяни апарати?
    Last edited by ivan dimitrov; 13-01-2016 at 00:10.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #1690
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Дано не визираш мен с тая логика. Аз бачкам на 2 места, отделен въпрос е що не съм си намерил високоплатена службичка, та да си "кютам" там. Хайде да видим твоята логика. За да " правим нещо" държавата национализира ВАМО, купува технология на Форд(примерно) от преди 40г и почва да произвежда матори. Тъй като те не могат да се продават, понеже хем са стари, хем неефективни, хем са скъпи(правят се по стара технология), държавата ги дотира. Демек - взима пари от бюджета и ги налива във ВАМО, за заплати и материали. Разкриваме 2000 работни места у Варна и всички са щастливи. Харесва ли ти тоя сценарий. Вярвам - не. Добре - предлагам друг. Държавата стяга контролът над МЕИ, влага милиард, два в образованието там, след 10г започва разработка на собствена технология, след още няколко години започва изграждането на завод за няколко милиарда, след още две,три години започва производство на наши си мотори. След още година започва да дотира производството, щото никой не купува мотори, понеже всички производители на коли си имат утвърдени доставчици, а и вече по вечето коли са електрически. Понеже подозирам че и тоя сценарий няма да харесаш - предлагам друг.
    Започваме като по горният, само че не само двигатели ами направо електромобили ще "развиваме". Сценарият се развива като по горният, само дето е три пъти по скъп.
    Братята китайци могат да си позволят да "правят" самолет. Единствената разлика м/у нас и тях е едно число. А да видим, като го напиша пак, дали ще го разбереш - пазар.
    п.п. Хайде, за пореден път очаквам идеите ви за развитие. Мйного е лесно да кажеш - ше се развиваме, хайде да видим как си го представяте това. Примерно, не общи приказки.
    Ти с гол задник искаш в космоса да литнеш с 1-2 милиарда инвестиции. Отговора е много лесен - яма да правиш двигатели... Има милиони видове производства , незнайно защо ти и Еко взимате най трудните и най скъпите от тях. Колкото до пазари ...ами ако прогледнете случайно извън ЕС ще видите че освен тези 500 милиона души има и други по света.... при това, повечето от тези други не могат да си позволят мерцедес и ауди , даже някои си купуват лади и тати.... Не всички пазаруват от "Луи Витон" и не всички носят "Ролекс"
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #1691
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ти с гол задник искаш в космоса да литнеш с 1-2 милиарда инвестиции. Отговора е много лесен - яма да правиш двигатели... Има милиони видове производства , незнайно защо ти и Еко взимате най трудните и най скъпите от тях. Колкото до пазари ...ами ако прогледнете случайно извън ЕС ще видите че освен тези 500 милиона души има и други по света.... при това, повечето от тези други не могат да си позволят мерцедес и ауди , даже някои си купуват лади и тати.... Не всички пазаруват от "Луи Витон" и не всички носят "Ролекс"
    Примери бе! Примери дай! Започваме призводство на......., продукцията изнасяме във.....
    На тия хора, извън ЕС, дето не могат да си позволят Мерцедес, какво планираш да им продаваш, дето никой друг не се е сетил преди 100г? Малко по горе дадох пример за това какво може - благодарение на ЕС малка фирма бачка във Франция. Преди ЕС не можеше. В леката промишленост примери бол, не само малки, ами средни, та и големи фирми. Маса от тях изпълняват поръчки за по големи, малко продават собствена марка.
    Няма да откриеш по топла, от топлата вода. Виж какво направиха другите страни като нас. Просто е - за да се развиваш, трябват ресурси, за да имаш ресурси, трябва да произвеждаш, за да произвеждаш трябва да се развиваш. Готино, а? Е, има и вариянт да произвеждаш с ресурсите на друг, като трупаш собствени ресурси, междувремено. Неизвестно защо, тоя вариант не ви устройва. Ами....за кой ли път вече - предложете вариант.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #1692
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Я дай линкове дето информацията не е изкривена.От твоите писаници ми става ясно едно - не ставаме за нищо.Дето викаше един колега - що аз да се мъча когато има кой.От тебе не чух една дума че сме способни на нещо.
    Информацията не е изкривена, но е спестена съществена част от нея и поради това тя придобива съвсем друг смисъл.

    Ако ти кажа, че на 5 м. под земята има закопани 2 лв. а за да достигнеш до тях, ти трябва да направиш разходи на стойност 10 лв., ще копаеш ли?
    Ти вероятно не, но ако някой разполага с технологията да копае на цена 0,5 лв. то за него очевидно нещата имат смисъл.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #1693
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ти с гол задник искаш в космоса да литнеш с 1-2 милиарда инвестиции. Отговора е много лесен - яма да правиш двигатели... Има милиони видове производства , незнайно защо ти и Еко взимате най трудните и най скъпите от тях. Колкото до пазари ...ами ако прогледнете случайно извън ЕС ще видите че освен тези 500 милиона души има и други по света.... при това, повечето от тези други не могат да си позволят мерцедес и ауди , даже някои си купуват лади и тати.... Не всички пазаруват от "Луи Витон" и не всички носят "Ролекс"
    Хвърли един бърз поглед около себе си и помисли, кое от това, което позваш в ежедневието си може да се произвежда у нас и производството да е изцяло българско, без да са необходими външни инвестиции.

    За теб не знам, но аз освен това, което виждам в хладилника, май за друго не се сещам. Дори велосипедът ми не би могъл да носи логото "Балкан", защото да се върви натам откъдето другите се връщат, няма особен смисъл.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #1694

    Default

    КомунизЪмЪт унищожи конкуренцията.

    При падането на комунизма имаше по 1 завод който произвеждаше една стока.Като изключим пластмасовите легени и корита другите стоки просто нямаха конкуренция.

    Липсата на конкуренция доведе до липса на желание за развитие и от там на ефективно производство.Ефективно откъм всичко - организация на работа, ноу хау, използване на суровините по максимално неотпаден начин в производството.

    И досега производството ни е най-енергоемкото в ЕС.

    Всичките ни заводи бяха такива, не за друго, а защото:

    1. Повечето бяха с машини втора употреба изведени от експлоатация от завода на някоя западна фирма като недостатъчно ефективни за конкурентната среда.

    2. Директорите не бяха мениждъри, а прости чиновници които просто скалъпваха поредна лъжа за "преизпълнена петилитка" за третилетка(три години)... само и саом за да вземат премии...
    То и нямахме такова образование тогава и изобщо нямахме представа за тези неща.Единствено някой се опитваше да "реализира" "рационализации" на прозиводството, но и малкото инженери направили нещо полезно бяха демотивирани с включването към екипа им на директора -сързационализатор който освен да лъже по документи, да се мазни на другарите от БКП и да гледа на секретарката си под полата друга полезна работа не вършеше ...

    Поставянето на Чиновниците -директори от комунизЪма в конкурентна среда, тоест оставането има като шефове на заводите под различни форми - работническо мениджърски дружества и други такива паразитни образувания предопредели съдбата на тези заводи ...


    Та да си купя ВЕФ или радиокасетофон Панасоник/Национал?!!!!
    Да си купя трабант, вартбург, лада, Москвич които са жалко копие на някой западен автомобил отпреди 40 години или да си закупя самият оригинал?

    Така беше при всички стоки.

    Сега поне 98% от българските стоки са със съответното качество.

    Тогава единствено плодовете и зеленчуците ни бяха по-добри, от тези в западните държави и донякъде месото, като за него имам все пак съменния, защото приемам че е било по-добро от това в САЩ, но не и от това в Европейските западни държави.То и досега се продават различните видове шунка и сурово сушени меса-Хамон, Прошуто, сирена(кашкавали), риба(то тогава знаехме само шаран и скумрия). Нищо в областта на техниката и текстила не си струваше парите в сравнение с западните стоки.КОНКУРЕНЦИЯ и ИЗБОР НА ПОТРЕБИТЕЛЯ какво да правиш.Те отрязаха "главата" на соц.производството ...

    Всяка една техническа стока беше морално остаряла още от излизането си от соцзавода, повечето от стоките с десетилетия ...

    "Правец 16" например много лошо и бледо копие на Макинтош от 1985-1986 година който тогава е работил с 16 мегахерца бързина на процесора, а процесора на "Правец 16" произведен 1990 година с 4,17мх "бързина" ... СМЯХ на кутийки ...

    Поне съм учил в първите училища в България в създадоха компютърни кабинети и започна за първи път в България обучение по "Информатика и математика"(след това промениха името и остана само "информатика") та съм наясно.

    Естествено "Изчислителните центрове" които изчисляваха сметките за вода, ток парно бяха още 1988 година с 32 битови компютри IBM.

    Е такива са били "заводите" от соц-а:
    След 1989 година ЦИИТТ рухна. Той беше създаден, за да настига Запада, но след разпадането на соцлагера вече не вървеше да крадеш и да копираш труда на американците.
    Още във първи и втори клас ни "тестваха" с тези тестове за които се говори в тази статия: http://e-vestnik.bg/5713 Освен да откраднем нещо от накого и да го изплагиатстваме по възможно най-лошият начин от тогавашният ни начин на мислене и най-вече ръководство нищо друго не ставаше. Така беше компютрите правец, така беше и "Булгаррено" ...Дребни соц. тарикати ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #1695
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Той и Бил Гейтс бил един тарикат където изплагиатствал IBM и Стив Джобс същия, изплагиатствал Ксерокс. Обаче май излезли по тарикати. Иначе глупостите които си изписал не си заслужават въобще да се четат. Той Орм го каза, логиката че когато нищо не правиш е най-добре и чакаш някой да дойде да те оправи не води до някакво съществено развитие. През последните 25г. като развиха една бясна конкуренция до къде стигна икономиката в България. Рекордна бедност, ниско образование, висока престъпност и др. подобни придобивки.

Page 113 of 324 FirstFirst ... 1363103111112113114115123163213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •