Page 272 of 324 FirstFirst ... 172222262270271272273274282322 ... LastLast
Results 4,066 to 4,080 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #4066
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Без семистор и без варистор с вързан нагревател има 135 волта и почна да топи леда.

    Премерих и на разкачения нагревател да не би отнякъде нещо да идва оБаче няма нищо.
    А като откачиш синия от буксата не грее. Значи нещо недовиждам по снимките на платката. И по-конкретно веригата на пина на синия проводник до симистора и до варистора.

    Освен до тях двата, пина на синия ходи и до едно съпротивление, но няма как да се захранва през него такава мощност. С какви цветове е съпротивлението? - това синьото, което е между симистора и варистора:

    Last edited by ecotronic; 06-08-2017 at 23:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #4067
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Сега пробвах още нещо, откачих резистор R29, единствено той беше вързан към пистата на синия кабел и пак има напрежение и то 195 волта.Със и без букса бежду пистите на белия и синия има напрежение а пистата на синия е освободена от всякъде.Вече нямам идея откъде се взема това напрежение от нищото.

    ---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

    Значи на пистите на голямата букса с четирите кабела 4 -син/вързан е с със семистора варистора и r29 /, 3 бял, другите два 1 и2 са кафевия и черния за вентилатора.

    Съпротивлението е 325 ком.Но и то е откачено
    Last edited by dimitar_vd62; 06-08-2017 at 23:45.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #4068
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Сега пробвах още нещо, откачих резистор R29, единствено той беше вързан към пистата на синия кабел и пак има напрежение и то 195 волта.Със и без букса бежду пистите на белия и синия има напрежение а пистата на синия е освободена от всякъде.Вече нямам идея откъде се взема това напрежение от нищото.

    ---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

    Значи на пистите на голямата букса с четирите кабела 4 -син/вързан е с със семистора варистора и r29 /, 3 бял, другите два 1 и2 са кафевия и черния за вентилатора.

    Съпротивлението е 325 ком.Но и то е откачено
    Така както си откачил всичко (симистора, варистора и R29) изключи буксата и с един веригопроверител търси верига между пина за синия проводник и някъде другаде по схемата. Платката да няма среден слой, който на не виждаме?

    Абе по въздуха не става. Трябва да откриеш коя е веригата. Това е.

    Или някой мустак тинол да е останал като си поил и разпоявал?
    Last edited by ecotronic; 06-08-2017 at 23:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4069
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Значи без семистор, варистор и съпротивление, нагреватела работи.Като откача нагревателя и меря на откачената букса -
    бял спрямо корпус на хладилника - 160 ом
    син спрямо корпус - 195 ом

    На платката/без буксата направо на пистите/ -
    бял спрямо корпус - 235 волта
    син спрямо корпус - 0 волта

    ---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

    Проблема май не ев платката.На на писта 3/бял/ излизая фаза.Ако нагревателя е пробил към корпус започва да получава маса от пробива и дефакто работи една част от него тази към белия кабел затова е вдега такава температура.През семистора явно минава маса и затова нагревателя взема напрежение от нищото.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #4070
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    пре,з семисторя минава няква полвин маса,демек полвинка синусоида,като през диод,що тоя елемент е многослоенн,та ако му поляризираш единия краи,тръгва ,ма не съвсем,за другия му трябва стартово поляризиране на междините слоеве и дадеш ли му такова пали и бръмчи до като му спреш тока..
    Имаш ли видимост по цялата дължина на жиците от буксата до клемите на нагревателя?
    Само да не се окаже Павлин прав,( въпреки,че по дефиниция той винаги греши )щото не знам колко ще ти земат за шише Ракия до Флорида
    Иначе звучи абсолютно логично ,че ако нагревателя е пробил към маса и имаш фаза на някой от двата края на нагряващия се елемент ,да се получава загряване,че даже и бая по горещо да му става спрямо предвиденото. са остава да измериш съпротивлението на нагревателя ,както и от към пиновете му към маса и ще се изясни ситуацията.
    Last edited by 546; 07-08-2017 at 00:49.

  6. #4071
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Платката е еднослойна. Никой няма да разходва за такава проста топология. На всичко отгоре, отгоре няма слой и материалът видимо е ефтинджос. Другаде е заровено кучето. Допускам че нагревателят е в друга верига. Пак ще попитам - каква стойност беше изнерена върху варисторът? Ако действително е 170 кила, то по горните ми съмнения са доста основателни.
    п.п. А-а-а, не чета! Щом свири към корпус, нещата се изясняват. Сега въпросът е - може ли да се подмени на място? Или ще се окаже че несериозниците са били прави да го искат в базата.
    п.п.п. Е,е,е, - не. С откачен нагревател ли има утечка?
    Last edited by ivan dimitrov; 07-08-2017 at 00:46.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #4072
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ванчо,викам да му идем на гости на Митака ,че тоя хладилник си е голям проблем и в буквалния и в преносния смисъл и без да се извърши съответното Освещение ще продължи и за в бъдеще да е такъв.

  8. #4073
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами утре ще гледам там ма ми се струва че трябва да се вади изпарителя щото по спомен май награветаля върви от външната и вътрешната страна.Освен ако не езакрепен с болтчета за корпуса и да има малко ход да излезе изотзад....инак става сложно и предполагам скъпо, ма ще погледна ще попитам и тогава ще рашавам ще го правим или нов.Въпросните фирми може би трябваше да пратят някого да установи проблема и тогава да ме убеди да го мъкна по етажите, щото ако беше платка не е проблем да се смени на място.Ако не там проблема тогава може да се съглася...евентуално, щото така като гледам няма нещо което да не може да се смени на място а туй че щял да го наблюдава 24 часа.....да не би да имат дежурен и как ще разбере дали е включвал нагревателя най-много да кажат работи и след една седмица да се пука по шевовете от лед и айде пак щото това вече ще бъде друг проблем.Като си купя уред носят ми го , вземат стария и нямам грижи.Както писах да дойдат да констатират, да го мятат в буса и да ми го върнат.Нали вървим към Европа да си дойдем на думата.Даже тука в гаражите има един майстор на перални, така работи, пък и чест му прави че взе един мангал от улицата да му помага и сега не рови по кофите , заглади косъма и взе хубаво да се облича.Иначе е много проклет човек.

    ---------- Post added at 00:04 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ванчо,викам да му идем на гости на Митака ,че тоя хладилник си е голям проблем и в буквалния и в преносния смисъл и без да се извърши съответното Освещение ще продължи и за в бъдеще да е такъв.
    Ми чекайте поне да го оправя или да взема нов чче ше трее да пиете топла бира.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #4074
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    ша дотътрим една хладилна чанта лед, жената миналата седмица ме въоръжи с една много гъзарска,таман ще се изфукам.
    нагревателя не е ли намушкан в тръба ,точкувана към изпаритела,тоест да е подобен на нагревател за подово отопление?
    Last edited by 546; 07-08-2017 at 01:20.

  10. #4075
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ами утре ще гледам там ма ми се струва че трябва да се вади изпарителя щото по спомен май награветаля върви от външната и вътрешната страна.Освен ако не езакрепен с болтчета за корпуса и да има малко ход да излезе изотзад....инак става сложно и предполагам скъпо, ма ще погледна ще попитам и тогава ще рашавам ще го правим или нов.Въпросните фирми може би трябваше да пратят някого да установи проблема и тогава да ме убеди да го мъкна по етажите, щото ако беше платка не е проблем да се смени на място.Ако не там проблема тогава може да се съглася...евентуално, щото така като гледам няма нещо което да не може да се смени на място а туй че щял да го наблюдава 24 часа.....да не би да имат дежурен и как ще разбере дали е включвал нагревателя най-много да кажат работи и след една седмица да се пука по шевовете от лед и айде пак щото това вече ще бъде друг проблем.Като си купя уред носят ми го , вземат стария и нямам грижи.Както писах да дойдат да констатират, да го мятат в буса и да ми го върнат.Нали вървим към Европа да си дойдем на думата.Даже тука в гаражите има един майстор на перални, така работи, пък и чест му прави че взе един мангал от улицата да му помага и сега не рови по кофите , заглади косъма и взе хубаво да се облича.Иначе е много проклет човек.

    ---------- Post added at 00:04 ---------- Previous post was at 00:02 ----------



    Ми чекайте поне да го оправя или да взема нов чче ше трее да пиете топла бира.
    Мите, пропускаш малката подробност че вероятно не си първият с тоя проблем. В сервизите хората са запознати и изпращането на някой, за да установи нещо което им е вече известно, означава да ти вземат излишно пари. Да допуснем че ти изпратят превоз и хамали, които трябва да наемат или да им плащат заплати, щото веднъж на месеца може да им потрябват. Нали тогава ще кажеш - как ще ми искате 50лв за превоз бе, щях да хвана двама мангали и за една бира щяха да го домъкнат.
    Пак казвам - фантастите предрекоха че ще дойде ден, когато ще е забранено да се ремонтира техника. Тоя ден може да е и утре, толкова сме близко. А каквото са написали фантастите, става.
    Той хладилникът може да бачка и без автоматично размразяване. Ще си го размразяваш каро руски - ръчно. Не се мъчи с топла бира, вредно е.

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    една хладилна чанта
    Колко чернокопа събира?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #4076
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То по принцип чувал съм че на запад водопроводч
    ика си връзва пералнята а елтехник включва щепсела.Ма преди да дойде тоя ден, първа трябва да ни се оправят доходите и най вероятно няма да ремонтирам ми фръгам и зеам нов.Второ магазините за части трябва да затворят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #4077
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    То по принцип чувал съм че на запад водопроводч
    ика си връзва пералнята а елтехник включва щепсела.Ма преди да дойде тоя ден, първа трябва да ни се оправят доходите и най вероятно няма да ремонтирам ми фръгам и зеам нов.Второ магазините за части трябва да затворят.
    Така е на Запад,при нас викаш и Попа да наръси със Светена вода,че Шефа да наглежда отгоре да няма гаф.
    В тоя ред на мисли изберете дата да ви почерпя,че вече имам студент,след три часа изчезвам към Сф. да си избира квартира .Хехе живота започва!!!
    Last edited by 546; 07-08-2017 at 01:37.

  13. #4078
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    фръгам и зеам нов.
    Точно това предстои. Скоро.
    То вече май няма магазини само за части. Не мога да го твърдя със сигурност, но не се сещам за такъв който да продава само части за бяла техника или електроника.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #4079
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Имам съмнение че руснаците са ми го повредили -
    https://www.youtube.com/watch?v=F_8Tdv7LkA8
    https://www.youtube.com/watch?v=ciGsLLdBaoY
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #4080
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    С твоите радикални възгледи и мераците за реставрация на безплатната помощ от братушките виж каква беля си докара на главата

Page 272 of 324 FirstFirst ... 172222262270271272273274282322 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •