Page 3 of 324 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Къде бе Любо в европейската част на Турция ли.
    Където и да е. Фереджетата, както и цървулите и потурите ще останат в миналото. Рано или късно.
    Времето все пак върви само в една посока. Засега.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе аз да си вържа потурите , пък като му доеде времето ще ги хвърлим.
    Викам Ватикана да предложи да построи катедрала в Мека.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Каква Ватикана, каква Мека, какви 5 лева?

    Заеш ли у нас, колко църкви и манастири има за които синодът една стотинка не дава а се издържат само от добронамереността на обикновените люде?

    Официалната църква, в т.ч и Ватикана се е превърнала в едно шарлатанско-печелбарско ООД.

    Нормално е при такива обстоятелства по-нахъсаните вярващи да експандират в нови територии.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    На мен ми хареса идеята на един египетски милиардер, да закупи група гръцки острови, на които да се заселят бежанците и с парите от ЕС да се съдаде инфраструктура и комуникации там - нещо като Австралия преди години, когато затворниците на Великото Кралство създадоха държава.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #35
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Защо с парите на Европа да се плащат чужди сметки.Да се вземат гръцки острови е все едно да кажеш някой да купи Родопите или Сакар планина и да създаде нова държава.Като най богата държава каквато се имат САЩ, защо не приемат бежанци колкото Европа пък и нали те натвориха тази чудесия.Може пък да им дадат да се заселят в Аляска, и там е пусто колкото си щеш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #36
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Сусито пак се изфръцка с провокативна тема.

    В Сирия живееха християни представляващи около 20% от населението.
    И къде са тези християни, май ги задържат в Турция.
    Това не е провокативна тема.
    Сега искам да пусна темата:
    "Защо събарят домовете на трайно заселили се цигани в Гърмен?
    Катунари тухлени къщи не строят.

    ---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

    Ето и още по темата.

    Новини
    10.09.2015Коментирай
    Рияд предлага да построи 200 джамии в Германия

    Сподели Приятел Автор: 24 часа
    Рияд предлага да построи 200 джамии в Германия
    Саудитска Арабия е предложила на Берлин да построи в Германия 200 джамии, които да обслужват бежанците пише ливанския в. „Ал Дияр“ цитирайки германският в. „Франкфуртер алгемайне цайтунг“. Саудитска Арабия не приема бежанци.

    Пред в. „Билд“ говорителят на германското вътрешно министерство казал, че ще провери с „най-голяма грижа“ предложението на Рияд. Заместник-председателят на ХДС Армин Лашен коментира по следния начин предложението на саудитците: „Вместо да се замислят за финансирането на джамии в Германия, по-добре е Саудитска Арабия да приема бежанци и да коригира финансирането на Ислямска държава, пише БГНЕС.

    “Генералният секретар на ХДС Андреас Шойер допълни: „Германското външно министерство трябва да даде много ясен отговор на това цинично предложение.“ Говорителят за вътрешната политика на Парламентарната група на ХДС/ХСС и член на парламентарната комисия за контрол на специалните служби Щефан Майер заяви във връзка с предложението на Рияд, че „Германия не се нуждае от дарение за 200 джамии, а от солидарност с бежанците“.

    Според „Билд“ видеозапис с Ангела Меркел от дискусия миналия четвъртък в Берн предизвикал фурор в интернет. Канцлерът бил запитан как тя „ще защити Европа и нашата култура от ислямизация“. На който Меркел отговорила, че не обвинява никого за това, че е ангажиран с исляма. Но допълва: „Но трябва да имаме и смелостта да кажем, че ние сме християни.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Каква Ватикана, каква Мека, какви 5 лева?

    Заеш ли у нас, колко църкви и манастири има за които синодът една стотинка не дава а се издържат само от добронамереността на обикновените люде?

    Официалната църква, в т.ч и Ватикана се е превърнала в едно шарлатанско-печелбарско ООД.

    Нормално е при такива обстоятелства по-нахъсаните вярващи да експандират в нови територии.
    Аз не съм вярващ и религиите са голяма глупост за мене.Въпреки това оставям пари във всеки манастир или църква в който съм бил защото това е част от нашата история.Християнството не ми пречи, никой поп не ме насилил да се покръствам прекръствам ит.н.Ислямизацията обаче ми пречи защото е агресивна, ограничаваща задържаща развитието религия.Иначе който иска да вярва в каквото иска но да не го натрапва на другите - искаш чалма стой си при арабите искаш кръс стой си в Европа, искаш да медитираш бегай в Тибет.Или си вярвяй дълбоко в себе си и не го прави достояние и проблем за другите.Също така не одобрявам католическата инвазия в Южна Америка.Но да кажем че тогава се е откривал света, сега е друго.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38

    Default

    За християните в Сирия знам още от Бай Тошово време.
    Според мен териториите завзети от ислямистите на тяхната измислена държава ще се превърне в полигон за изпробване на оръжията на развитите и недотам такива държави.
    По-голямата част от хората тръгнали от тези територии ще се връщат там за малко и от носталгия.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ........
    У нас това най-много си личи от циганите- значителна част от тях живели и работили в Западна Европа хвърлиха фустанелите и потурите и започнаха да се обличат модерно според западната мода на държавата в която са живели и работили-особено младите цигани...
    Напълно съм съгласен, току що направих снимки на НОВАТА детска площадка направена с европари какоблечените модерно цигани използват за свалки пиене и ПИКАЕНЕ НАСРЕД ОСВЕТЕНАТА ПЛОЩАДКА, демонстират изглежда европейските ценности.За съжаление от шестия етаж в тази тъмница нищо не си личи, всъщност снимките исках да ги постна в сайта на Варна защото откакто направиха тази детска площадка си навлякохме голяма беля - почти през вечер викаме полиция и все едни и същи мангали на тинейджърска и над тинейджърска възраст я осират - облечени с най-модерне маратонки якета и прочие парцали - то на мангал каквото и да е облечеш пак си е мангал.
    Та не ми прави от арабин европеец.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40

    Default

    А нещо за "европейците" в Слънчев Бряг правещи секс в храстите посред бял ден.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #41
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Поне е в храстите не насред детската площадка около която има достатъчно храсти и дървета дето да иде да се облекчи мангала.Просто не пазят, само искат но не пазят, рушат всичко щото такъв им е сорта.
    Last edited by dimitar_vd62; 11-09-2015 at 00:31.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Поне е в храстите не насред детската площадка около която има достатъчно храсти и дървета дето да иде да се облекчи мангала.
    Не ми се иска да ти давам линкове, от които да разбереш, колко е закътано мястото в храстите, което е покрай басейн с къпещи се в него деца..
    Last edited by old alfist; 11-09-2015 at 00:35.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #43
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    "Бабо Меркел, где така?
    На джамия Мустафа."

    Моите извинения към автора, че не запомних кой е, но едно голямо
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз не съм вярващ и религиите са голяма глупост за мене.Въпреки това оставям пари във всеки манастир или църква в който съм бил защото това е част от нашата история.Християнството не ми пречи, никой поп не ме насилил да се покръствам прекръствам ит.н.Ислямизацията обаче ми пречи защото е агресивна, ограничаваща задържаща развитието религия.Иначе който иска да вярва в каквото иска но да не го натрапва на другите - искаш чалма стой си при арабите искаш кръс стой си в Европа, искаш да медитираш бегай в Тибет.Или си вярвяй дълбоко в себе си и не го прави достояние и проблем за другите.Също така не одобрявам католическата инвазия в Южна Америка.Но да кажем че тогава се е откривал света, сега е друго.
    Вярата е най-същественото нещо в живота на човека.
    Лошото е това, че много често накой се опитва да я ползва за користни цели.

    А тя си е просто вяра.

    В една друга тема бях спонемал за зелениковския манастир, близо до Троян.
    Това, което видях там е един голям контраст, който най-добре илюстрира връзката между човешката вяра и идеологията на църквата.

    Троянския манастир:

    Заобиколен от сергии с евтини сувенири, кебапчийници и платени паркинги. Тълпи от "вярващи" купуват шишенца със "светена вода", които Бог знае, къде са бутилирани. Навсякъде усещаш атмосферата "давам за да получа", "ще проявя уважение към Бог за да не ми се случват лоши неща"...............същото, като давам 5 лева и получавам буца сирене, която ще изплюскам.


    Зелениковския манастир:

    Скрит в храсталаци високо в планината, само на няколко километра от троянския.
    Няма шишенца със светена вода, няма сергии, няма попове и помпозни литургии.......
    Има една 82 годишна старица, която от 30 години живее там и се грижи за обителта. От дете ослепяла с едното око, живее без ток, но всеки ден прочита по една книга. Има хиляди книги. Невероятно интелигентна жена. Когато разговаряш с нея, усещаш нещо свято и необяснимо.
    Накъдето и да се обърнеш усещаш човещина. Накъдето и да погледнеш виждаш непринудена и чиста съпричастност към нещо много по велико от това, което е постулирала някаква си институция.

    Между другото на това място наскоро по нелеп начин е намерил смъртта си известният български пътешественик и достоен човек - Мирослав Нанков.

    http://www.blitz.bg/news/article/342881

    В статията пише и за манастира и за леля Дана. Това, което не пише и което го чух от нейната уста е това, че българската православна църква не дава и една стотинка за нейната или тази на манастира издръжка. Всичко съществува само благодарение на помощта на хората.
    Когато онзи бор паднал и потрошил църквата, Цветан Василев дал 9 000 лв. за ремонта. Това също не го пише в статията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Всеки вярва в нещо, примерно че утрешния ден ще е по-добър, всеки вярва че добре ще възпита детето си и така натаък.Ма религиите са друга вяра.Даже и един заек може да командва стадото.https://www.youtube.com/watch?v=qeuL5IGimCQ
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 3 of 324 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •