Page 314 of 324 FirstFirst ... 214264304312313314315316 ... LastLast
Results 4,696 to 4,710 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #4696
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не съм сигурен че те разбрах. Ако съм, то - тия които зареждат за 3 часа безжично в момента вероятно са направили тестовият път в UK, на който има лента, по която ако се движиш със снабден с технологията Фтомобил, си зареждаш по време на движение. Та... могат те дръпнат(вместо ти тях), що не.
    Някой се чудеха - защо е Формула Е. Е те за това.
    За същото за което беше 1. А аз се чудех - защо Ф1 стана ... театър. Вероятно пак заради това.
    Имало и Ферари .... на ток. Амаааа... не с радиоуправление , а съотношение 1/1.
    п.п. И понеже стана дума, та се сетих - Павка, хората направиха тротоар, по който, като се движиш пешком, захранваш съседната сграда. Едва се усещало потъването и никой не се впечатлява, обаче .... светодиодите си светят. Няколко десетки метра ...... тротоар!
    Направиха да, ама с този тротоар можеш да си заредиш само джобното фенерче и малко за телефона.

  2. #4697
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Това е така, ако фенерчето ти е 1 киловат а телефона е с процесор Байкал.
    Хората осветяват офис помещения. И са едва в началото. И това е най "веселият" пример. Весел е, щото енергия в природата не се губи, само се преобразува, в случаят - "крадат" енергия от пешеходците. нали си виждал повдигнати пешеходни пътеки и "легнали полицаи", е , крайната цел е да се използва енергията която се прахосва при преодоляването им. Светът убедено върви в тая насока. Не целият свят, вярно. Някой упорито опитват да открият "независима" топла вода.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #4698
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Умните хора отдавна са разбрали, че малък % от много прави достатъчно за да измислиш ново решение.
    Не случайно в последно време има една наука, наречена сградна автоматизация, която набира скорост. Защо трябва да работи климатикът и оборудването на едно работно място, когато служителят не е на работа? Тия системи струват пари, но тези инвестиции бързо се възвръщат и пестят пари.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4699
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    В момента струват пари. Всяка нова технология поевтинява, след време. В случая, нас ни интересува че се пести енергия.
    Опитвам да обясня на Павлин, че тенденцията е да отиваме към малки, локални източници, без загуба на енергия от пренос, вързани в огромна мрежа, за да се гарантира устойчивост. Устойчивост във всеки един смисъл.
    Не е далеч времето, когато уличното осветление ще струва на данъкоплатците само първоначалната инвестиция + разходите за поддръжка.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #4700
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Ами инсталирай си ги тези плочки пред блока и прати жена си да тропа по тротоара, тогава може и микровълновата печка да захраниш за един сандвич.
    Само не знам кой ще тропа посред нощ или когато вали и гърми.
    Last edited by pavlin; 30-05-2018 at 17:10.

  6. #4701

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Само не знам кой ще тропа посред нощ или когато вали и гърми.
    Гледах филм за един изперкал, дето се опитваше да хване светкавица да и събере тока в разни кондензатори и трафове- беше си опасал имота с мрежа гръмоотводи.

  7. #4702
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Ами инсталирай си ги тези плочки пред блока и прати жена си да тропа по тротоара, тогава може и микровълновата печка да захраниш за един сандвич.
    Само не знам кой ще тропа посред нощ или когато вали и гърми.
    Изключително оригинално! Силно съм впечатлен! Мисля да пратя твоята жена да тропа обаче. Нали разбра - аз съм за енергийната ефективност, не за евтините решения(тия излизат скъпо).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #4703
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    А, жена ми не можеш да я пратиш да гони вятъра.

  9. #4704
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    А, жена ми не можеш да я пратиш да гони вятъра.
    Ти може и да не можеш.....
    "Дръж се сериозно" и аз ще го правя. Ако не - ще остроумничим и ще "плащаме цената" после.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #4705
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Ха-ха-ха Ванката-гаден тип

    Ванка, земи слез у блатото малко да се видим бе, да не си спрял алкохола
    alfa romeo sprint 1984

  11. #4706

    Default

    Ето нещо, което атомните бомбаджии трябва да прочетат ВНИМАТЕЛНО!https://www.faktor.bg/bg/articles/ae...lektromobilite Авторите са доказани професионалисти, единият имам честта да познавам лично и да ми е преподавал. Нещата са обяснени кратко, ясно, достъпно и същевременно задълбочено и безпристрастно. Този анализ е достатъчен за всеки непредубеден човек да проумее, че Белене е всичко друго, но не и икономически ефективен обект.

  12. #4707

    Default

    Любовта е сляпа!

    Логиката е безсилна...


    Същото като да го попиташ "Защо емигрира в САЩ, а не в Русия?!"

    Смислен отговор няма, има имитация на его и уж гняв в стил Бай'Ви Ганя: "Ти ли че ми кажеш на мен къде да ода!!!"
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #4708

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Любовта е сляпа!

    Логиката е безсилна...


    Същото като да го попиташ "Защо емигрира в САЩ, а не в Русия?!"

    Смислен отговор няма, има имитация на его и уж гняв в стил Бай'Ви Ганя: "Ти ли че ми кажеш на мен къде да ода!!!"
    Бие ме, значи ме обича!Е те таз любоФ към Раша не мога я разбра и туй си е!

  14. #4709
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Всъщност, любовта е към Путин, към Русия е следствие. Ако задълбаем, ще стигнем до заключението че нещата са по дълбоки. В дъното се крие любовта към национализацията и плановата икономика. Нали за това все се ронят сълзи за "погубените" соц. предприятия.
    Даже се занимавахме със социалистическата "революция" в една "огромна" страна с население - .....300000.
    Що затрихме "Вамо", що затрихме "КЗ"....
    Държавата да инвестира и модернизира....
    При другите що става!? В Русия що може? Как тъй французите имат държавна корабостроителница, пък ний - не. Никой не го интересува че французите два пъти я вадят от фалит. А защо го правят пък - съвсем. Като кажа сега, че е заради военните параходи, Павлин вероятно ще предложи и ние да строим. Независими естествено(пак лек намек).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #4710
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Любовта е сляпа!

    Логиката е безсилна...


    Същото като да го попиташ "Защо емигрира в САЩ, а не в Русия?!"

    Смислен отговор няма, има имитация на его и уж гняв в стил Бай'Ви Ганя: "Ти ли че ми кажеш на мен къде да ода!!!"
    Логиката е че брат ти Ганя, че и ти да не останеш назад за да не те помислят за не европеец, все ровите в паницата на другия а не гледате собствената си.
    Или другата глетна точка на онзи където го питали най-различни въпроси ама той едно си знаел и едно си повтарял че "краставицата съдържала 99% вода. Вземи да прочетеш малко Чудомир и някои неща ще ти станат по-ясни. Той е от същия регион от където е прототипа на брат ти Ганя. А между другото, онова за краставицата не е от Чудомир.

Page 314 of 324 FirstFirst ... 214264304312313314315316 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •