Page 323 of 324 FirstFirst ... 223273313321322323324 LastLast
Results 4,831 to 4,845 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #4831
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Глей ти руската, по точно съветската бричка МИГ21 свалила великият Ф16.....
    Мда. Така казват индийците а ти ще загинеш от кеф

    Да беше потърсил и малко по-обективна информация по въпроса.

    https://www.bellingcat.com/news/rest...-mig-21-wreck/


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #4832
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Точно па тия ли намери, щот пакистанците друго казват ама нейсе.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #4833
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Точно па тия ли намери, щот пакистанците друго казват ама нейсе.
    Аз не знам, каква е истината. Просто съм по-критичен, когато медиите ме заливат с помия.

    Друг е въпросът, че дори и да е вярно това, миг - ът е свалил ф-16, това все още нищо не означава, щото аз ако пилотирам F-35, сигурно и с лък ще ме свалят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4834
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Пак и трябва да изчистят имиджа на марката, сделки предстоят.Апропо пилота на ф15 дето избяга от руския су, го предложили за медал.Предотвратил бил конфликт, а що чини до руски правителствен самолет е друга бира.Не се сещам руски изтребители да са се приближавали до американски правителствени самолети.Кой ся търси провокации.

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:21 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз не знам, каква е истината. Просто съм по-критичен, когато медиите ме заливат с помия.

    Друг е въпросът, че дори и да е вярно това, миг - ът е свалил ф-16, това все още нищо не означава, щото аз ако пилотирам F-35, сигурно и с лък ще ме свалят.
    Е то пък като свалят руски самолети пилотирани от пампайци не го забелязвате, пхросто руските самолети за нищо не стават.Помията идва от запад.Ся са чудим с жената как шса разбираме кой Родител 1 и кой 2.

    Ае лека че ми се доповръща.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #4835
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Имиджите на марките са за наивниците. На умните хора отдавна е ясно, че и едните и другите умеят да правят самолети.

    Разликата е в контекста, който често пъти се оказва по-важния.

    За нашенският казус Грипен - Ф-16 например, щеше да е далеч по-добре за всички, ако някой правителствен тюфлек беше казал истината на хората.

    А истината е, че годишно изнасяме оръжие на стойност няколко $млрд с "благословията" на САЩ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #4836
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Начи, те руснаците го обясниха много добре ма не ми се рови пак за детайли.Пакистанския ф16 е блок 52, оригинал миг 21 мое го свали ако оригинал тъпак кара ф-ката.Индийския 21-бизон е бил модернизиран до доста високо ниво по отношение на радар и въоръжение, като в някои отношение дори превъзхожда въпросния ф16.Въпроса опира кой кого първи ще види и кой по грамотно ще използва възможностите на техниката.Иначе другото е просто планер и двигател.Та белингкаст са използвали материали от индийски и пакистански източници.На територията на Пакистан са паднали два самолета и двамата пилоти са живи,Ф16 и мигът на индийците.Просто са съшили нещо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #4837
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Ся не разбрах, нали тия глупости не ни трябваха и бяха губещи проекти.....?!?!?
    https://m.dir.bg/dnes/politika/boris...Z_7VnYN7VO0wSU
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #4838
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За гъзовите тръби не знам, но ако тая централа бъде построена, ще бием всички рекорди по цена на мощност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #4839
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ся не разбрах, нали тия глупости не ни трябваха и бяха губещи проекти.....?!?!?
    https://m.dir.bg/dnes/politika/boris...Z_7VnYN7VO0wSU
    Ми зависи кой ти е на гости и какво дава.Легнаха си комунисти, събудиха се евроатлантици....Аз имам съмнения че в крайна сметка тръбата ще мине през Сърбия ама през Гърция.След Медведев очаквам гост отвъд океана.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #4840
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Имиджите на марките са за наивниците. На умните хора отдавна е ясно, че и едните и другите умеят да правят самолети.

    Разликата е в контекста, който често пъти се оказва по-важния.

    За нашенският казус Грипен - Ф-16 например, щеше да е далеч по-добре за всички, ако някой правителствен тюфлек беше казал истината на хората.

    А истината е, че годишно изнасяме оръжие на стойност няколко $млрд с "благословията" на САЩ.
    Не е само това!
    Ф-16 е един наистина много добър самолет. Като авионика отстъпва единствено на Су-27, но нещата са несравними. Су-27 е три пъти по-голям от него. Ф-16 е правен за изнежени мамини детенца. Има релсова система за погасяване на натоварванията и няколко други глезотии, дето останалите ги нямат. Това е самолет, който е проектиран за много дълбоки модернизации. Последните модели имат много малко общо с първообраза.
    Качествата са му са заложени още там , в началото на 70-те, когато хората са мислели.
    Нито Грипен, нито Тайфин, Торнадо или някоя друга помпозна кочина могат да се сравняват с Ф-16.
    За нас Ф-16 е като да се качиш от 33-ка на Джулия!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #4841
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Честно казано любимия ми самолет е Ф4 Фантом.
    Иво, Су 27 е тежък изтребител.Миг 29 и производните му са от категорията на Ф16.Су 27 - 35 са от категорията на Ф15.

    Ще отбележа че САЩ съжаляват дето са извадили от употреба ф14 томкат, който също е тежък изтребител.Не случайно наново започват производство и на ф15.Некоректно е да се сравняват различни класове самолети.Освен това нито САЩ нито Русия изнасят това което е на въоръжение в техните армии.Всички са на принципа днешния приятел утре може да ми е враг.Единствено пряк сблъсък на руски и американски самолети със съответните пилоти може да покаже кой е по-по-най.И пак има условности щото ние си представяме некъф рицарски двубой всъщност нещата опират до подли номерца.Тия като Списаревски Фон Ритхофен и т.н. са отминала романтика.Сигурен съм че асовете от миналото ще разкажат игрите на всеки съвременнен пилот ако ги качиш на месершмити спитфайери и так далше без радари компютри и прочие.
    Last edited by dimitar_vd62; 04-03-2019 at 22:29.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #4842
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Честно казано любимия ми самолет е Ф4 Фантом.
    Иво, Су 27 е тежък изтребител.Миг 29 и производните му са от категорията на Ф16.Су 27 - 35 са от категорията на Ф15.
    Много си прав! Аз обаче дадох Су-27, защото е по-познат . МиГГ-29 от последните модификации е със същите сопла на двигателите и е от категорията на Ф-16.
    Има нещо по-важно, което не щат да си кажат. Дори Ф-16 и МиГГ 29 вече могат да управляват наземните ПВО, както и да се стрелят от 200-400 километра.
    Иначе са работяги, там на бойното поле!
    Аз съм за Ф-16!
    Но не съм сигурен, че нашите дебили, които също са за него се ръководят от моите аргументи!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #4843
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Абе с 5 самолета и с тая "армия", дето имаме, е все тая дали ще са F16 или Миг-17.

    Трябваше да вземем най-евтиното, колкото да отбием номера.

    Аз си правя сметката и като не мога да си позволя Джулия, си налягам парцалките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #4844
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми нали това се мъча да обясня.Самолета е просто планер и двигател.Оборудвай един Миг 21 с най новите системи и ще върши същата работа като един ф-35 примерно без стелта.Демодернизирай един ф-35 до ниво ф-16 от първите и имаш едно голямо нищо.Демек тури им само по едно оръдие и им гледай сеира.

    ---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Абе с 5 самолета и с тая "армия", дето имаме е все тая дали ще са F16 или Миг-17.

    Трябваше да вземем най-евтиното, колкото да отбием номера.
    Абе прав си, обаче не ме е яд че купуваме ф16, яд ме е че не вземаме решенията сами и го купуваме от скъпо прескъпо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #4845
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ... яд ме е че не вземаме решенията сами и го купуваме от скъпо прескъпо.
    Е - нали уж твърдят, че на Грипена, като му добавиш въоръжението, подръжката и сите салтанати и излизал, колкото хамериканските.

    Силно се надявам тая бакалска сметка да я видим един ден черно на бяло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 323 of 324 FirstFirst ... 223273313321322323324 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •