Page 52 of 324 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast
Results 766 to 780 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #766
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Има голямо значение. Казах ти - гугъл намира тая тема, ако бях успял да намеря писанието, нямаше да искам линк.



    Не само на българите пречат. Историята щедро ни е дала обекти за наблюдение. Я да видим защо стана така в двете германии. А в Полша, Румъния........
    Ако човек е непредубеден, с лекота може да види един интересен модел, ама...друго си е носталгията.
    Бе не знам....гледам само Албания е след нас....може и да ми е остаряла информацията.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #767
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Бг работодател беше сайта, доколкото си спомням. Иначе и от други хора съм чувал че условията в Наталия не са добри.
    Че кога пък го чу!? Нали преди 2 дни я водеше закрита бе!?
    Разбрах аз защо забрави да пуснеш http://bgrabotodatel.com/company/1706 линкът.
    Цитат от нета:
    Ей Розова Пантера много ти подхожда на името! Как може да си такъв цървул и да чакаш жена ти да ти носи пари в къщи, а ти да си седиш на масата- това означава, че си страшен лентяй.
    Не знам кои са изроди, но с ей такива, като тебе, няма как да се оправи положението. В цял свят се работи по 10-12 часа, само в твоето ограничено съсзнание още си мислиш, че си преди 1998г.
    За съжаление, трябва да дадеш, за да получиш. Няма го времето, когато имитираш дейност и получаваш пари.
    Българина сме мързелив народ и чакам с нетърпение да се извъртят поколенията с твоето мислене, за да се пооправят малко нещата. В Наталия който работи- получава и по 900лв чисто, отделно са данъци, осигуровки,застраховки.
    Средната работна заплата е 500 лв Чисто.
    А що се касае за милионерите, недей да гледаш в чужда градина, гледай твоята си.


    За тия които ги мързи да отворят препратката - това е мнение на настоящ служител, цитираното от Павката - на бивш.
    Last edited by ivan dimitrov; 20-10-2015 at 01:58.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #768
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    А значи според теб е нормално да се работи по 10-12 часа и да те правят на маймуна докато си на работа. Абе ти си много объркан. Първо бил съм си го измислил, сега пък трябва да упрекваме работниците че били недоволни да ги експлоатират като феодални селяни.
    Last edited by pavlin; 20-10-2015 at 02:04.

  4. #769
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post

    Ами по това време всички на високи длъжности са били членове на БКП. Ваню Костов и той е бил там. Бойко и той е бил член на БКП както и повечето демократизатори след 1989г.
    Е,аз досега за какво ти говорех.Това са същите бре,твоите хора,които така самоотвержено защитаваш,какви американци,какви 5лв.Комунизма трябваше да бъде заклеймен и изхвърлен на бунището,тези хора,отдавна трябваше да сме забравили за тях,вредите които нанесоха на обществото и държавата са огромни.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #770
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    А значи според теб е нормално да се работи по 10-12 часа и да те правят на маймуна докато си на работа.
    Не, нормално е да работиш 3 минути и да те носят на ръце, като везир.
    Предполагам системата е същата по която работят мои познати в тоя бранш. Когато има поръчка се работи извънредно, след което си има компенсации. Има членове в кодекса които уреждат тоя въпрос. Като гледам заплатите са нормални за бранша в провинцията.
    И какво излезе в крайна сметка!? Злата приватизация пожалила читавите предприятия, нищо че им чете заупокойна молитва.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #771
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Според теб около 200 лв. заплата и работа по12-16ч. е нормално.

  7. #772
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Kремълски пропагандатори,дето сме ги виждали в миналото,те и тогава разправяха как са зле хората на запад,аз много добре я помня онази пропаганда.
    Лошото е че младежи без реално да са живели по онези времена и да знаят от собствен опит,им се вързват на тез паляци.
    Алооо не можехме да отидем до гранични градчета и села,да посетиме роднини и приятели БЕЗ ОТКРИТ ЛИСТ,макар че това нищо не ви говори какво е,а да излезеш зад граница ЗАБРАВЕТЕ.Аз лично като постъпвах на работа във Варненско предприятие ми направиха толкова големи проблеми,затова че съм отивал да работя в друг административен център,закрепостяваха хората.Ако си роден на село беше голям филм да вземеш "Софийско гражданство"мигар не ти стига че си роден в българското.
    В магазините беше ТИШИНА,нямаше какво да си купиш наистина нямаше,лошото много бързо се забравя.Като ходехме на Велик Ден ни арестуваха пред църквите,щото сме били ученици и не сме имали право да ходим на църква,тези същите които сега "защитават православието"Палячовци, и как е жалко че младежите им се вързват.Ами за казармата да отварям ли дума,колко момчета загинаха заради онез паразити облечени в мундири непритежаващи никакъв професионализъм,колко майки се зачерниха.ПАЛЯЦИ моето поколение не можете да излъжете.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  8. #773
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Е,аз досега за какво ти говорех.Това са същите бре,твоите хора,които така самоотвержено защитаваш,какви американци,какви 5лв.Комунизма трябваше да бъде заклеймен и изхвърлен на бунището,тези хора,отдавна трябваше да сме забравили за тях,вредите които нанесоха на обществото и държавата са огромни.
    Да ама сценария е писан от други. Ако не бяха онези, други щяха да са и пак така. Системата е замислена да работи по този начин. Сега като захвърлихте комунизма и отричате всичко , какво получихте, 50% от населението в България живее на границата на мизерията.

    ---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    Kремълски пропагандатори,дето сме ги виждали в миналото,те и тогава разправяха как са зле хората на запад,аз много добре я помня онази пропаганда.
    Лошото е че младежи без реално да са живели по онези времена и да знаят от собствен опит,им се вързват на тез паляци.
    Алооо не можехме да отидем до гранични градчета и села,да посетиме роднини и приятели БЕЗ ОТКРИТ ЛИСТ,макар че това нищо не ви говори какво е,а да излезеш зад граница ЗАБРАВЕТЕ.Аз лично като постъпвах на работа във Варненско предприятие ми направиха толкова големи проблеми,затова че съм отивал да работя в друг административен център,закрепостяваха хората.Ако си роден на село беше голям филм да вземеш "Софийско гражданство"мигар не ти стига че си роден в българското.
    В магазините беше ТИШИНА,нямаше какво да си купиш наистина нямаше,лошото много бързо се забравя.Като ходехме на Велик Ден ни арестуваха пред църквите,щото сме били ученици и не сме имали право да ходим на църква,тези същите които сега "защитават православието"Палячовци, и как е жалко че младежите им се вързват.Ами за казармата да отварям ли дума,колко момчета загинаха заради онез паразити облечени в мундири непритежаващи никакъв професионализъм,колко майки се зачерниха.ПАЛЯЦИ моето поколение не можете да излъжете.
    И аз съм бил в казарма и аз съм ползвал открити листове и по църкви и манастири съм ходил и в чужбина съм пътувал, така че недей да ми разказваш. Имаше неща, които трябваше да се променят, но сега много от тези неща се преувеличават и драматизират.
    Last edited by pavlin; 20-10-2015 at 02:57.

  9. #774
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    И аз съм бил в казарма и аз съм ползвал открити листове и по църкви и манастири съм ходил и в чужбина съм пътувал, така че недей да ми разказваш. Имаше неща, които трябваше да се променят, но сега много от тези неща се преувеличават и драматизират.
    Къде си ходил в казарма на свиждане ли??Служил съм в Болярово 27 месеца,там имаше 4 инцидента завършили със смърт,млади момчета 3-те бяха самоубийсва,първата ми отпуска беше след 14 месеца,(гарнизон с преспиване)хаха объркал си човека.
    На мен ти не можеш да ми обясняваш как се е ходило в чужбина,ходил си ако си баща майка или рода са партийци,ти можеш да заблуждаваш младежите които са ЧУВАЛИ, мен не можеш.Не ми разрешиха да кандидатствам за висше образование защото дядката е бил подофицер в царската армия,тва как ти звучи. Много още мога да продължа, но няма смисъл,в чугунена кратуна нищо не влиза,комунетата им беше кеф да мъчат хората,и даже им беше по кеф да е без причина.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  10. #775
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Моряк съм бил и никой от семейството ми не е бил партиец. Дядо ми е бил кмет на малък град в Южна България преди 1944г. Един вид от старата власт и въпреки това и баща ми и чичо ми са учили в университет.

  11. #776
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Моряк съм бил и никой от семейството ми не е бил партиец. Дядо ми е бил кмет на малък град в Южна България преди 1944г. Един вид от старата власт и въпреки това и баща ми и чичо ми са учили в университет.
    Тц тц,много добри и човечни били по вашия край комунетата,направо не е за вярване,но моите спомени не са такива относно нашия.Та викаш решаваш си да отскочиш до Белгия и хоп няма проблем,само трябва да запалиш колата и да тръгнеш а,колко му беше.Цветомузиката си я забравил очевидно,1 час има ток два няма,и то в цялата държава така,нищо че е зима,нищо че дечица и възрастни студуват.Нищо не казваш за"граждаството"Софийско,Бургаско,Пловдивско и т.н. нещо ти е къса паметта,нещо да кажеш за православието нали с Путин начело го защитавате,що така се въртяха като чакали около църквите да приберат някой комсомолец,че да го запишат в ДПС (не е движение за права и свободи)много къса памет имате,а за ограбването на държавата малко по късно,нали, илюминатите в комбина с костенурките нинджа я ограбиха,не са от партията БКП нали,дадох ти да видиш кой е работил по проекта РАН ЪТ и пак не падаш по гръб.Това е мизерници сте комунетата,и такива ще си отидете,яд ме е че заблуждавате младите хора.
    В България няма истински капитализъм какъвто имат в З.Европа,само и единствено заради помиярите от БКП и отрочето и ДС.
    Last edited by warbah; 20-10-2015 at 05:15.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  12. #777
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Значи, май проблема е че повечето които тука яростно негодуват са хора, които са прекарали най активните си години по времето на плужека горбачов. Понеже съм на първи етаж и излизам на блкончето да пуша.... а пред балкончето има пейки с пенсионери . Та хората са 60+. Постоянната тема им е "Колко добре беше и колко е зле сега". Около 10-12 постоянни представители на "пейката" имаме и нито един не съм чул да се оплаква. Може би наистина там е работата?!?!?!
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  13. #778
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Значи, май проблема е че повечето които тука яростно негодуват са хора, които са прекарали най активните си години по времето на плужека горбачов. !
    оrm-проблема не е в това,то вече е минало,проблема е че тези помияри и техните приближени, които бяха на власт през Тошовия феодализъм СЕГА СА СОБСТВЕНИЦИ НА ДЪРЖАВАТА,до такава степен се улисаха в грабежа,че превърнаха държавата в клозет,изгониха в емиграция повече от 1,5 милиона българи и то свестни хора повечето,те не направиха това което трябваше,а именно законова държава понеже не им отърваше някой да ги притеснява докато грабят,същите измекяри ги пускат тез партенки(ах колко хубаво беше при соца)а какво стана сега,е ние виждаме какво стана,пълна морална деградация то стига да пуснеш телевизора и да погледнеш кои са идолите на обществото,пример-ВИП Брадър.Много млади хора съсипани от дрога,целия квартал знае кой е дилъра,но полицията не го закача,ами стоката трябва да се продаде,парите трябва да идат където трябва затова.Цялата тази гняс която наблюдаваме е продукт на БКП същата партия която се подържа от Кремъл.Достатъчно е да погледнеш биографията на Станишев и да ти стане ясна картината че е човека на Кремъл у нас.Тук няма никакъв заговор на масони илюминати тайни общества и прочее,тва си е пладнешки грабеж на държавата и лично забогатяване.Как ти се струва например сина на Първанов как на 27г той има пари да купи 5 звезден хотел с луксозен СПА център,как стават тези неща??
    Що ти нямаш например,защо въпреки журналистическото разследване съдебната власт не прави нищо??как мислиш?? това е само един случай,дори е дребен на фона на други подобни машинации.Как Домусчиев купува БМФ с 80 кораба или 70 ли бяха,със сгради представителства в БГ в Европа,Сингапур,на цената на 2 чисто нови танкера,ако се заръчат да се строят в Ю.Корея(един танкер струва 100млн$,той плати 400млн лв,за цялото БМФ).Тук трябва да вали бензин 2 седмици придружен със светкавици,само така се оправя работата.
    Не слушай комунетата никога ,манипулират,никога няма да се върне онова,те самите не го щат те са вече в РАЯ много са богати много.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  14. #779
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Значи, май проблема е че повечето които тука яростно негодуват са хора, които са прекарали най активните си години по времето на плужека горбачов. Понеже съм на първи етаж и излизам на блкончето да пуша.... а пред балкончето има пейки с пенсионери . Та хората са 60+. Постоянната тема им е "Колко добре беше и колко е зле сега". Около 10-12 постоянни представители на "пейката" имаме и нито един не съм чул да се оплаква. Може би наистина там е работата?!?!?!
    Защото са живеи безгрижно и щастливо както се е очаквало от тях. Партията е имала грижата това да е така и ако не се беше провалила по непонятни за тях причини щяха и сега да я карат по-същия начин.
    Ммм. ....
    И аз не харесвам Горбачов,но не бих го нарекъл плужек точно,баш гръбначно си е, с копитца. Фен съм на Б.Елцин -той е последния от старата школа.След него са като Буш младши.
    Last edited by 546; 20-10-2015 at 11:05.

  15. #780
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Като вземем коментарите на двамата, се получава че хората са си живеели нормално че дори и щасливо, докато не са дошли последното поколение БКП-сти. С това съм съгласен. А дали след демокрацията са се казвали БСП или СДС ми е абсолютно еднакво. Въпроса е че след разпада на СССР стана възможно ограбването на цяла държава с помоща на западните съветници (основно щатски). Най големият виновник според мен е горби.... А Елцин беше обичан на запад щото им играеше по свирката, колко по пиян толкова по добре. Всичко можеше да се направи по умен начин. Ако не знаете съветската икономика по едно време е била над тази на САЩ.

    Сега най големият грях на Русия е че не искат да си дават държавата под чуждо управление. Всичките които не искаха бяха унищожени и избити, само че с Русия така не става, те могат да отвърнат на удара.

    А Станишев дори и да е човек на кремъл е защото на тях им е изгоден, не защото е комунист или демократ. Те и Бойко го обявиха за човек на кремъл вчера. Проблема си е чисто наш с продажниците. Дали се продават на запад или на изток, нас не ни грее.

    Защо подържам Путин и Русия - защото те в момента се борят за свят с равнопоставени суверенни държави. А САЩ искат да са лидери и да управляват всичко навсякъде. Това което се смяташе за теория на конспирацията в момента се заявява открито от Барак Хусейнович. Позицията ми не е свързана с това кой какъв е бил преди четвърт век.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

Page 52 of 324 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •