Page 53 of 324 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 781 to 795 of 4851

Thread: Ще остане ли Русия, след 10 год. единствено убежище за християни?

  1. #781
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    А значи според теб е нормално да се работи по 10-12 часа и да те правят на маймуна докато си на работа. Абе ти си много объркан. Първо бил съм си го измислил, сега пък трябва да упрекваме работниците че били недоволни да ги експлоатират като феодални селяни.
    Поинтересувай се от историята на индустриализацията на която си харесаш днешна държава с висок жизнен стандарт и ще видиш, че навсякъде без изключение е имало време, когато работниците са бъхтели по 12 часа в мизерни условия и при мизерно заплащане.
    В хода на годините обаче нещата са се поменили.
    От една страна недоволстото на работниците е довело до появата на мощни и реално работещи синдикати а от друга конкуренцията между производителите е довела до внадряването на нови технологии, заместващи тежкия труд. В крайна сметка, благодарение на организираното и канализираното работническо недоволство работодателите са се научили да бъдат етични спрямо работниците си.

    У нас след либерализацията на частната инициатива, първите, които се захванаха с бизнес бяха комунистите и служителите от ДС. Само те имаха връзките, контактите и паричния ресурс за да го правят.
    Така те много бързо се превърнаха в най-лютите експлоататори. Така навлязохме във фазата на първичен, неубоздан вълчи капитализъм с всичко, което следва от това.

    Накратко - никъде по света високият жизнен стандарт не е спуснат с кошничка от небето. Хората са си го изстрадали.

    А ти продължавай да ми говориш за световни конспирации, които са виновни за лошият ни хал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #782
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Ходи ти да се мъчиш и да страдаш. Хората един живот живеят и искат да си го изживеят достойно. Все пак не сме в средновековието.

  3. #783
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Като вземем коментарите на двамата, се получава че хората са си живеели нормално че дори и щасливо, докато не са дошли последното поколение БКП-сти. С това съм съгласен. А дали след демокрацията са се казвали БСП или СДС ми е абсолютно еднакво. Въпроса е че след разпада на СССР стана възможно ограбването на цяла държава с помоща на западните съветници (основно щатски). Най големият виновник според мен е горби.... А Елцин беше обичан на запад щото им играеше по свирката, колко по пиян толкова по добре. Всичко можеше да се направи по умен начин. Ако не знаете съветската икономика по едно време е била над тази на САЩ.

    Сега най големият грях на Русия е че не искат да си дават държавата под чуждо управление. Всичките които не искаха бяха унищожени и избити, само че с Русия така не става, те могат да отвърнат на удара.

    А Станишев дори и да е човек на кремъл е защото на тях им е изгоден, не защото е комунист или демократ. Те и Бойко го обявиха за човек на кремъл вчера. Проблема си е чисто наш с продажниците. Дали се продават на запад или на изток, нас не ни грее.

    Защо подържам Путин и Русия - защото те в момента се борят за свят с равнопоставени суверенни държави. А САЩ искат да са лидери и да управляват всичко навсякъде. Това което се смяташе за теория на конспирацията в момента се заявява открито от Барак Хусейнович. Позицията ми не е свързана с това кой какъв е бил преди четвърт век.
    Виж сега, това си беше сценарий за преустройство и разграбване на източния блок също като арабската пролет. Тук при нас използваха главно НПО та и съответно намериха хора от тогавашния елит които да изпълнят сценария. Купиха ги, обучиха ги, дадоха им власт и т.н.

  4. #784
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Че кога пък го чу!? Нали преди 2 дни я водеше закрита бе!?
    Разбрах аз защо забрави да пуснеш http://bgrabotodatel.com/company/1706 линкът.
    Цитат от нета:
    Ей Розова Пантера много ти подхожда на името! Как може да си такъв цървул и да чакаш жена ти да ти носи пари в къщи, а ти да си седиш на масата- това означава, че си страшен лентяй.
    Не знам кои са изроди, но с ей такива, като тебе, няма как да се оправи положението. В цял свят се работи по 10-12 часа, само в твоето ограничено съсзнание още си мислиш, че си преди 1998г.
    За съжаление, трябва да дадеш, за да получиш. Няма го времето, когато имитираш дейност и получаваш пари.
    Българина сме мързелив народ и чакам с нетърпение да се извъртят поколенията с твоето мислене, за да се пооправят малко нещата. В Наталия който работи- получава и по 900лв чисто, отделно са данъци, осигуровки,застраховки.
    Средната работна заплата е 500 лв Чисто.
    А що се касае за милионерите, недей да гледаш в чужда градина, гледай твоята си.


    За тия които ги мързи да отворят препратката - това е мнение на настоящ служител, цитираното от Павката - на бивш.
    Ми те сега на бившата ми работа работят точно такива объркани.Найш кога ще ти работя за 500 лв и ще ме прави на хамав по 10-12часа.Е,дъщеря ми е от новото поколение бачка по 10 часа ама не за 500 лв аз а 6 пъти повече, щото си знае труда и се пазари.Щот тоя дето е писал тоя коментар е от тия дето работят за едната ракия и боб и го е страх да не загуби работата си дето се ходи за присъствие и затова бачка за тоя дето духа.Даже и сам ще предложи по-малко.Щото като дойдоха австрийците, изва човека в 7.30 пие кафе облича се 8.00 е на генаратора,10.00 до10.15 пие едно кафе и пак до 12.00.Отива обядва ма няма ракийка няма биричка - 12.45 точно е на генератор а.15.00 второ кафе, и 17.00 оставя инструменти и всичко отива да се къпе се и си отива, българина идва на работа в 8, пие бира да му се избистри погледа и къде 9 е на обекта, става от обад къде 14 часа като е пробвал от домашната на всички колеги, още в 16 е на душа и 17.00 вече е на спирката.Ама тва че австриеца вземал 30 и кусур евро на час, аааа бал съм ти такава работа.И аз ги чакам да измрат тия ма ракията явно ги пази. Говорим си прид кабинета на евенуален бъдещ работодател викам искам поне 800 лв, оня ми с дъх на чесън и винени мушички - оуууу ма ти милионер ли ще ставаш, аз имам наем да плащам и за 400 шса съглася ....ми кажи бе куре как с 400 кинта ще си платиш наема, пътните закуската,обяда , ще си платиш тока и сметките....ма все нещо щяло да падне от страни.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #785
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Ходи ти да се мъчиш и да страдаш. Хората един живот живеят и искат да си го изживеят достойно. Все пак не сме в средновековието.
    Абсолютно!
    Но имаме и такива които не ги кефи да живеят достойно и явно те имат повече животи.
    И никой не може да накара тия който не желеаят да живеят достойно да го направят, нещо като стокхолмски синдром ли е се чудя.
    Щото ако не е, означава,че не всичкото хомо е сапиенс.
    Last edited by 546; 20-10-2015 at 21:35.

  6. #786
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #787
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Нищо не е станало,проблема на давещите се наи знаеш чий проблем е..

  8. #788
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нищо не е станало,проблема на давещите се наи знаеш чий проблем е..
    Ма нал звайш че покрай сухото гори и мокрото.Молете туй дет са го замислили на Турция да не стане че ще сме само спомен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #789
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

    [/COLOR]

    Ми те сега на бившата ми работа работят точно такива объркани.Найш кога ще ти работя за 500 лв и ще ме прави на хамав по 10-12часа.Е,дъщеря ми е от новото поколение бачка по 10 часа ама не за 500 лв аз а 6 пъти повече, щото си знае труда и се пазари.Щот тоя дето е писал тоя коментар е от тия дето работят за едната ракия и боб и го е страх да не загуби работата си дето се ходи за присъствие и затова бачка за тоя дето духа.Даже и сам ще предложи по-малко.Щото като дойдоха австрийците, изва човека в 7.30 пие кафе облича се 8.00 е на генаратора,10.00 до10.15 пие едно кафе и пак до 12.00.Отива обядва ма няма ракийка няма биричка - 12.45 точно е на генератор а.15.00 второ кафе, и 17.00 оставя инструменти и всичко отива да се къпе се и си отива, българина идва на работа в 8, пие бира да му се избистри погледа и къде 9 е на обекта, става от обад къде 14 часа като е пробвал от домашната на всички колеги, още в 16 е на душа и 17.00 вече е на спирката.Ама тва че австриеца вземал 30 и кусур евро на час, аааа бал съм ти такава работа.И аз ги чакам да измрат тия ма ракията явно ги пази. Говорим си прид кабинета на евенуален бъдещ работодател викам искам поне 800 лв, оня ми с дъх на чесън и винени мушички - оуууу ма ти милионер ли ще ставаш, аз имам наем да плащам и за 400 шса съглася ....ми кажи бе куре как с 400 кинта ще си платиш наема, пътните закуската,обяда , ще си платиш тока и сметките....ма все нещо щяло да падне от страни.
    Ми какво мърмориш тогава? Ти като беше на възрастта на дъщеря си, колко вземаше?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #790
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ми какво мърмориш тогава? Ти като беше на възрастта на дъщеря си, колко вземаше?
    Туй кога беше сещаш ли се, говорим за сега не за преди новата ера.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #791
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Стана, с нашите камъни по нашите глави. Нали са много отворени и големи либертета.

  12. #792
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ма нал звайш че покрай сухото гори и мокрото.Молете туй дет са го замислили на Турция да не стане че ще сме само спомен.
    Ти що скачаш преди да е даден старта,

  13. #793
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #794
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #795
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Страотно!
    Може да направим задължителна военна служба за всички навършили 18години и с незавършен 8-клас. След това ги изкъпваме,обезпаразитяваме и ги обличаме в костюми на Хюго Бос ,боядисваме лицата им с цветовете на войната и така сформираната Столипиновска дивизия я пращаме на бой.
    Изкъпването и обезпаразитяването са за да не ни обвинят в използването на химическо и бактериологично оръжие,а костюмите са Бос щото ще ги дават по телевизиите та да не се излагаме пред чужденците..
    Last edited by 546; 20-10-2015 at 23:12.

Page 53 of 324 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •