Results 1 to 12 of 12

Thread: alfa147sele блокира на скорост не иска да пали

  1. #1

    Default alfa147sele блокира на скорост не иска да пали

    alfa147selespeed днес ми блокира на някаква скорост вероятно първа, защото исках да тръгна от паркинга, но не можа да тръгне. Изгасих я тръгнах да паля не пожела остана си на скорост и не искаше да изключи от скорост и цъкаше нещо от към скоростната кутия толкова цъкаше, че реших да разкача акумулатора, за да и спра тока и като го закачих не цъкаше. Поиграх си с разкачване и закачване, палене и гасене и накрая взе, че тръгна пустата. Почти се бях прибрал и захапа на 4та скорост и не пожела да я свали изключи или да мине на по-горната. При подаване на газ глъхнеше та спрях пред блока почти, точно преди завоя беше. Разкачих пак акумулатора и се оправи. Запалих, паркирах и се прибрах да пия 1 студена вода.
    Та мисълта ми е къде да я заведа в София ама да ми я оправят без да оставя последната си заплата или съвет какво може да и е станало?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пиши за кой град става въпрос. За София, предполагам, че във всеки форумен сервиз ще ти свършат работа.

    Ако ти се занимава собственоръчно (което не го препоръчвам на хора без техническа подготовка), това е темата, която ще ти помогне:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    От личен опит ти казвам че в София не ги разбират селетата Само ще си хвърлиш заплатата , може и няколко .

    Ако имаш възможност ходи до човека от линка дето е пратил колегата над мен
    Last edited by alfa_romeo_forever; 06-09-2015 at 15:28.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #4
    закоравял алфист alfa20's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Свищов
    Posts
    141

    Default

    дай жокер каде да си ги караме за ремонт
    че аз имам 2 и 147 и гт селета
    alfa giulietta QV TCT
    alfa GT q4 GTB 2268 VKLR Black Line300+++
    alfa GT selespeed Edizione sportiva
    alfa GT 1.9jtd
    alfa 145 2.4 20v 400+++
    lancia tesis 2.0 20v turbo
    alfa brera 2.4 jtdm 350+++
    Audi A3 R32
    Audi A4 CABRIO
    VW GOLF 6R CABRIO
    VW Beetle CABRIO1.8 turbo 300+++

    bySpaghetti PerformanceGarage

  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6

    Default

    Благодаря на отзовалите се.
    От София съм. Попрегледах тази тема но не срещнах нещо полезно или пък не съм гледал внимателно незнам. Ако имате идеи какво може да е да го погледна сам ако не някой сервиз който да не ме посреща като банкомат .

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Въпросната тема е една от златните теми на форума.

    Всичко, което е изложено в нея от колегата Добромирски, когото нямам честта лично да познавам, е напълно достатъчно за всеки технически грамотен ентусиаст да направи "сърдечна операция" на системата.

    По-добре потърси квалифициран специалист за да ти реши проблема с автомата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Кой е той

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Колегата ти го е посочил по-горе.

  10. #10

    Default

    Само оправи се може би временно не се знае

  11. #11

    Default

    Според мен нещо се е случило или с релето на помпата или със самата помпа,не е включила налягането в сферата е паднало и колата не е искала да превключва.След като си свалил и качил акумулатора помпата е включила и е вдигнала налягане и колата е взела да превключва,но по време на движение явно помпата пак е спряла да включва и затова си останал на 4та...
    По принцип помпата се чува доста като включи и в такава ситуация най-лесния начин да провериш дали работи е като дадеш на контакт и цъкаш лоста да превключва,ако сферата ти е ОК помпата ще се включи след трето-четвърто цъкане,ако се включи по-рано да знаеш ,че и сферата е тръгнала.
    Поздрави!
    Алфа Ромео 147 2.0

  12. #12

    Default

    Сферата е добре пълни на 3то включване, с помпата уж няма проблем, по принцип няма проблеми сега, но тогава май стана така, защото запалих колата и веднага натиснах напред за 1ва, което май не е правилно, защото не изчаках и сигурно е дало грешна информация та за това да ме остави на пътя.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •