Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 90

Thread: Покупка на бензинова алфа 156?

  1. #61
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Явно не схвана смисъла.Прочети първия пост на темата, после втория.Човека иска да си купи 156 бензин, не дизел не вагина не бмв не да го отказваме и искаше съвет на какво да наблегне при огледа.Преди два-три месеца един пита и повече не се обади и няма и да се обади дори само да се похвали.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #62
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Явно не схвана смисъла.Прочети първия пост на темата, после втория.Човека иска да си купи 156 бензин, не дизел не вагина не бмв не да го отказваме и искаше съвет на какво да наблегне при огледа.Преди два-три месеца един пита и повече не се обади и няма и да се обади дори само да се похвали.
    Сега те разбрах напълно, ама за съжаление няма спам контрол.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #63
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    С моята реших да си направя малък експеримент,и от както е попаднала в моите ръчички преди 8 години,без изобщо да знам какво са правили "жабарите" преди това,до ден днешен абсолютно нищо не е сменяно по ангренажната група(вкл. и водна помпа).Експериментът продължава...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #64
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    С моята реших да си направя малък експеримент,и от както е попаднала в моите ръчички преди 8 години,без изобщо да знам какво са правили "жабарите" преди това,до ден днешен абсолютно нищо не е сменяно по ангренажната група(вкл. и водна помпа).Експериментът продължава...



    Сигурен ли си че е с двигател на алфа Да не е на гаска и ти да си мислиш че караш алфа

  5. #65
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    С моята реших да си направя малък експеримент,и от както е попаднала в моите ръчички преди 8 години,без изобщо да знам какво са правили "жабарите" преди това,до ден днешен абсолютно нищо не е сменяно по ангренажната група(вкл. и водна помпа).Експериментът продължава...
    Бах таа здрава Алфа
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #66
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Майтапа настрана,сменял съм съединител,окачване(отпред),хидравлична помпа,бензинова помпа(няколко пъти),свещите ги смених щото си нямах друга работа(старите работят перфектно),лагери на алтернатор,биелни лагери и т.н.По ангренажа нищо няма да пипна,веднъж е презацепван с пети,бяха избягали два зъба,ремъкът ми се видя като нов,ролките също.На бившата ми кола(фиат типо),съм сменил(изхвърлил)толкова здрави ремъци и ролки,че чак се чудя къде ми е бил акълът.Фиата още се кара и хората изобщо не знаят какво е ангренажен ремък и има ли той почва у нас!?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #67
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Майтапа настрана,сменял съм съединител,окачване(отпред),хидравлична помпа,бензинова помпа(няколко пъти),свещите ги смених щото си нямах друга работа(старите работят перфектно),лагери на алтернатор,биелни лагери и т.н.По ангренажа нищо няма да пипна,веднъж е презацепван с пети,бяха избягали два зъба,ремъкът ми се видя като нов,ролките също.На бившата ми кола(фиат типо),съм сменил(изхвърлил)толкова здрави ремъци и ролки,че чак се чудя къде ми е бил акълът.Фиата още се кара и хората изобщо не знаят какво е ангренажен ремък и има ли той почва у нас!?



    Тогава как ще обясниш че някои хора, късат ремък?

  8. #68

    Default

    Те някои хора късат и верига.Стига с тез градски легенди за ТS моторите имам 2 Spidera от 9 години как така не смених дебитомер, ламбда, вариатор, не рязах пин да не забива муцуна, да пали от втория път.Еми защото си карам колите и не ги бъзикам по цял ден и да искам от 150 коня да ги направя 300 коня.

  9. #69
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Те някои хора късат и верига.Стига с тез градски легенди за ТS моторите имам 2 Spidera от 9 години как така не смених дебитомер, ламбда, вариатор, не рязах пин да не забива муцуна, да пали от втория път.Еми защото си карам колите и не ги бъзикам по цял ден и да искам от 150 коня да ги направя 300 коня.
    Един нормален човек в този форум!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  10. #70
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Един нормален човек в този форум!
    Въпроса не е в нормален и не нормален. Просто когато се купи кола на ръба на живота си се започва пилеенето на пари по съживяване.. Разумни доработки не биха попречили на нормално функциониране или завишена амортизация на мотора.

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Те някои хора късат и верига.Стига с тез градски легенди за ТS моторите имам 2 Spidera от 9 години как така не смених дебитомер, ламбда, вариатор, не рязах пин да не забива муцуна, да пали от втория път.Еми защото си карам колите и не ги бъзикам по цял ден и да искам от 150 коня да ги направя 300 коня.
    Разумни доработкине пречат на мотора и не завишават амортизацията.

  11. #71

    Default

    Благодаря GammaRay.

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

    Да като другата простотия задължително на ТS да се премести изключвателя на 7400 оборота и мотора ставал вечен да докато ти вземат парите, нека колегите да кажат които са с тази екстра ,иначе по принцип съм съгласен с теб.

  12. #72

    Default

    Забравих за още една екстра за махане ремъка на баланс валовите.

  13. #73
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Сега очаквам някой да каже че е карал тс и с вода вместо с бензин Абе да сме живи и здрави

  14. #74

    Default

    Нали знаеш че които го направи тs на вода просто ще изчезни.Имах RITMO ABART TC125 Алфата е TS.

  15. #75
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Извинявам се,но забравих да кажа,че колата никога не е карана на газ,което според мен е МНОГО важно!Иначе според мен,недостатъците на модела(156 1.8,бензин)са:голямо собственно тегло,липса на 6-та предавка,и ускорение(или по скоро изобщо го няма) в ниските обороти.Двигателят е перфектен,за окачване съм се наслушал,тенекията ми не е мръднала.

    ---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Тогава как ще обясниш че някои хора, късат ремък?
    А,как ще обясниш,че някои кучета късат синджира?Отгаварям ти :От зор!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •