Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 90

Thread: Покупка на бензинова алфа 156?

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    . С едни 2000-2500 лв. за първоначално обслужване (ремъци, ролки, масла, зареждане на климатик, .
    2 основни ремонта на ТС не струва толкова,мда имаш странно чувство за хумор.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    2 основни ремонта на ТС не струва толкова,мда имаш странно чувство за хумор.
    Пич, май нещо не си ме цитирал напълно. Писал съм и още няколко неща - ламбда сонда (150 лв,), вариатор (300 лв.), дебитомер (200-250 лв.), съединител (400 лв.), пълнене на климатик (50-60 лв.), предно окачване (около 800 лв.), които не знам, как са ти убягнали. И кой сега има чувство за хумор?
    П.С. Спирачни дискове и накладки за отпред и отзад - около 250-300 лв.
    Last edited by dansguardian; 07-09-2015 at 23:28.
    Former Alfa owner.

  3. #48
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Шшш не дразнете Фики, че ще ви Блокира
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Пич, май нещо не си ме цитирал напълно.
    Пич няма нужда да те цитирам напълно,достатъчна е сумата пари която си посочил,ако посочените части са за смяна това не е автомобил а скрап.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #50
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Фикрете,за ламбдата сонда може и да си прав,мойта на 280 000км беше дала фира,и извън градско ми даваше 13-14 на 100 бензин Но това не е обслужване братле,а ремонти

  6. #51

    Default

    Пичоси, два ТС 2.0 съм сменил, а сега съм на 1.9 ЖТД, много добре знам за какво става въпрос, като купуваш кола нов внос. Вие какво си мислите, че още и тече заводската гаранция на колата? Боже Мили! Ми той жабаря като мисли да се отърве от колата му дреме на оная работа дали вие лагер, тропа ли нещо и нивото на маслото колко е и прочие, просто я товари на автовоза и у Кенефистан да си я реставрират. А ако някой си мисли, че като купи нов внос кола освен кинти за първоначално обслужване няма да набута и такива за подмяната на още куп дребни и не дотам дребни части, значи дълбоко се е заблудил.
    Former Alfa owner.

  7. #52
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Фикрете,аз за това му казах да се ограничи до търсене само от частни лица.Писна ми да бия една камара километри и да гледам възкръснали покойници по автокъщите и да слушам скаски.МИналата зима пръснах една камара пари да обикалям Холандия за Хонда Прелюде 5-та генерация,накрая си взех алфа 1.8 туинс парк от един пич през две улици от мен 156тс не е някаква трудно намираща се кола,че да прибягваш до услугите на автокъщите.Така хем ще спести пари по регистрация,а и повечето хора в бг си газифицирват колите та може да си я вземе направо с газчицата

  8. #53
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default

    Имам 1.8 140 коня, 2003, sportwagon от година и половина. Купих я за 1700 лв нов внос от Италия. Сложих газ - 860 лв. Ремъци и ролки 250 лв с работата. Обслужване по по предницата с реглаж и работа - под 200 лв. Сложих свщи Дензо 145 лв комплект. Нов съединител Sasch с работа 350 лв. Масло 10w60 Greenwille -75 лв.Смених и други дребни неща и досега нищо не се е разтропало по нашите родни пътища или да се е развалило.
    Разход на газ. Градско 12-14 (~6 дизел). Извън 7.5 - 8.5 (~4 дизел). Не се разваля по -често от останалите автомобили.
    Не върви кой знае колко на светофарни състезания. Определено и трябва 6 та скорост.
    Доволен съм. И се радвам ,че си купих такава. Мечтаех от дете за Алфа Ромео
    Last edited by Macko166; 08-09-2015 at 20:54.

  9. #54

    Default

    Аз не търся автомобил за състезания,минал ми е тоя момент,искам да е що годе здрава и да си върша работата с колата която си купя,а не да и ставам роб.Сега наясно съм ,че няма вечни и нечупливи автомобили,незнам много ми харесва точно този модел и дано намеря читава.

  10. #55
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Здравей колега,
    имаш няколко избора на T.S. двигатели, както един с директно впръскване JTS, също и два варианта на V6.

    Twin Spark
    1.6 - Спрямо 3-те е най-не ударчният избор за мен, предвид еднаквия разход с 3-те и същата поддръжка като при 1.8 и място във вратата за бинокъл при нужда от изпреварвания.
    1.8 - Най-разумният двигател разход/поддръжка/вървеж
    2.0 - Най-добрият избор за мен от TS групата, защото при смяната на ремъците разликата от 1.6 и 1.8 е не повече от 100лв, а разхода остава същият а вървеже е доста по-добър. Също при покупка на 2.0 получаваш 288мм спирачни дискове отпред.

    JTS
    2.0 - Яде валове и пари, не достоен двигател за вграждане в Алфа. Най-лошият избор от всички модификации. Много скъп ГИ ако се наложи монтаж.

    V6
    2.5 - За бюджетните маниаци, за мен този двигател е най-добрият избор, ако наистина си се влюбил в 156, предвид, че нямаш над 10к лева за GTA. Като изключим високият му разход, други минуси не виждам. Повечето са оборудвани с 6 степенни трансмисии. Газифицира се.
    3.2 GTA - Двигател, който само по звука ще те накара да забравиш ежедневните проблеми дори и жена си


    Естествено не забравяй най-важното правило - винаги е най-добре да вземеш най-запазеният екземпляр като приоритет, ако мислиш да не си пропиляваш парите и времето по сервизите. Двигателят и оборудването са второстепенни като важност.

    Успех с намирането на 156!
    Съгласен съм почти с всичко написано.
    Ще допълня за 2.5 , все пак 4 години имах такава и не ме е оставяла нито веднъж за това време.
    Цената на ремъци и ролки е по-висока от TC. 6 литра масло , 6 свещи а не 8 като TC. Термостата е няколко пъти по-евтин от този на TC. Градския разход вярно е висок но пък извънградския може да те изненада приятно. А за звука , чувал съм GTA но не ме грабна колкото 2.5 без катализатор... GTA има pre-cat в изпускателния колектор , после и катализатор .
    ...

  11. #56
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Стоянски,щом си мераклия скачай смело

    ---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Съгласен съм почти с всичко написано.
    Ще допълня за 2.5 , все пак 4 години имах такава и не ме е оставяла нито веднъж за това време.
    Цената на ремъци и ролки е по-висока от TC. 6 литра масло , 6 свещи а не 8 като TC. Термостата е няколко пъти по-евтин от този на TC. Градския разход вярно е висок но пък извънградския може да те изненада приятно. А за звука , чувал съм GTA но не ме грабна колкото 2.5 без катализатор... GTA има pre-cat в изпускателния колектор , после и катализатор .



    За 2.5 ония ден четох в един холандски каталог че извънградско е 8,5 на 100 сравнение с беенве 2.5 2.8 от същата година 7 на 100

  12. #57
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    За 2.5 ония ден четох в един холандски каталог че извънградско е 8,5 на 100 сравнение с беенве 2.5 2.8 от същата година 7 на 100
    Питай VFTI колко харчи извънградско , той има най-пресни впечатления.
    ...

  13. #58
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Питай VFTI колко харчи извънградско , той има най-пресни впечатления.


    Ако е 7 то при всички положения е за предпочитане пред ТС

  14. #59
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То и аз обмислям една 6-цилиндрова да си начеша крастата, ма другото лето.Нито газ ще слагам нито тема ще пускам, пукнете са откъм гърба.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #60
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    То и аз обмислям една 6-цилиндрова да си начеша крастата, ма другото лето.Нито газ ще слагам нито тема ще пускам, пукнете са откъм гърба.
    Ние пак щото сме се спукали от чудене ква кола обмисляш да си вземаш
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •