Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90

Thread: Покупка на бензинова алфа 156?

  1. #1

    Default Покупка на бензинова алфа 156?

    Здравейте обмислям да си купя въпросният автомобил,като държа да е бензинов,интересуват ме плюсовете и минусите на различните двигатели,като подръжка,издръжлимост,разход,опции за газ,общо взето за да мога взема правилното решение какъв с двигател да търся?

  2. #2
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Здравей,добре дошъл в клуба Аз не бих си взел бензинова алфа,и после да и набивам пари за газ.Специялно за туинс парк говоря.Бих си взел такава,ако вече има вградена газова и не бих дал за нея повече от 2000лв,ако ще да е в най-перфектното техническо състояние.Все пак е алфа Двигателите на туинс парк може и след 100км след покупката да сдаде багажа и да го хвърлиш в моргата,може и да го покараш някоя друга година преди това.Поне от всички коли които съм виждал по моргите най-много съм виждал 156 туинспарк Смятам че това е показателно за качеството им.Разхода на гориво му е неоправдано висок,за това само газ му е майката.Бих те посъветвал или да си търсиш с вече вградена газова или дизел или друга марка автомобил Да не пускаш после всеки ден тема това ми даде фира,онова ми даде фира Бивш собственик съм на 1.8ТС на газ

  3. #3
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Кученцетоогтаткудогиии за президент
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Здравей,добре дошъл в клуба Аз не бих си взел бензинова алфа,и после да и набивам пари за газ.Специялно за туинс парк говоря.Бих си взел такава,ако вече има вградена газова и не бих дал за нея повече от 2000лв,ако ще да е в най-перфектното техническо състояние.Все пак е алфа Двигателите на туинс парк може и след 100км след покупката да сдаде багажа и да го хвърлиш в моргата,може и да го покараш някоя друга година преди това.Поне от всички коли които съм виждал по моргите най-много съм виждал 156 туинспарк Смятам че това е показателно за качеството им.Разхода на гориво му е неоправдано висок,за това само газ му е майката.Бих те посъветвал или да си търсиш с вече вградена газова или дизел или друга марка автомобил Да не пускаш после всеки ден тема това ми даде фира,онова ми даде фира Бивш собственик съм на 1.8ТС на газ
    Леле ти уби всичко в мен,чак толкова ли да е зле положението?Дизел не ми е много на сърце та ми се иска бензинче,но пък знае ли човек.

  5. #5
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Еми ремъците на туинспарка се сменят на 60000км и на 3 години.По принцип на повечето коли са на между 90 и 12000км на 5 години веднъж.От много хора съм чувал че още преди да стигнат 50000км късат ремък.Даже вчера мой познат бивш собственик на 156 тс ми се оплака че на 20000км върлил ремък.Пистовите също се късат като за добър ден Питай само колко струва съединитела в магазина и ще ти стане лошо От към свещи са капризни и искат от скъпите,дензо или нхк 8 броя.Под 150-200лв едва ли ще ги намериш.Термостат оригинален от 100 лева на горе.За окачване не искам да отварям дума И бензин под 8 извън едва ли ще паднеш А пък градско майка плаче,балкан стене За туй ти казах или дизел или с вече вградена газова и да няма никакви забележки,ако може и обслужена

  6. #6
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by stoyanski View Post
    Леле ти уби всичко в мен,чак толкова ли да е зле положението?Дизел не ми е много на сърце та ми се иска бензинче,но пък знае ли човек.
    В много груби граници е както колегата ти е посочил скептично нещата. Относно ремъците, много зависи от качеството на самия ремък или на ролките или на каквото и да било като консуматив. Свещите преди да я земеш можеш да ги видиш в какво състояние са и да подбиеш следователно цената на колата, окачването вече е 300 лв. цяла предница и това колко ще изкара е въпрос на как караш и колко пазиш. Разхода на гориво, аз карам 2.0 16в при това без променлив колектор и много ми куцат ниските обороти, разход над 11 виждам много рядко или в големи задръствания, зимата е около 12.5 (сипвам само 100 октана), не съм фен на газта... Дизела не го коментирам, защото темата ще се превърне отново бензин vs. дизел. Успех с покупката!

  7. #7
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    хаха абе относително е ама общо взето при Свинс-парка е така днес е добре утре и на двамата ви е зле ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #8
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Да така е, колата е с незайно минало, за това се гледа добре и късмет

  9. #9
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Поредната дъвкана тема. Някой да я затвори, преди да стане напечено .

    Незнам, как все на вас се падат калпавите TS!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  10. #10
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Поредната дъвкана тема. Някой да я затвори, преди да стане напечено .

    Незнам, как все на вас се падат калпавите TS!

    затова казах че нещата са много относителни !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #11
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Съветвам колегата да не чете форума,.а да избере колата както всяка друга, защото аз съм се обременил от четене и много и треперя.

  12. #12
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Свещите преди да я земеш можеш да ги видиш в какво състояние са и да подбиеш следователно цената на колата.
    Едва ли някой продавач би се съгласил да му вадиш свещите...........Поне аз не бих,защото ако счупи някоя и част от нея остане в цилиндъра после трябва да го трепа.Идва кара,кат му хареса хареса,като не........те и без това пазарните цени на туин пийкса са мизерно ниски на къде да му сваляш повече,по добре да го предам за скраб
    Last edited by tonov; 06-09-2015 at 23:34.

  13. #13
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Едва ли някой продавач би се съгласил да му вадиш свещите...........Поне аз не бих,защото ако счупи някоя и част от нея остане в цилиндъра после трябва да го трепа.Идва кара,кат му хареса хареса,като не........те и без това пазарните цени на туин пийкса са мизерно ниски на къде да му сваляш повече,по добре да го предам за скраб
    Да, но предвид представените обстоятелства или ми смъкваш цената на стойност свещите или си я пазиш във век и веков, не е уникална кола, която да се купи от днес за утре, или ти сам ги вадиш за да няма проблеми, ако е студена колата няма причина да им стане каквото и да било, ти ги отвиваш за основата не са керамиката, ако керамиката се счупи ще си каже както е състоянието на свеща.. Както и да е де всеки сам си преценява, просто колегата да се ослушва и да не бърза да се хвърля ня първата срещната и да не чете прекалено много теми.
    Last edited by tonov; 06-09-2015 at 23:34.

  14. #14

    Default

    Ще ви помоля,да не обръщаме нещата в бензин срещу дизел,не е това темата,ако може да дадете мнения относно различните бензинови двигатели засега дизел не търся,може и така да стане накрая но поне засега предпочитам бензинова да е колата,благодаря

  15. #15
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Да, но предвид представените обстоятелства или ми смъкваш цената на стойност свещите или си я пазиш във век и веков, не е уникална кола, която да се купи от днес за утре, или ти сам ги вадиш за да няма проблеми, ако е студена колата няма причина да им стане каквото и да било, ти ги отвиваш за основата не са керамиката, ако керамиката се счупи ще си каже както е състоянието на свеща.. Както и да е де всеки сам си преценява, просто колегата да се ослушва и да не бърза да се хвърля ня първата срещната и да не чете прекалено много теми.
    Да 156тс е трудно продаваема кола,преди да я купиш това трябва да го знаеш Но пък колегата ако е мераклия нека я вземе Кеф цена няма
    Last edited by tonov; 06-09-2015 at 23:35.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •