Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 90

Thread: Покупка на бензинова алфа 156?

  1. #16
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Еми ремъците на туинспарка се сменят на 60000км и на 3 години.По принцип на повечето коли са на между 90 и 12000км на 5 години веднъж.От много хора съм чувал че още преди да стигнат 50000км късат ремък.Даже вчера мой познат бивш собственик на 156 тс ми се оплака че на 20000км върлил ремък.Пистовите също се късат като за добър ден Питай само колко струва съединитела в магазина и ще ти стане лошо От към свещи са капризни и искат от скъпите,дензо или нхк 8 броя.Под 150-200лв едва ли ще ги намериш.Термостат оригинален от 100 лева на горе.За окачване не искам да отварям дума И бензин под 8 извън едва ли ще паднеш А пък градско майка плаче,балкан стене За туй ти казах или дизел или с вече вградена газова и да няма никакви забележки,ако може и обслужена
    Що бе на другите марки извънземни ли са ремъците.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by stoyanski View Post
    Здравейте обмислям да си купя въпросният автомобил,като държа да е бензинов,интересуват ме плюсовете и минусите на различните двигатели,като подръжка,издръжлимост,разход,опции за газ,общо взето за да мога взема правилното решение какъв с двигател да търся?
    Здравейте, колега! Попаднал сте където трябва. Бензинова Алфа Ромео 156 е най-удачният избор, който човек може да направи по време на жалкото си земно съществуване. Това е един автомобил, който се отличава с максимална здравина, ергономичност, красота, икономия на гориво, комфорт, спортен дух в здраво тяло и не на последно място - пръргав и верен съюзник в борбата с фалветата на пътя. Това е автомобил, който няма минуси, а един огромен плюс, опа-а-а-а, извинявай, оказа се че има и минус, погледнах акумулатора, на който има и минус, следователно има и минус. Ама минуса на акумулатора можеш всяка вечер да го разкачаш, което означава, че положението е плюс-минус, с преобладаващ плюс (+). Но това, което ме притеснява и не ми дава покой е фактът, че минус има и при бензиновите, и при дизеловите Алфа 156. Сега търся Алфа 156, чийто акумулатор има само плюсова клема и така, елиминирайки минусовата ще притежавам кола само с плюсове или с поне един плюс. И така, продължаваме историческата разходка из дебрите и потайните кътчета на гениалното творение на Хер Ото, наречено "двигател". Двигателят на Алфа 156 е железен, но само в буквален смисъл - т.е. има вложено желязо, а за да съм максимално обстоятелствен и акуратен в защитата на тезата си трябва да направя едно важно уточнение - освен желязо има и алуминий, а това обстоятелство го прави по-малко железен, дори и от двигателите на фалветата (които са си направо Железни). Според източници, пожелали анонимност дизеловите двигатели били по-железни от бензиновите, но това е твърдение, почиващо на оскъдна фактологическа подкрепа. Лично аз съм виждал и дизелови агрегати, в които има вложено желязо освен алуминиевите сплави, чието наличие може да бъде регистрирано с помощта на магнит - залепи ли се магнита на блока на двигателя или на главата - сигурен индикатор, че двигателят е Железен. За да си в сигурен в максимална степен дали един двигател е железен можеш да го огледаш за наличие на ръжда - има ли -> следователно е железен. Ако няма ръжда, значи вместо вода са наляли антифриз, което го прави по-малко железен. И така-а-а, до тук с двигателя. Преминаваме форуърд към втората точка в конспекта - газификацията. Лично мен много ме смущава факта, че някои колеги карат Алфа Ромео с АГУ, навява ми асоциации за Холокоста и газовите камери в Аушвиц и Бухенвалд. Като видя газифицирана Алфа Ромео си представям как милиарди газови молекули стават жертва на геноцид в горивната (по-точно би било да се нарече "Газова камера") камера, крещящи от неописуемата болка, която изпитват по време на кладата. Тъй де, всичко е въпрос на трактовка и съвременен прочит, пречупен през призмата на историята. Колкото до поддръжката... Оскар за поддържаща роля не мисля, че си заслужава, трябва ни Оскар за главна роля, все пак човек не трябва да се занимава с подръжка, защото не е престижно. По-добре е да си мениджър, CEO или както там го наричат. Мисля, че в най-общи щрихи успях да те насоча така, че да направиш максимално удачен и адекватен избор. Ако още съществуват неща, в които не си сигурен, имаш съответните резерви и съмнения и имаш нуждата да споделиш с някого анонимно и да получиш компетентно мнение - пиши! Мозъчният тръст на Форум Алфа Ромео остава на твое разположение и ще ти окаже съдействие в максимална степен.
    Last edited by dansguardian; 06-09-2015 at 22:33.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Точно така е! Слушайте Фики кво ви говори
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Здравейте, колега! Попаднал сте където трябва. Бензинова Алфа Ромео 156 е най-удачният избор, който човек може да направи по време на жалкото си земно съществуване. Това е един автомобил, който се отличава с максимална здравина, ергономичност, красота, икономия на гориво, комфорт, спортен дух в здраво тяло и не на последно място - пръргав и верен съюзник в борбата с фалветата на пътя. Това е автомобил, който няма минуси, а един огромен плюс, опа-а-а-а, извинявай, оказа се че има и минус, погледнах акумулатора, на който има и минус, следователно има и минус. Ама минуса на акумулатора можеш всяка вечер да го разкачаш, което означава, че положението е плюс-минус, с преобладаващ плюс (+). Но това, което ме притеснява и не ми дава покой е фактът, че минус има и при бензиновите, и при дизеловите Алфа 156. Сега търся Алфа 156, чийто акумулатор има само плюсова клема и така, елиминирайки минусовата ще притежавам кола само с плюсове или с поне един плюс. И така, продължаваме историческата разходка из дебрите и потайните кътчета на гениалното творение на Хер Ото, наречено "двигател". Двигателят на Алфа 156 е железен, но само в буквален смисъл - т.е. има вложено желязо, а за да съм максимално обстоятелствен и акуратен в защитата на тезата си трябва да направя едно важно уточнение - освен желязо има и алуминий, а това обстоятелство го прави по-малко железен, дори и от двигателите на фалветата (които са си направо Железни). Според източници, пожелали анонимност дизеловите двигатели били по-железни от бензиновите, но това е твърдение, почиващо на оскъдна фактологическа подкрепа. Лично аз съм виждал и дизелови агрегати, в които има вложено желязо освен алуминиевите сплави, чието наличие може да бъде регистрирано с помощта на магнит - залепи ли се магнита на блока на двигателя или на главата - сигурен индикатор, че двигателят е Железен. За да си в сигурен в максимална степен дали един двигател е железен можеш да го огледаш за наличие на ръжда - има ли -> следователно е железен. Ако няма ръжда, значи вместо вода са наляли антифриз, което го прави по-малко железен. И така-а-а, до тук с двигателя. Преминаваме форуърд към втората точка в конспекта - газификацията. Лично мен много ме смущава факта, че някои колеги карат Алфа Ромео с АГУ, навява ми асоциации с Холокоста и газовите камери в Аушвиц и Бухенвалд. Като видя газифицирана Алфа Ромео си представям как милиарди газови молекули стават жертва на геноцид в горивната (по-точно би било да се нарече "Газова камера") камера, крещящи от неописуемата болка, която изпитват по време на кладата. Тъй де, всичко е въпрос на трактовка и съвременен прочит, пречупен през призмата на историята. Колкото до поддръжката... Оскар за поддържаща роля не мисля, че си заслужава, трябва ни Оскар за главна роля, все пак човек не трябва да се занимава с подръжка, защото не е престижно. По-добре е да си мениджър, CEO или както там го наричат. Мисля, че в най-общи щрихи успях да те насоча така, че да направиш максимално удачен и адекватен избор. Ако още съществуват неща, в които не си сигурен, имаш съответните резерви и съмнения и имаш нуждата да споделиш с някого анонимно и да получиш компетентно мнение - пиши! Мозъчният тръст на Форум Алфа Ромео остава на твое разположение и ще ти окаже съдействие в максимална степен.

    Дрън , дрън , дрън .. още един облъчен зарибен .

    Всичко това е вярно до някъде докато Алфа е Алфа Ромео - НЕ ФИАТ 156 .

    Колегата който е пуснал темата да прочете форума и ще полъчи пълна представа и без да му е обяснява колко е велика 156 . А двигателя на T.S. е всичко друго но не и железен .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #20
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Що бе на другите марки извънземни ли са ремъците.



    Не просто издържат двойно повече

    ---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

    Абе той Фикрет до вчера ревеше какво било скапано окачването на 156,и че му е дошло до гуша да го прави

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Не просто издържат двойно повече
    Извод: взимаш ремък от друга марка автомобил, втъкваш го в Белисимата и ти издържа двойно повече. Нали така? Или нещо вероятно не съм разбрал...?
    П.С. Има и други методи за постигане на издръжливост, но те са медикаментозни.
    П.С.2 Фикрет и в момента реве от това окачване, не е спирал
    Last edited by dansguardian; 06-09-2015 at 22:55.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  7. #22

    Default

    ами досега нито един отговор по въпросите на темата,хайде бе колеги без излишни спорове,сега не очаквам една кола да изкара 100 години,каквато и марка да е,четох из форума но може и да съм пропуснал много важни неща затова направих тема........

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by stoyanski View Post
    ами досега нито един отговор по въпросите на темата,хайде бе колеги без излишни спорове,сега не очаквам една кола да изкара 100 години,каквато и марка да е,четох из форума но може и да съм пропуснал много важни неща затова направих тема........


    Как нито един отговор бе колега За подръжката ти обяснихме, за издръжливоста също, за газта желателно е да и сложиш по добър инжекцион от тия за по 1000лв и не би трябвало да имаш проблеми.Мойта беше с такъв за 4000лв и вървеше по добре от на бензин За избор на двигател аз не бих взел 1.6, бая спънати са

  9. #24
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Да 156тс е трудно продаваема кола,преди да я купиш това трябва да го знаеш Но пък колегата ако е мераклия нека я вземе Кеф цена няма
    Факт, аз си знам, мойта дори и не 156 пак е непродаваема макар, че малко повече си мисля.
    Last edited by tonov; 07-09-2015 at 00:37.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by stoyanski View Post
    ами досега нито един отговор по въпросите на темата,хайде бе колеги без излишни спорове,сега не очаквам една кола да изкара 100 години,каквато и марка да е,четох из форума но може и да съм пропуснал много важни неща затова направих тема........
    Колега, не го мисли толкова, защото както казваше един старшина в поделението, в което служих "мисленето води до грешки". Купуваш каквото и да е и после започваш да инвестираш - текущи ремонти, подобрения, непредвидени ремонти. Всичко опира до финансиране, имаш ли пари за поддръжка, значи не трябва да се притесняваш. Марката няма значение каква е, всичките се развалят. Единственият разход, който е притеснителен е този за горивото.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  11. #26
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Така, така. Сега започва и на мен да ими става интересно. А коя кола се счита за лесно продаваема?

  12. #27
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мземай 1,8 и не му мисли.1,6 не си заслужава, 2,0 по скъпа подръжка и една идея по мощна при сащия разход.Задължително я закарай на оглед при човек който разбира от Алфи или в сервиз препоръчан от колегите по местоживеене.Предното окачване задължително се гресират шарнирите при смяна с нови че от завода им екът гресчицата.Тампони на стабилизилаща щанга отпред се подменят с ладови за по 1 лв бройката, "оригиналните" са по 20-22 лв и издържат най-много месец два.Свещите са скъпички но не се сменят всеки ден, дензото ми изкара 50000 км главно малките отидоха, сега съм 10000 км с бош мисля за 110 лв и засега нямам грижи.Вероятно след още 10000 ще ги сменя.Много зависи къде и кой ти поддържа колата.Градско под 11 забрави, извън градско с почти нормално каране 7,5-8,0.Масло Селения 20к или друго подходящо.Клатенето на обороти се оправя с почистване пистите и плъзгачите на стъпковия мотор, не се реже пин 15!За газ не мога да кажа не съм привърженик.Относно цените на частите има евтини има и скъпи, зависи от джоба ти.Вече шеста година не се оплаквам от колата си.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мземай 1,8 и не му мисли.1,6 не си заслужава, 2,0 по скъпа подръжка и една идея по мощна при сащия разход.Задължително я закарай на оглед при човек който разбира от Алфи или в сервиз препоръчан от колегите по местоживеене.Предното окачване задължително се гресират шарнирите при смяна с нови че от завода им екът гресчицата.Тампони на стабилизилаща щанга отпред се подменят с ладови за по 1 лв бройката, "оригиналните" са по 20-22 лв и издържат най-много месец два.Свещите са скъпички но не се сменят всеки ден, дензото ми изкара 50000 км главно малките отидоха, сега съм 10000 км с бош мисля за 110 лв и засега нямам грижи.Вероятно след още 10000 ще ги сменя.Много зависи къде и кой ти поддържа колата.Градско под 11 забрави, извън градско с почти нормално каране 7,5-8,0.Масло Селения 20к или друго подходящо.Клатенето на обороти се оправя с почистване пистите и плъзгачите на стъпковия мотор, не се реже пин 15!За газ не мога да кажа не съм привърженик.Относно цените на частите има евтини има и скъпи, зависи от джоба ти.Вече шеста година не се оплаквам от колата си.
    Клатенето на обороти на двата ми бивши 2.0ТС не успях да го фиксна с нищо, даже и с преместване на пластинките на резистора на ТПС-а така, че да се плъзгат по здрав въглероден слой. И после клъцни-срежи на пин 15 и нещата заспаха .
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  14. #29
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by SilverArrow View Post
    Така, така. Сега започва и на мен да ими става интересно. А коя кола се счита за лесно продаваема?



    На първо място гоУф еле па ако е дизел На второ място беенбе редови 6-к еле па ако е черно на джанта м5 После са аудитата,пасатори,опели и т.н. и т.н. Аз сега също ще си купувам трудно продаваема кола,но ме кефи на макс и това е най-важното

  15. #30
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мземай 1,8 и не му мисли.1,6 не си заслужава, 2,0 по скъпа подръжка и една идея по мощна при сащия разход.Задължително я закарай на оглед при човек който разбира от Алфи или в сервиз препоръчан от колегите по местоживеене.Предното окачване задължително се гресират шарнирите при смяна с нови че от завода им екът гресчицата.Тампони на стабилизилаща щанга отпред се подменят с ладови за по 1 лв бройката, "оригиналните" са по 20-22 лв и издържат най-много месец два.Свещите са скъпички но не се сменят всеки ден, дензото ми изкара 50000 км главно малките отидоха, сега съм 10000 км с бош мисля за 110 лв и засега нямам грижи.Вероятно след още 10000 ще ги сменя.Много зависи къде и кой ти поддържа колата.Градско под 11 забрави, извън градско с почти нормално каране 7,5-8,0.Масло Селения 20к или друго подходящо.Клатенето на обороти се оправя с почистване пистите и плъзгачите на стъпковия мотор, не се реже пин 15!За газ не мога да кажа не съм привърженик.Относно цените на частите има евтини има и скъпи, зависи от джоба ти.Вече шеста година не се оплаквам от колата си.

    аз мога да кажа че газта само ебава века на ТС-то !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •