Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Подмяна на говорителите Алфа 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Trojan
    Posts
    17

    Default Подмяна на говорителите Алфа 156

    Здравейте колеги, ще си сменям говорителите на задните врати , та въпроса ми е понеже няма фабрични отделения за пищялки кой вариант бихте ми препоръчали мидбасс или коаксални говорители?

    http://aval-bg.com/14/Hertz+ECX+165.5

    http://aval-bg.com/2052/Hertz+EV+165L.5

    това ми се вписва в бюджета и се двоумя кое да бъде, с кое ще има по приятен звук.

  2. #2

    Default

    На задните врати няма смисъл от пищялки, защото високите честоти се разпространяват насочено и праволинейно, а ниските - обемно. Трябват ти качествени пищялки за отпред и си ОК.
    Former Alfa owner.

  3. #3

    Default

    И аз се присъединявам към въпроса за мидбасите от втория линк на колегата. По-добри ли са от оригиналните в 147/156?



  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    665

    Default

    Това върши по-добра работа от смяната на говорителите....
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #5
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    нямаш ли хубави говорители и с плакати на Лепа Брена да облепиш вратите все тая, то затова тия битуми са 35 лв на врата , а един хубав говорител е ....
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #6

    Default

    Колегата ivo_63 деликатно е загатнал какви са екстрите, които трябва да притежава Алфата ти, а аз само ще допълня:
    1. Оранжев губер върху таблото.
    2. Кехлибарена топка с две зарчета с две шестици върху скоростния лост.
    3. Пластмасово кученце върху губера, което поклаща глава, докато се движи колата.
    4. Пластмасова ръчичка на стоманена пластина, на която грее образа на Драгана или Лепа, закрепена на вендуза, която небрежно се клати наляво-надясно, създавайки изключително приятно усещане у шофера.
    5. Котешки очички от страни на 4-те врати.
    6. Калобрани под 4-те калника.
    7. АНТИСТАТИЦИ !!!
    8. Допълнителен тръбен багажник, поставен върху капака на багажника.
    9. Допълнителна телескопична антена, на чийто връх има жълта пластмасова кутийка от шоколадово яйце.
    10. Масивен никелиран накрайник на ауспуха.
    Last edited by dansguardian; 09-09-2015 at 22:19.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    11.Възглавнички на задната кора.

    Малките говориттелчета, мидбаси ли е пищялки ли е каквото е, при мене са вградени в кората на вратата най-горе дето е пепелника, по средата на тази част на кората.Даже до скоро си мислех че така е стандартно и се чудех защо не са го направили като предните врати заедно с ръчката за отваряне, в смисъл добре е направено и ми изглеждаше като фабрично.Обаче имай в пред вид че говорителя се държи за кората на вратата и за ламарината на вратата едновременно и ако магнита е по-голям ще трябва да му направиш място, тоест да поизрежеш ламарината.
    Last edited by dimitar_vd62; 10-09-2015 at 00:48.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Trojan
    Posts
    17

    Default

    Благодаря за отговорите

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by 1nSatiable View Post
    Здравейте колеги, ще си сменям говорителите на задните врати , та въпроса ми е понеже няма фабрични отделения за пищялки кой вариант бихте ми препоръчали мидбасс или коаксални говорители?

    http://aval-bg.com/14/Hertz+ECX+165.5

    http://aval-bg.com/2052/Hertz+EV+165L.5

    това ми се вписва в бюджета и се двоумя кое да бъде, с кое ще има по приятен звук.
    А говорителите от втория линк (EV 165L.5) ще се поберат ли във вратата? Струва ми се, че магнита ще опира в ламарините. Някой да има опит с тая работа?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Не само ламарините, ами и стъклото май слизаше до там.
    Отдавна се занимавах с тая работа, това което мога да кажа е, че моите pioneer-и дето сложих са с монтажна дълбочина 5см и не опират никъде.

    https://pioneer.bg/car-audio/audio-g...1710f?filter=5

  11. #11
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Доволен ли си от звука, сравнено с фабричните? И тези 17 сантиметра не са ли малко големи, размерът на нашите го дават 16.5... дали пасват всички отвори за винтове и т.н.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #12

    Default

    Доволен съм, разликата е огромна спрямо фабричните.
    Пасват идеално, не съм имал проблеми с дупките.

    Важно е да се смени и плеъра, заводския е слаба работа.
    Слагаш и едни елипси на кората отзад и ще свири доста прилично.
    От говорители в задните врати няма нужда в този случай.

  13. #13
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Плеъра е сменен още лятото и тогава си подмених и колоните (с оригинални), ама ето, че 2 от тях отново заминаха. Затова искам да сложа нещо по-сериозно, хем да се чува хубаво, докато колата се кара, хем да държи на напън. С елипси в корите честно казано не ми се занимава и затова ми се ще да грабвам направо 2 комплекта от тези, които ти си сложил и да подменям говорителите във всички врати. А с окабеляването как стои въпроса, трябва ли да се режат фабричните букси и да се снаждат кабели?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #14

    Default

    Да, в комплекта на говорителите ти дават и кабели с подходящите "обувки" , които трябва да си свържеш на мястото на оригиналните букси.

    Утре може да ти направя някоя снимка ако искаш, да видиш как стои говорителя само, че не ми се разглабя нещо повече освен капака.

    И щом няма да слагаш елипси на кората, тогава се замисли за изолация на вратите. По-нагоре в постовете имаше линк към такава тема.

  15. #15
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Може да снимаш, ако не ти е проблем. Иначе щом казваш, че пасват перфектно без преправяне и че декоративните капаци се затварят, мисля да ги поръчвам и до края на седмицата да ги сложа. Благодаря много за споделения опит, че с ония херци така щях да си го набия, ако не бях погледнал снимките хубаво, че... мани, не е за приказка
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •