Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Търси се автомобил.

  1. #1
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default Търси се автомобил.

    Колеги давайте акъли каква кола да вема на баща ми?
    Бюджета е до 5к. 156 отпада, че ми е писнало с носачи да се занимавам, а и е малка. Всичко в колата е перфектно, ама пусто скърцане.
    Трябва да е или комби или миниван. Задължитвлно с климатик.
    Определено да е с евтина поддръжка. Зафира а влиза в бюджета, но досега не чух добра дума за тях.
    Наблюдения имам върху пежо 306 2.0 90hp HDI за съжаление няма голям избор в момента с този двигател.
    Та дайте предложение за нещо надеждно с евтина поддръжка?
    Ще помоля да се въздържате от излишни коментари.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=aju277
    Нямам нищо общо с обявата. Виж модела, има и дизели. Поддръжката е евтина, а и не се чупи.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3

    Default

    Избирай:

    1. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...nk=aju6c5&f1=1

    2. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...nk=aju7yq&f1=1

    Това според мен е най-доброто за тези пари, на най-ниска поддръжка, като при кромата ще има лек "гъдел" нали е италианка ...

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз бих ти препоръчал Стило комби, 1.9жтд 110-115кс. Вървят по 3-4000лв, тъкмо ще го обслужиш за останалите пари, даже ще останат и за почерпка. Ставнително нови са , вътре бива, окачването бива, мотора бива, багажника е голям и така...

    Пс Няма нищо общо с писаното по-горе, но между другото един авер си продава Стилото, миналата седмица го обслужихме, ама го изненадаха едни разходи. Количката е хубава и си струва. Ако си заинтересован ще ти дам координати.
    Last edited by mirchozo; 11-09-2015 at 19:10.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    До преди седмица бях в подобна чуденка. Търсех да купя комби, дизел за баща ми. Бюджета беше 4-5000лв.

    Ако не ти е грозно от вътре, то Форд Фокус комби 1.8 дизел е твоята кола. Гори малко, евтино окачване, доста по-здраво от Алфовото, голям багажник!

    Аз в крайна сметка му взех алфа 156 спортвагон 1.9жтд 115 к.с. вътрешен фейс, но това само, защото колата беше от познат и доста свежа.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Благодаря ви за предложенията. Окачването на фиата пак ли е с два носача от страна?
    Някакви детски болести по форда и стилото?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Погледни и Пежо 406 2.0 HDI 110, голяма, здрава и комфортна кола с прилична поддръжка.

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...5&slink=ak27r5

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=ak27r5
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    За Форда незнам, не ми е познат изобщо.
    Стилото..., мАтова същия като на алфите, дори доста опростено, място колкото искаш и лесно се обслужва. На окачването не обърнах много внимание. Тенекийте биват, интериора също не е зле. Някакви детски болести не съм чувал конкретно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Пежо мисля да се придържам към 2.0 HDI 90 hp. Този мотор е корав, торбина без променлива геометрия, евтинийка. Няма демпферни истории. 110 коньовия не ми е познат.
    Фиатката, ако окачването не скърцори е идейно, JTD-то е корав матор. Този на алфата му взимам здравето и си е чук.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Избирай:

    1. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...nk=aju6c5&f1=1

    2. http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...nk=aju7yq&f1=1

    Това според мен е най-доброто за тези пари, на най-ниска поддръжка, като при кромата ще има лек "гъдел" нали е италианка ...
    На кромата как и е окачването?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Кромата и Стилото са с по един носач от страна.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  12. #12
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    МиЦубишито - Спейс Стара дето колегата ти беше пратил баща ми кара такава 1.9 DI-D , лятото среден разход 5 как и да го гледаш вози много добре здраво и е окачването отзад е с много място удобна кола с една дума

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=ak45bj

    Това е все едно гледам нашата ама буквално са 1-1
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  13. #13
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Това добре,ама нали е Жапонска,как са цените на частите на това чудо,бяхме харесали една мазда 6 ама като и видях хилядате носача отпред и цените и
    Маховика демпферен ли е ?
    Last edited by Zlobich; 12-09-2015 at 09:14.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #14
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    За миниван - Zafira, казвам го от преки наблюдения, в семейството в момента имаме 2 зафири, едната е от първите - за 120к км или 8 години, са сменени задни пружини и амортесьори(защото бащата я помисли за бус)преден десен шарнир, егр и обслужванията. Другата зафира е служебна и гаранционна, така че няма да я коментирам, но според мен първия модел е по-сполучлив като окачване и като цяло, просто защото са по-опростени.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  15. #15
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Това добре,ама нали е Жапонска,как са цените на частите на това чудо,бяхме харесали една мазда 6 ама като и видях хилядате носача отпред и цените и
    Маховика демпферен ли е ?



    Братовчетками има мазда 6 2.0тди 2001г. Разход приличен 6 на 100 извън.Имая е вече 3 години,не ми е споменавала за някакви сериозни ремонти.А я кара във Враца.Там до скоро пътищата бяха ебаси и кратерите.Съединитела не знам да ли е с демпферен маховик,но е бая твърд спрямо 156.За 3 години обаче тая кола бая изгни.Прагове,врати,мамата си ебало.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •