Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: гори масло 147 16.105кс

  1. #16
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ми да,

    Служебния голф гореше 2/1000 ( шефа вика маслото е по-евтино от ремонта )

    Та колегата , варианти няколко ама 98% сегменти.
    Иначе може да се види масления сепаратор, от него може да гори масло.

    А към колегата дето обяснява за пушенето. Моя спарк е вече бая издухан , според моите критерии , а грам не пропушва. Пък масло си гори на арабия

    И не го карайте да сипва селения 20к , че тогава ще види какво е разход на масло.

    Когато купих зелената , беше със селения и литър за 2000км отидоха. После си минах на някакво друго Кастрол?? ( не помня точно щото беше преди 7 години ) и разхода стана 1л на 10к ...... уви сега нулата изчезна
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Велинград
    Age
    31
    Posts
    8

    Default

    Карахте ми се вие, че казвах, че тея коли си горят масълце... Аз съм със същия проблем в момента..Колата е 147, TS 105 к.с.(Баща ми кара същата и при който и да е отишъл да я погледне му казват, че тя просто си гълта масло). Маслото просто се изпарява, няма течове, няма промяна в цвета на дима.. Просто изчезва.. Нямам представа за литри но за 1000 км е изчезнало масло от малко повече от половината на щеката, до под минимума...(съжалявам за обясненията - жена съм, ще ми простите). Долях му около половин литър масло, при което изобщо не отчете на щеката.. Утре ще ходя да видя от какво е и се моля да е от масления сепаратор, щот' май това е най-евтиния вариант И все пак ако някой има и други идеи от къде идва това изчезване на масло, ще се радвам да сподели.

    П.С. При запалване ми светва лампата за ламбда сондата, като я закачихме да видим що свети, изписа някакви грешки на катализатора, и тъй като тук някъде прочетох нещо от сорта на "...ако ти гори толкова масло, знаеш ли на какво ще заприлича катализатора..", може ли двете неща да са взаимно свързани?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •