Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: ALFA 166-АМИ СЕГА?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    3

    Default ALFA 166-АМИ СЕГА?

    Привет-нов участник съм във форума но виждам ,че повечето от Вас притежават cuore sportivo което е много хубаво-поздравления Иска ми се ако може да ми дадето малко обобщено инфо ,като ще ви дам и някои специфики-ако можете да ме упътите някак си -ще съм много благодарен-след време ще Ви се отплатя с подробно инфо за колата която ще си взема
    Та както се подразбра вече ,ще си взимам АЛФА 166-и това няма да е първата алфа в живота ми -имах имола 33...но се налагаше да я карам бос,което съгласете се не е много удобно,не знам кои беше измислил педалите на газта и спирачката да имат разстояние 3 санта помежду им ,но това е една друга бира-да питам вече де-мисля да се разходя до германия и италия -почивка а ако може и кола да си взема-супер-начи обявите които съм гледал в германия за алфа 166-са между 3500 и 5000 евро за алфа 166-различни вариаций на мотора-в италия са малко по евтини-НО!-не е ли по добра техническата поддръжка в германия?-всмисъл да не попадна на някоя пръчка-ако някои има опит или мнение-ще се радвам да го чуя-това първо-и после=какви акзици?-в момента не съм в Бг но доколкото знам вече се плащат само някаки екотакси около 300 лева за нов внос?или има още нещо-независимо от двигателя?И най важното -всъщност по мои планове колата не трябва да ми излезе повече от 4500 евро ако я взема за 3700 например-дали не съм некои луд?Благодаря за вниманието и се надявам и да се усмихнете докато четете
    CUORE SPORTIVO

  2. #2

    Default

    Всички 6 цилиндрови двигатели (2.0 Турбо, 2.5 и 3.0) са акцизни
    За мощности до 163к.с.(120kW) включително - НЯМА АКЦИЗ
    Или казано по-простичко, за да не плащаш доплнително при вноса, трябва да си вземеш 2.0 ТуйнСпарк или 2.4 дизел
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    3

    Default ?

    не знаех ,че има акциз за по големите киловати-и изобщо тая работа с акциза е толкова тъпа=-това да не е алкохол и цигари ,че да му плащам акциз?, и като си купя кола от германия например-там нали е заплатено всичко когато е купена колата за първи път-а като част от европа би следвало да е все едно живея в пловдив и си купувам кола в софия-трябва ли да платя вссички такси отново,...абе.....ама ако на някои му се обяснява за тоя акциз ще съм много щастлив да ме "светнете"-ако ли не...кво да се прави...лошото е,че си обичам големи мотори-винаги съм обичал.....някак си на тая красавица не и отиват 140 катърчета под капака.....тряба си поне 200... май ще е по добре да си купя от Бг за около 10 бона ама на изплащане...баси
    CUORE SPORTIVO

  4. #4

    Default

    Ами то няма много за обясняване колега
    За по-мощните коли има акциз, колкото и да не ни се иска
    Ето го "Закона за акцизите", ако те интересува нещо друго питай
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Братко, за 10 000 бона няма начин да намериш читава 166, нито тук, нито в Германия.

    Пък ако вземеш някоя от тия, дето са по 3500 и 4000 евро в Германия, бъди готов за поне още 2-3000 евро да дадеш, че да я стегнеш.х Тия 166, дето са по 3500 евро, са беля, таралеж в гащите, вервай ми. Повечето имат някакъв сериозен скрит проблем и после като се окоти тук ще плачеш.

    Поддръжката на тая кола е скъпа, да знаеш. Окачването, особено задното, е бая кинти.

    По най-груби сметки само частите за ремонт на задното окачване са около 1600 лева, труда отделно (без амортисьорите, те са още 300 лева). На Запад никой не се занимава с тия ремонти, а направо продават колата и...

    Предното е малко по-евтино, частите са около 1000 лева.

    Отделно си приготви още поне 600-700 лева за смяна на всички консумативи (ремъци, ролки, филтри, масла, а при дизеловия двигател почти сигурно и демпферна шайба и дебитомер), което е още толкоз кинти.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    3

    Default

    Ами като се замисля си прав пинко-явно няма да е сега-или ще е 156=мисля че са по евтини ,но не знаех че е толкова скъпо окачването-няма логика нещо ама на...живот ли е...ееех...благодаря и на двама ви за отговорите-помогнаха ми доста-особенно тази част с акциза не я знаех ....но никога нищо не е загубеноще видимимайте хубав ден
    CUORE SPORTIVO

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Здравейте!Аз също съм нов фен алфа и 166 специално.Спрял съм се на алфата , ланчиа либра или ситроен ц5.Искам колата по възможност да е дизел защото като прочета 1.90 бензин имам чуството че ми се откача долната челюст.Алфата е една от най-красивите коли който съм виждал и ми е легнала на сърце , но искам да питам колко е данъка и застраховката на една такава красавица.Споменаха ми , че колата имала възможност за 'икономичен' режим който незнам отъде се включва нито съм видял такъв бутон в колите който оглеждах (има някъв с бензинова колонка на него до скоростния лост , но незнам какво значи ) .Не ми се вярва , но вие ще кажете .
    CITRO МАНИАК

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by smx
    ...Искам колата по възможност да е дизел защото като прочета 1.90 бензин имам чуството че ми се откача долната челюст....
    Че нафтата е 1.80 лв/литър, ако сложиш добавка (грубо 5-6 лв на 60 литра резервоар) и седнеш да си поиграеш да направиш калкулацията, ще се окаже, че и тя излиза 1.90. От разлика в цените бензин/дизел не очаквай сериозни икономии
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Съгласен ! Но градско 14 бензи и 10 нафта (не съм сигурен ) са две много различни цифри .
    CITRO МАНИАК

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by smx
    Съгласен ! Но градско 14 бензи и 10 нафта (не съм сигурен ) са две много различни цифри .
    Така и аз съм съгласен
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11

    Default

    Карам 166 - если берешь нафту на Лукойл не надо добавки - Проверено мной много раз .

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Dobro защо със нов потребител колега?
    Да нямаш проблеми със старият ?
    Свиркай на ЛС ако има нещо.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by smx
    Здравейте!Аз също съм нов фен алфа и 166 специално.Спрял съм се на алфата , ланчиа либра или ситроен ц5.Искам колата по възможност да е дизел защото като прочета 1.90 бензин имам чуството че ми се откача долната челюст.Алфата е една от най-красивите коли който съм виждал и ми е легнала на сърце , но искам да питам колко е данъка и застраховката на една такава красавица.Споменаха ми , че колата имала възможност за 'икономичен' режим който незнам отъде се включва нито съм видял такъв бутон в колите който оглеждах (има някъв с бензинова колонка на него до скоростния лост , но незнам какво значи ) .Не ми се вярва , но вие ще кажете .
    Колега, дано това което ти кажа ти помогне в избора. Аз карах до вчера Ситроен Ксантия, от месец и половина реших да я сменям и първо се бях насочил към Либра, но когато видях 166-цата ми стана ясно че това е колата. От трите аз смятам че Алфа-та е най-добрия избор. Това е висша класа автомобил.
    Аз си взех 166-ца 2.0 бензин, 2001-ва. Данъка е 210лв, пълно каско около 1000лв ама можеш да го правиш на вноски, гражданската 120лв.
    А иначе за този бутон с бензинова колонка не е нищо друго освен бутон с който се отваря резервоара
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Благодаря за отговора .Значи едни 300лв данък не мърдат .Алфата е номер 1 като цяло , но отвътре ланчията е можеби по-ергономично направена централната конзола: дисплея й е горе , има двузонов климатроник и озвучителната система BOSE много ми хареса (не съм чувал на алфата) .Добре , че има възможност да намеря колата директно в Италия . Тва за икономичния режим можеби не съществува за жалост тогава . Аз харесвам и ц5 защото ксантията се оказа много добър автомобил по мойте критерий .
    CITRO МАНИАК

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Колега, то вече няма кола която да е едновременно голяма или поне среден клас и да е малък данък. На Ситроена данъка ми е 100лв, ама той е 1.8 и е точно 100 к.с. и минава с 50% отстъпка при данъка. Вече не знам да има кола с 1.8 двигател и да е по 100к.с. така че за да плащаш малък данък ти трябва малка кола с 1.4 или 1.6 двигател, минеш ли над 100к.с. то вече дали ще плащаш 180 или 210 лв е все тая нали е веднъж на година.
    Либрата също е много хубава, но Алфа-та е номер 1
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •