Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81

Thread: Климатроникът духа топло когато колата загрее

  1. #46
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ямбол
    Posts
    54

    Default

    Е така де дават гаранция за свършената от тях работа това казах и аз ,но както и да е

  2. #47

    Default

    Не не каза това. Каза, че даваш гаранция само за боклуците окичени от тебе, а това че като окичиш едни боклуци по колата и почупиш други и в резултат на което същия механизъм за който съм дошъл за ремонт при тебе пак не работи след 3 дни, ти нямало да си поемел гаранция. Аз пък при такъв като тебе няма да си дам колата.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ямбол
    Posts
    54

    Default

    Ай да не се обиждаме и ти пожелавам да си намериш майсторите дето да покрият изискванията ти колега

  4. #49
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега извинявай но вече темата почна да става като повечето тук, които междувпрочем отказват както виждам все повече хора от форума. Почнаха едни сравнения на български, немски и холандски сервизи, едни обиди и обвинения. Истината е че на половината от нас колите нямаше да се допускат до движение в гореспоменатите страни и ако ни обслужваха техните сервизи нямаше да можем да си платим ремонтите. Щото там няма ама може ли с части от моргата или може ли само половината да сменим. И не очаквай някой да то поеме гаранция на цялата климатична инсталация само заради смяна на радиатор или тръба. Никой не е врачка да познае до колко са корозирали другите елементи и дали след като новият ти радиатор започне да задържа налягането друга част няма да гръмне
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #50

    Default

    Ми не не си прав. Има сервизи, в които дават гаранция. Днес ходих в един, в който бърникат електроника. Става въпрос на бул. Овча Купел 30, точно преди кръстовището с Линкълн. Там смятат, че проблемът е, че управляващия блок на компресора го гаси и от там идват ядовете. Дават 6м гаранция. Лошото е, че докато правехме диагностиката там, духаше топло от лявата клапа над конзолата, а от дясната студено, което отива вероятно и на сваляне на таблото и става дебело. А фреонът, който заредих преди седмица си беше там, измери 530гр тяпната машина днес. Лошото е, че се иска колата да се остави на място и не знам какво друго може да и разбърникат, както казаха някои колеги, не е добре да се оставя без надзор по сервизите цял ден.
    Last edited by novice; 10-04-2016 at 00:04.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #51

    Default

    Ако е заяло едното моторче, то се сменя без да разглабяш толкова и след това климатроникът да се оправи. Електрониката трудно се скапва. Пусни една диагностика или мини да видим какво става, какви грешки има. Нали си с двузонов?

  7. #52
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ми не не си прав. Има сервизи, в които дават гаранция. Днес ходих в един, в който бърникат електроника. Става въпрос на бул. Овча Купел 30, точно преди кръстовището с Линкълн. Там смятат, че проблемът е, че управляващия блок на компресора го гаси и от там идват ядовете. Дават 6м гаранция. Лошото е, че докато правехме диагностиката там, духаше топло от лявата клапа над конзолата, а от дясната студено, което отива вероятно и на сваляне на таблото и става дебело. А фреонът, който заредих преди седмица си беше там, измери 530гр тяпната машина днес. Лошото е, че се иска колата да се остави на място и не знам какво друго може да и разбърникат, както казаха някои колеги, не е добре да се оставя без надзор по сервизите цял ден.
    Няма уважаващ себе си сервиз, който да оставя клиенти да се разхождат между механиците и да ги "надзирават". Така наречения от тях управляващ блок е това с врътките и ако проблемът е там много лесно ще го разбереш като пробваш с друг, малко е вероятно обаче някой да седне да оправя твоя, аз даже не съм попадал на някаква информация или схема за него а вътре са 2 smd платки. А и това че управлението спира компресора съвсем не значи че не го прави защото нещо в системата не е в ред.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #53
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Няма уважаващ себе си сервиз, който да оставя клиенти да се разхождат между механиците и да ги "надзирават". Така наречения от тях управляващ блок е това с врътките и ако проблемът е там много лесно ще го разбереш като пробваш с друг, малко е вероятно обаче някой да седне да оправя твоя, аз даже не съм попадал на някаква информация или схема за него а вътре са 2 smd платки. А и това че управлението спира компресора съвсем не значи че не го прави защото нещо в системата не е в ред.
    Аз пък обичам да се разхождам между така наречените "механиците" за да не пипнат ( или се опитат да пипнат ) някъде дето не трябва и да ме направят дойна крава за в бъдеще !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #54

    Default

    Абе я си направи диагностика на смесителите и тест с Фиатекускан

  10. #55
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз пък обичам да се разхождам между така наречените "механиците" за да не пипнат ( или се опитат да пипнат ) някъде дето не трябва и да ме направят дойна крава за в бъдеще !
    Ами ти може да обичаш но всеки нормален сервиз, от този за кафеварки до този за стройтелна техника има едно гише Приемчик и си до там. И вообще няма да казвам колко дразнещо е да работиш а някой да ти се вторачва в ръцете
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #56
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Ами ти може да обичаш но всеки нормален сервиз, от този за кафеварки до този за стройтелна техника има едно гише Приемчик и си до там. И вообще няма да казвам колко дразнещо е да работиш а някой да ти се вторачва в ръцете
    Виж сега аз кафеварката не я нося на сервиз...ами си купувам нова !Що като ти се повреди бойлера в къщи и дойде ел.техника ти какво излизаш на разходка ли ? Относно сервизите това дето го казваш е за представителните...Иначе в БГ 99% вътре е все едно е паднала бомба !Е в такива седя там до "маймуняка" (механика)
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #57
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Виж сега аз кафеварката не я нося на сервиз...ами си купувам нова !Що като ти се повреди бойлера в къщи и дойде ел.техника ти какво излизаш на разходка ли ? Относно сервизите това дето го казваш е за представителните...Иначе в БГ 99% вътре е все едно е паднала бомба !Е в такива седя там до "маймуняка" (механика)
    Ами аз последно носих една кафемашина дето като нова е 1600 лева ама щом ти направо си взимаш нова…., дето се вика дай боже всекиму. За бойлер не знам, ползвам ТЕЦ от както се помня. Няма значение дали е официален сервиз или не, правилата на управление на сервиз не допускат контакт между клиент и механик (няма да ти обяснявам за разценки, цена на човекочасове, складови потоци и т.н.). Няма да ти обяснявам и че ако механика е достатъчно квалифициран а ти седиш до него да му даваш акъл рискуваш да получиш и някоя не особено възпитана реплика. Всъщност не знам с какво се занимаваш но как би реагирал ако всеки почне да ти обяснява как да си вършиш работата?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #58
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ако е двузонов и от едната страна работи от другата не, проблема би трябвало да е в упрвалението.Най-вероятно въобще не се включва и трява да се свали таблото.Иначе и мен ме дразни някой да ми гледа в ръцете до като правя нещо,за това когато някой ми прави колата седя леко настрани и си пуша и хвърлям по едно око на дистанционно..................няма как да си оставя някъде колата при някой който познавам от два дена или да седя в чакалнята и да пия кафета.Тука преди време ги хванаха ,,Toyota,, че взимат на клиенти пари за ,,уж сменени консумативи,, и след проверка от експерти се оказа че въпросните консумативи въобще не са сменени.Щом в Тойота Холандия стават тия работи,представям си в бегето
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 10-04-2016 at 13:12.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #59

    Default

    Вие май не четете какво съм написал, а вкарвате човека в приключение. Що не си свали резервоара, може от помпата за гориво да е

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Няма уважаващ себе си сервиз, който да оставя клиенти да се разхождат между механиците и да ги "надзирават". Така наречения от тях управляващ блок е това с врътките и ако проблемът е там много лесно ще го разбереш като пробваш с друг, малко е вероятно обаче някой да седне да оправя твоя, аз даже не съм попадал на някаква информация или схема за него а вътре са 2 smd платки. А и това че управлението спира компресора съвсем не значи че не го прави защото нещо в системата не е в ред.
    Аз пък точно така обичам, и не за да "надзиравам", а просто защото ми е интересно. Именно за това си ходя винаги в един и същ сервиз, хората са пичове и не са с нагласата, че съм отишъл там да им "открадна хляба". Освен добре свършената работа преди всичко ценя отношението.



Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •