Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: Климатроникът духа топло когато колата загрее

  1. #61

    Default

    Alex_26, да двузонов е. Къде я правиш тая диагностика?
    Вчера за пръв път духаше топло отляво и студено отдясно на централната духалка върху конзолата. Обикновено при загряла кола духа топло отвсякъде, а вентилаторът зад радиатора не включва.
    Понеже тези на Овча купел са по електрониката, споменах, че не ми включва автоматично лампата в багажника при отваряне на 5-та врата и коментарът беше, че могло до е от бодито, каквото и да значи това. Ако е то, трябвало да се намери друго от кола със същите екстри. Ако е само управлението на климатика, за 1-2 дни щели да я оправят, ако трябва да се сваля табло - 2-3 дни да виси там.
    Last edited by novice; 10-04-2016 at 16:22.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #62

    Default

    В МЕС има меню ТЕСТ

  3. #63
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Alex_26, да двузонов е. Къде я правиш тая диагностика?
    Вчера за пръв път духаше топло отляво и студено отдясно на централната духалка върху конзолата. Обикновено при загряла кола духа топло отвсякъде, а вентилаторът зад радиатора не включва.
    Понеже тези на Овча купел са по електрониката, споменах, че не ми включва автоматично лампата в багажника при отваряне на 5-та врата и коментарът беше, че могло до е от бодито, каквото и да значи това. Ако е то, трябвало да се намери друго от кола със същите екстри. Ако е само управлението на климатика, за 1-2 дни щели да я оправят, ако трябва да се сваля табло - 2-3 дни да виси там.
    Колега не знам при какви „специалисти по електроника ходиш“, но между лампата, вратата на багажника и климатроника няма нищо общо. И ако са решили да човъркат в ЕКУ то може да изпаднеш в голям проблем. Управлението на климатроника, както вече ти казах, е едно цяло заедно с врътките и електрониката си е в него. Не ти трябва табло от кола със същите екстри, след смяната софтуерно му се задава конфигурацията на твоята кола. Що се касае за необходимото време за подмяна – 20 мин да извадиш старото и да сложиш новото и 15 да му смениш софтуера, това без да бързаш.
    Щом си решил да се насочиш към електронно решаване на проблема, най-добре потърси колегата Mury.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Колега не знам при какви „специалисти по електроника ходиш“, но между лампата, вратата на багажника и климатроника няма нищо общо. И ако са решили да човъркат в ЕКУ то може да изпаднеш в голям проблем. Управлението на климатроника, както вече ти казах, е едно цяло заедно с врътките и електрониката си е в него. Не ти трябва табло от кола със същите екстри, след смяната софтуерно му се задава конфигурацията на твоята кола. Що се касае за необходимото време за подмяна – 20 мин да извадиш старото и да сложиш новото и 15 да му смениш софтуера, това без да бързаш.
    Щом си решил да се насочиш към електронно решаване на проблема, най-добре потърси колегата Mury.
    Абе стига сте го пращали при тоя и оня заради евентуално счупено рамо на едно моторче. Дай да сменим и ЕКУ-то, задната броня, предния капак и т.н. Дай си една диагностика с Фиат Мулти Еку СКАН, пусни тест и виж дали се движи моторчето за клапата за смесване на въздуха

    ---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

    Па ако си от София, обади се и на мен. Иначе ете този Коко - 0877777027 има централа като за теб, и моторчета даже

  5. #65
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Абе стига сте го пращали при тоя и оня заради евентуално счупено рамо на едно моторче. Дай да сменим и ЕКУ-то, задната броня, предния капак и т.н. Дай си една диагностика с Фиат Мулти Еку СКАН, пусни тест и виж дали се движи моторчето за клапата за смесване на въздуха

    ---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

    Па ако си от София, обади се и на мен. Иначе ете този Коко - 0877777027 има централа като за теб, и моторчета даже
    Ти пък като си се хванал с тая диагностика. Знаеш ли че всички диагностики ми дават че електрическия подгрев на климата работи а той грам не иска да се пусне. И как ще обясниш с моторче на клапа изключването на компресора. Или пък ще му покаже пиково повишение в налягането заради запушване в дехидрататора например?
    Ама какво ли се напъвам да обяснявам като всички вече са експерти и сами си оправят колите.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #66

    Default

    Ти пък като си се хванал с тая диагностика. - Ами тя понякой (повечето) път пести време, пари нерви.
    Знаеш ли че всички диагностики ми дават че електрическия подгрев на климата работи а той грам не иска да се пусне. - Хвани схемата в Е-learn и сам си обясни защо.
    И как ще обясниш с моторче на клапа изключването на компресора. - какво става като е затворена клапата и духа топло. Останалото се сети сам
    Или пък ще му покаже пиково повишение в налягането заради запушване в дехидрататора например? - Ако е разглобяван климатроника - фреоновата част може и това да стане
    Ама какво ли се напъвам да обяснявам като всички вече са експерти и сами си оправят колите. - Тук си прав. Ама и ти си от тези явно дето много се напъват

  7. #67
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ти пък като си се хванал с тая диагностика. - Ами тя понякой (повечето) път пести време, пари нерви.
    Знаеш ли че всички диагностики ми дават че електрическия подгрев на климата работи а той грам не иска да се пусне. - Хвани схемата в Е-learn и сам си обясни защо.
    И как ще обясниш с моторче на клапа изключването на компресора. - какво става като е затворена клапата и духа топло. Останалото се сети сам
    Или пък ще му покаже пиково повишение в налягането заради запушване в дехидрататора например? - Ако е разглобяван климатроника - фреоновата част може и това да стане
    Ама какво ли се напъвам да обяснявам като всички вече са експерти и сами си оправят колите. - Тук си прав. Ама и ти си от тези явно дето много се напъват
    Айде сега и в червено пишем.
    Диагностиката рядко помага при механични проблеми, а в климатика твърде малко. Дори и оригиналния тестер на Делфи не е особено полезен, пробвал съм и него
    Като от едната страна духа топло а от другата студено заради клапа това компресора какво го бърка. Той клапи не гледа, даже зимата ако си забелязал пак си работи въпреки че всички клапи духат топло.
    Дехидрататора така или иначе си е консуматив, каква е била съдбата на колата, никой не знае.
    А това за схемата в E-learn пък е най-хубавия бисер. Първо е непълна, второ е сгрешена и трето там самото управление е един правоъгълник. В математиката му викат черна кутия. И нито схемата нито която и да е диагностична програма може да ти каже какво става вътре. И ако както предполагам нашите коли са със сгрешено и фабрично неправилно транзисторно управление на релетата на подгрева то никой не може да ти помогне.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #68

    Default

    Ще се въздържа - виждам, че нито мислиш, нито искаш. Дай да се заяждаме.
    Обади ми се по телефона да ти разправя

  9. #69
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0494.jpg 
Views:	34 
Size:	92.8 KB 
ID:	152668 Е такова нещо ако имаш към автомобила си,ще знаеш със сигурност колко точно фреон ти събира климатичната система,и е гаранция че автомобила ти фабрично е излязъл от завода с климатик,а не е вграждан по късно.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #70

    Default

    Стига с тоя SAAB. Тая фирма вече не съществува.
    В алфите се знае колко точно фреон според модела

  11. #71
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    какво става като е затворена клапата и духа топло. Останалото се сети сам
    Какво става?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #72

    Default

    Тоя на Овча купел не е обвързал Бодито с климатика, просто като го попитах защо не ми светва лампата в багажника автоматично ( понеже е по електрониката) като го отворя, каза, че може да е от него и че от него на Алфите им чезнели много неща. Предполагам при него ремонтът ще е солен и няма гаранция дали няма да откраде оригинална електроника от колата и да ме накара да ходя по морги да купувам друга, под предтекст, че нещо ми е сдало багажа. Щом за 1 закачване на машината за фреон взима 30-так.
    Иначе странното е, че дори при пуснат климатик колата се запотява отвътре, докато не пусна подгрева на стъклата. Който пък спира климатика и почва да бичи топло. Това нормално ли е?!
    Last edited by novice; 12-04-2016 at 21:25.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  13. #73
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Осветлението в сенниците работи ли? Ако - да, не търси проблема за осветлението на багажника в боди компютъра.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Тоя на Овча купел не е обвързал Бодито с климатика, просто като го попитах защо не ми светва лампата в багажника автоматично ( понеже е по електрониката) като го отворя, каза, че може да е от него и че от него на Алфите им чезнели много неща. Предполагам при него ремонтът ще е солен и няма гаранция дали няма да откраде оригинална електроника от колата и да ме накара да ходя по морги да купувам друга, под предтекст, че нещо ми е сдало багажа. Щом за 1 закачване на машината за фреон взима 30-так.
    Иначе странното е, че дори при пуснат климатик колата се запотява отвътре, докато не пусна подгрева на стъклата. Който пък спира климатика и почва да бичи топло. Това нормално ли е?!
    Кога си смени филтрите на колата? А отзад отдушника на колата как е?

  15. #75

    Default

    Оказа се, че климатът изключва по съвсем други причини. Едната е самото боди губи връзка с климатроника. И изключва компресора (не ме опонирайте - така е service manual). Другата е в Drier accumulator filter with reservoir function и налягането на фреона ставало доста над работните 17bar - но това трябва да се провери щателно. Иначе колата си има фреон и само са му взимали парите. Насочен е към съответния сервиз. Освен това има и проблем с алтернатора, който ще бъде отстранен
    Иначе - хубава количка. Бих я продал в Македония веднага

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •