Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81

Thread: Климатроникът духа топло когато колата загрее

  1. #31
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Пробвахте ли да реснете настройките на климатика до фабричните му ! Не с сваляне на минуса на акумулатора !!!
    В Multiecuscan или AlfaOBD има тази опция да се извърши.Но в коя от двете не помня Аз на моя съм правил ресет от там и за това ти казвам
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #32

    Default

    Температурния датчик на огледалото - дясното

  3. #33
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Температурния датчик на огледалото - дясното
    В дясното огледало няма датчик не пиши глупости !
    Има в лявото огледало от страната на шофьора
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #34

    Default

    Хора, проблемът е в теч. Няма как да духа хладно непосредствено след зареждане с фреон и още на следващия ден да няма и следа от хладината. Тези юнаци от Младост 1 дали работят в събота?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  5. #35
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Хора, проблемът е в теч. Няма как да духа хладно непосредствено след зареждане с фреон и още на следващия ден да няма и следа от хладината. Тези юнаци от Младост 1 дали работят в събота?
    Е щом си сигурен,че е теч иди да го оправят ! Тук никой няма да ти затапи теча от разстояние
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #36

    Default

    Не знам, търси Цецо. Не взимат евтино, но го правят един път

  7. #37
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Хора, проблемът е в теч. Няма как да духа хладно непосредствено след зареждане с фреон и още на следващия ден да няма и следа от хладината. Тези юнаци от Младост 1 дали работят в събота?
    Чакай се, тука 2 седмици мислим, а ти псуваш некадърниците, които искат да ти сменят радиатора пък се оказва че сам знаеш че е пробит. И да ти кажа само че ако дълго време си карал с пробит радиатор най-вероятно имаш за смяна и онзи дехидрататор за който ти казах в началото
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #38
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ако радиатора е пробит,то ще се вижда че тече.Поне моя на една от предните ми коли като беше пробит и когато започнаха да го пълнат с фреон,от 100км се виждаше че тече.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #39

    Default

    Фритекс в Младост 1 са неоткриваеми - 1 изключен телефон, стационарен невалиден и то изпадащи от форумите, никакъв сайт... въобще нищо, фантоми.
    Импас имат ли някакъв ред за приемане в сервиза? Никакъв телефон за връзка с него, не ми се ходи днес и да установя, че не работи или не могат да я гледат.
    Last edited by novice; 02-04-2016 at 22:48.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    В дясното огледало няма датчик не пиши глупости !
    Има в лявото огледало от страната на шофьора
    На 156 е в дясното, на 147 е в лявото. Не разбираш чак толкова, че да се заяждаш

    ---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:06 ----------

    Ох, не знам и ас. Собственикът замина за Дания, а Цецо може да се е махнал, че те искаха да им взимат помещението. И аз не съм ходил от 3 години
    Я виж дали челото на компресора ти е омаслено. Ако е - той ти изпуска

  11. #41

    Default

    Май тези двамата, които твърдяха, че системата няма теч, ще излязат прави. Перката на вентилатора не включва, когато колата е загряла. На 90 градуса стигне ли, перката въобще никаква я няма. И съответно климатикът се усеща докато колата е студена, но загрее ли, почва да си духа откровено топло. Пред малко напълних фреон, след 15 минутен тест на вакуум с машина на Бош. Резултатът беше 999. Т.е. нямало теч. Напълниха системата и климатикът работеше. Колата беше някъде на 60 градуса към този момент. Докато се прибера до вкъщи за няма и 5 минути по баира и загря на 90 градуса, климатикът спря да се усеща, почна да топли... Отворих капака вкъщи и какво да видя - перката, която долу в сервиза въртеше на студен двигател, на топъл вече я няма. Другата седмица ще я карам пак там да видят какъв е проблема с вентилатора. То вярно, че ламелите на радиатора се разпадат отгоре, ама явно не е теч. Измих радиатора, по съвет на не един и двама техници. Сега ще видим. Но проблемът явно е в някое реле или датчик. Преди да загрее колата, вентилаторът работеше непрекъснато на първа скорост, а след като загря въобще не включва незавизимо дали вдигам оборотите или работи на празен ход.
    Омаслявания нямам, имаше леко по тръбите, но смениха о-пръстени и вече е чисто навсякъде.

    Да споделя и впечатления от прехваления Митко Василев от Овча Купел, преди работил на Сребърна при Хладилника и за когото има немалко добри отзиви в мрежата. Отивам вчера при него, като един от малкото работещи в събота следобяд, погледна само с фенерче през маската. Не ти е добре радиаторът, трябва да я оставиш, да я гледам цял ден при мен, да я оставя да работи. Хубаво, ще я оставя. Гаранция даваш ли? - На кое да давам гаранция? - Ми, че ще работи климатикът. - Не не давам. Давам само на частите на които сменя. - Ми на мен каква ми е гаранцията, че като ти платя, след 2 дни климатикът пак няма да е на същото дередже? - Ми, нямаш гаранция... WTF?!
    Е отказах се да ходя при тоя. Щом като може да му изсипя 400-600лв. я за радиатор, я за други части да смени и не поема гаранция, не е моят човек. Още повече като прочетох как е окепазил не една и две коли, как мърляво е почнал да работи и как е вдигнал цените, а не дава гаранция. Отделно изглежда като рецидиве и се държи, все едно клиентът с нещо му е виновен, като го пита за гаранция. Лошото е, че така и не намирам сервиз, за който да има само положителни отзиви. В началото като чете човек за някой хвален сервиз и ще остане с впечатление, че са добри. После обаче се оказва, че окепазяват коли и то по най-брутален начин - изкривяват разни части, чупят кори и ги връзват със свински опашки, чупят заварки и после след некадърно заваряване вдигат налягането и избиват климатиците от някъде другаде... Въобще всичките ни т.нар. "майстори" ли са с две леви ръце или горките толкова си могат и никога не са били нещо повече от занаятчии, които нямат никакво know how?! Сакън да не си остави човек колата някъде, не знае, я оправят едно и окепазят други 10 неща.
    Last edited by novice; 03-04-2016 at 17:14.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  12. #42
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    На 156 е в дясното, на 147 е в лявото. Не разбираш чак толкова, че да се заяждаш

    ---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:06 ----------

    Ох, не знам и ас. Собственикът замина за Дания, а Цецо може да се е махнал, че те искаха да им взимат помещението. И аз не съм ходил от 3 години
    Я виж дали челото на компресора ти е омаслено. Ако е - той ти изпуска
    Не се заяждам понеже става въпрос за Алфа 147 за това ! За да не почне да го търси отдясно колегата novice
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #43
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    В цяла София не може да няма един сервиза който да не дава гаранция и на труда.И най-добре не си оставяй колата,а стой до нея до като я правят.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #44
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ямбол
    Posts
    54

    Default

    Колега не мога да разбера каква гаранция търсиш,нормално е да ти дават гаранция само за сменени от тях части.Пример идваш при мен виждам че ти тече радиатора съгласяваш се и го сменяме и след да кажем 1 седмица ти затяга компресора или ти се пука изпарителя или ти гори реле кво прайм.Как мога да гадая какво ще ти се скапе по колата кви гаранции кви 5 лева ,гаранция се дава само на сменена част.

  15. #45
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dalgia123 View Post
    Колега не мога да разбера каква гаранция търсиш,нормално е да ти дават гаранция само за сменени от тях части.Пример идваш при мен виждам че ти тече радиатора съгласяваш се и го сменяме и след да кажем 1 седмица ти затяга компресора или ти се пука изпарителя или ти гори реле кво прайм.Как мога да гадая какво ще ти се скапе по колата кви гаранции кви 5 лева ,гаранция се дава само на сменена част.




    Ти даваш гаранция както че проблема със сигурност е в радиатора,така и на самата част,така и на монтажа му.Така е в западно европейските държави и дори кварталните сервизи дават гаранции.Ако му затегне след една седмица компресора това много лесно се установява..................и няма смисъл да праим хората на хванати от гората............................Пример в Холандия пред месец шофьорския прозорец спря да бачка,в сервиза ми казват ролки,сменят ролки,след месец пак не ще да затваря,сваля се на ново панела...............просто не си бяха свърши ли работата до край, не бяха настроели механизма,след 3 дена пак проблеам със скапания прозорец ,пак го отвориха понеже не бяха настроели механизма до край.Като платих само първия път когато стана проблема,другите два пъти не съм дал една стотинка.Сега стана ли ти ясно каква гаранция?А можеше да извадат от девет кладеца вода и да се опитат да се отърват от отговорност като ми кажат, ми проблема ти е в мотора на механизма или ама ти не си си купил ролките от нас и т.н. Ама всичко е въпрос на принципи.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 03-04-2016 at 21:07.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •